Дитина і мистецтво: живопис

Чомусь, обговорюючи розвиток дитини, перш за все приділяється увага саме розумовим методам. Творчій аспект зазвичай відходить на другий план, і дарма, адже для того, аби виростити інтелектуально багату людину, необхідний всебічний розвиток. У зв’язку з цим, сучасні розвиваючі програми обов’язково включають у себе уроки мистецтва, зокрема живопису. Який вплив на дитину має цей творчій напрямок, та як і коли познайомити маля із живописом – про це в нашій сьогоднішній статті.

Чому мистецтво має бути присутнім в житті дитини

Усім нам добре відомо, що мозок людини складається з двох півкуль. Ліва воловина є відповідальною за аналітичне мислення, яке добре тренується в школі та інших навчальних закладах, вивчаючи природні науки. У свою чергу, права півкуля відповідає за творчій потенціал, емоційний стан та інтуїцію. Саме вона починає посилено працювати, коли людина займається творчістю.

Нажаль, в ранньому віці права та ліва півкулі функціонують з різною силою, бо в школі мистецтву приділяється значно менше уваги, аніж математиці, читанню та різним мовам. Але ж для ефективної роботи мозку його складові мають працювати одночасно. І саме заняття творчістю допоможуть встановити необхідну рівновагу, аби розвиток дитини був повноцінним та правильним.

Як мистецтво впливає на малюків

  • Перш за все, знайомлячись з мистецтвом, дитина навчається мислити творчо.
  • Розвиваються уява, фантазія і пам’ять.
  • Малюк пробує аналізувати предмети та ситуації, описувати їх, інтерпретувати.
  • Дитина починає розуміти, що почуття та емоції можна виражати не тільки при допомозі слів.
  • Займатися успішно мистецтвом може будь-який малюк, навіть якщо він має проблеми фізичного, емоційного або психічного плану.

Що дає живопис

Безпосередньо живопис допомагає діткам знайомитись з навколишнім світом, тренує в них здатність відображати свої враження та душевні переживання творчим чином. Вивчаючи різноманітні твори майстрів образотворчого мистецтва, малюк розвивається художньо та емоційно. З часом йому вдається більш детально розглядати яскравість і красоту навколишнього середовища, та розуміти усе, що трапляється навкруги. Окрім того, дитина починає усвідомлювати, що кожний художник використовує різні підходи та методи у своїх роботах, і таким чином виділяються стилі.

Образотворче мистецтво знайомить дитину з усім різноманіттям фарб та кольорів, і показує, якою різнобічною та неймовірно красивою є природа. Завдяки перегляду різних картин, малюк отримує безліч вражень, в ньому зароджується любов до витонченого та прекрасного. Для найменших малят живопис – це знайомство з формами, кольорами та пропорціями.

Як та коли починати знайомство з шедеврами образотворчого мистецтва

Знайомству дитини з живописом сьогодні присвячено немало книг та посібників. Доступно та зрозуміло описаний цей момент в роботі Сесіль Лупан «Повір в своє дитя». Автор радить починати знайомство малят з творами образотворчого мистецтва буквально з 1,5-2 років. Для початку варто обрати декілька легких та зрозумілих картин, на яких намальовані дітки – саме такі зображення цікавлять малюків найбільше.

Коли Ви визначитесь з першими шедеврами, пробуйте по одному показувати їх своїй дитині. Одночасно, коментуйте кожне зображення. Наприклад, відмітьте, що на картині нарисовані такі ж маленькі дітки, як Ваш синок або донька. Розкажіть, що вони роблять, який у них настрій, яка навколо обстановка. Можливо, Ви здатні розгледіти на полотні якісь особливості або цікаві деталі, тож, неодмінно поділіться своїми спостереженнями із малюком.

Якщо в очах любої крихітки Ви помітили інтерес, наступного разу додайте й інші цікаві на Ваш погляд роботи. Розглядання картинок – це одна з найбажаніших справ більшості малят, і у цьому розумінні, твір відомого художника ні чим не поступається ілюстраціям до улюбленої казки або віршика.

Через декілька успішних занять можна починати обговорювати з дитиною вивчені картини. Нехай малюк розкаже, які йому подобаються найбільше, що на них зображено, які емоції та почуття на його погляд передають намальовані герої. Розмірковуючи по цим питанням, Ви й не помітите, як почнете посилено тренувати уяву та фантазію малечі, розвивати здатність мислити і робити висновки з побаченого.

Живопис – універсальний напрям мистецтва, який імпонує абсолютно кожній людині. А для декого він і взагалі стає справою всього життя.

Якщо Ви помітили, що Ваша дитина неабияк зацікавилась образотворчим мистецтвом, можна спробувати віддати її до спеціальної школи. Там малюк пізнає живопис у всій його красі та повноті: дізнається, що це за мистецтво таке і чому воно має таку назву, познайомиться з основними інструментами та матеріалами художника, навчиться розводити і змішувати краски задля отримання бажаного кольору, вивчить історію різних стилів та епох.

А найголовніше – його мислення та сприйняття навколишнього світу стане надзвичайно широким, і тоді життя неодмінно буде яскравішим і цікавішим!

11 Жовтня / 2018 Материнство

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті