Дозвілля на лікарняному: чим зайняти дитину

Не встигли піти до школи чи садочка, як погода різко змінилася — в результаті маємо застуду й татусі та матусі відправились з дітьми на лікарняні. Звісно, що хворіти завжди неприємно, а якщо ви працюєте й відвикли займатися з дітьми вдома, то питання, чим розважити дитину, може стати справжнім випробовуванням на креативність. Тож давайте поговоримо про дозвілля з дітьми на лікарняному: коли гуляти та чим зайнятися вдома.

Постільним режим

У перші дні хвороби, коли дитина почувається погано, звісно, що мови про розваги бути не може! У цей час найперше наше завдання — слідкувати за станом дитини, намагатися дотримуватися постільного режиму. А от на третій чи четвертий день, коли хвороба відступає й малюк почувається краще, але відвідувати масові заходи ще зарано, можна починати придумувати домашні розваги.

Ходіть на прогулянки

Якщо за вікном гарна погода, у дитини немає температури, вона вільно дихає та гарно почувається, можете відправлятися з нею на прогулянку. Це має бути не концерт, не дитячий розважальний центр або інший відпочинок у закритому приміщенні — після хвороби імунітет дитини ще слабкий і ймовірність підходити нову хворобу значно вища. Тепло вдягніться і сходіть в осінній парк: назбирайте шишок або жолудів для поробок, подихайте свіжим повітрям та поговоріть про щось приємне.

Грайте в сюжетні ігри

Звісно, що найпопулярнішою грою під час хвороби буде гра в лікарню. Більшість дітей з цікавістю слухають дихання, дивляться горло, роблять уколи й перев’язки іграшкам. А ще така гра допоможе позбавитися страху й налаштувати дитину до того, що робитиме педіатр, якщо ви викликали його додому.

Займайтесь творчістю

В садку заплановано осінній ярмарок, в школі — виставку дитячих поробок, наближається день народження бабусі? Спокійні заняття творчістю — чудова альтернатива мультикам чи іграм на планшеті! Займіться виготовленням ялинкових прикрас з солоного тіста (чому б не розпочати підготовку вже сьогодні), зробіть поробку на осінню тематику до виставки або вітальну листівку для бабусі. Інший варіант — виготовлення своїми руками іграшок або прикрас для оселі: пошукайте в інтернеті цікаві майстер-класи рамочок для фотографій, ключниць для передпокою, декору для кухні або дитячої кімнати.

Готуйте улюблені смаколики

Приготуйте тісто для пісочного печива й разом декоруйте улюблені ласощі. Діти з великим задоволенням вирізають формочками, а маючи бажання, можна ще й прикрасити печиво квітами, бантиками, зірочками з того ж тіста.

Пишіть листи

Запропонуйте дитині намалювати малюнки, виготовити аплікації й написати листи бабусям, дідусям, друзям. Разом склейте конверт, покладіть до нього листа та малюнки й відправте поштою. Не забудьте і про себе: запропонуйте дитині написати листи самій собі й віддайте її його через півроку або рік. А скільки радості буде у бабусь та дідусів, коли вони отримають листи від онуків!

Передивіться сімейний архів

Під час лікарняного можна зайнятися тими справами, на які вам зазвичай не вистачає часу. Наприклад, можна разом переглянути старі фото, перебрати фотографії з літа та обрати кілька для друку. А ще можна переглядати архів дитячих малюнків чи поробок. Такий відпочинок навіє приємні спогади й створить гарний настрій.

Звісно, що дивитися під час лікарняного мультики теж можна, але небагато і краще ввечері, аніж зранку, інакше малюк проситиме ще і ще. Але ж набагато корисніше та приємніше проводити цей час разом! Бажаємо затишного настрою та якнайшвидшого одужання!

8 Жовтня / 2018 Материнство

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *