Обираємо ім’я для дитини

Ще до появи немовляти на світ перед майбутніми батьками постає безліч питань: це і підготовка дитячої кімнати, вибір речей та одягу тощо. Але ці всі рішення мають більш матеріальний характер. Найбільш клопітливе питання — вибір імені, адже воно, на думку багатьох, здатне визначати долю. Деякі матусі заздалегідь, ще до вагітності вирішують, як будуть звати їхню дитину, а для декого це рішення, яке приймається протягом довгого часу.

Існує безліч впливань, такі як: традиції родини, релігійні погляди, пора року появи дитини, модні віяння, національні традиції і т. д. Як тільки ви дізналися, якої статі буде ваше немовля, подумайте про те, як ім’я буде поєднуватися з прізвищем та ім’ям по-батькові. Це дуже важливо, оскільки бажано, щоб при вимові відчувалась милозвучність. Наприклад, довгі прізвища краще поєднуються з короткими іменами і навпаки.

Сімейні поради

Кожен з рідних вважає своїм обов’язком взяти участь у процесі вибору імені, дати свої поради. Прислухайтесь до них, складіть перелік тих імен, які вам більш-менш до вподоби. Але нав’язливим родичам треба дати зрозуміти, що вибір імені дитини — це виключно справа батьків. В деяких сім’ях (ця традиція прослідковується ще з давнини) прийнято називати немовля іменами близьких родичів. Утім, і тут треба бути обережними, оскільки дитина може успадкувати долю цієї людини.

Гортаючи сторінки

Як тільки перелік імен, які вам подобаються, буде складено, поцікавтеся їх значенням в довідниках або церковних календарях. Велика кількість літератури призначена саме тлумаченню імен. Важливо, щоб ім’я можна було скоротити (коли дитина підросте, їй легше буде при знайомстві), а також мало лагідну форму (цей критерій більш необхідний для матусь).

Пам’ятайте і про те, що якщо ви захочете похрестити дитину, священик може не знайти обраного вами імені у святках. Тому вам запропонують охрестити дитину під іншим ім’ям. Нехай це вас не лякає. Тим паче, що наші пращури давали дітям два імені: одне, за яким хрестили, залишали в таємниці, щоб не наврочили долю, а друге ім’я було для спілкування.

Що в імені тобі моїм…

Так чи інакше, але кожне ім’я асоціюється у нас з певною людиною. Пригадайте, хто з відомих особистостей або ваших знайомих носить такі імена, що вам подобаються. Зробіть аналіз їхніх характерів, придивіться, як складається їхня доля. Авжеж, у вашої дитини буде своє життя, але певні риси характеру можуть бути схожими.

З обережністю ставтеся до іноземних (нестандартних) імен, щоб уникнути того, що дитину будуть дражнити у певному віці. Це може стати психологічною травмою.

Буває і так, що дитина народилася, батьки поглянули на неї і одразу зрозуміли, що це, наприклад, точно не Аделіна, а, скажімо, Марія. Внутрішній голос підкаже вам правильний вибір. Тож нехай кожна дитина одержить своє власне ім’я і буде щасливою.

13 Листопада / 2018 Материнство

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті