Колір оточує нас усюди, і він, безперечно, має колосальний вплив на наш настрій. Ти напевно помічала, що одні відтінки заряджають енергією і позитивом, інші — заспокоюють і дарують відчуття гармонії, а треті можуть викликати меланхолію або пригнічений стан. А це означає, що за допомогою кольору можна керувати своїм емоційним (а, як наслідок, і фізичним) станом.
Ми проводимо найбільше часу вдома, тому колірна гамма в інтер’єрі має для нас вагоме значення. Так хочеться, щоб наш житловий простір був справжнім місцем сили — затишним, гармонійним і, звісно ж, стильним. Як поєднувати колір в інтер’єрі так, щоб було комфортно і не нудно? Які нюанси варто враховувати, обираючи нову гаму відтінків для своєї «фортеці»? Які колірні рішення будуть доречнішими в спальні, а які — у вітальні? Ділимося основними тонкощами та хитрощами.
Цікаво на тему: Кольорове безумство або монохром: кольори в дизайні
Вчені давно вивчають вплив тих чи інших відтінків на наш емоційний стан. І, хоч дослідження все ще тривають, не можна не помітити деякі закономірності в тому, як кольори викликають у людини різні емоції. Щоб визначитися з найбільш слушними відтінками для твого інтер’єру, пропонуємо для початку ознайомитися з короткою характеристикою популярних кольорів і тим, який вони чинять емоційний вплив.
Щоб вибрати оптимальну колірну гаму для свого інтер’єру, чи достатньо просто розуміти, як на нас впливають різні відтінки? Таке питання потребує ретельнішого аналізу та зваженого рішення. Які ще нюанси варто врахувати перед тим, як вирушити в будівельний магазин?
Цікаво на тему: Як перетворити свій дім на місце сили та краси?
Ми розпізнаємо кольори залежно від того, як вони відбивають або поглинають світло. Тому освітлення — один із найважливіших параметрів, який впливає на наше сприйняття.
Цікаво на тему: Як оптимізувати простір у маленькій квартирі
Обираючи колір оздоблення стін, підлоги та стелі, насамперед варто врахувати те, куди виходять вікна. Це важливо тому, що природне освітлення протягом дня змінюється. Так, якщо вікна виходять на північ, у них практично не буде сонячного світла. Східна сторона охопить лише ранкове сонце, південна — найяскравіше світло, а західна — тепле західне. Якщо пофарбувати, наприклад, «східну» кухню і «південну» спальню в один і той самий колір, він матиме різний вигляд.
Знаючи цю особливість, можна вибрати більш відповідну гаму для тієї чи іншої кімнати. Так, у похмурішому північному боці не рекомендується використовувати темні кольори — тут і так найменше світла, тому краще це збалансують світлі пастельні тони. Вікно виходить на південь? У вас вибір значно більший — тут уже можна гратися з глибиною та насиченістю відтінків.
Але також потрібно зважати й на те, що знаходиться за вікном. Якщо йдеться, наприклад, про квартиру у висотці, і вид із вікна перегороджує інша висока будівля, денного світла тут теж буде менше. Або, скажімо, якщо під вікнами висаджено розлогі дерева, які перешкоджають потраплянню світла в кімнату. У цих випадках теж краще робити ставку на світліший дизайн — так приміщення здаватиметься просторішим і легшим. Те саме стосується і кімнат, куди не дістає сонячне світло. Наприклад, ванна або коридор. Тут теж будуть доречні світлі відтінки.
Отже, ми врахували, як кольори впливають на наш настрій і що потрібно знати про кількість природного світла. Тепер поговоримо про той стан, який ти хочеш відчувати в тій чи іншій кімнаті.
Цікаво на тему: Більше місця: особливості зонування кімнат
Наприклад, виспатися в насичено-червоній або яскраво-жовтій спальні буде складно — ці кольори збуджують нервову систему і стимулюють фізичну активність. Тут будуть доречнішими відтінки зеленого, блакитного, бежевого, рожевого, коричневого або сірого. Такий інтер’єр не тисне і не провокує яскраві емоції — те, що потрібно для якісного відпочинку. Якщо хочеться додати якоїсь родзинки, краще розбавити стриманий інтер’єр контрастними деталями — наприклад, яскравою банкеткою, килимком, декоративними елементами.
У дитячій відмінно виглядають пастельні відтінки синього, жовтого, рожевого і зеленого — такі кольори не провокуватимуть гіперактивність і дратівливість дитини, але при цьому мають не скучний вигляд. Від занадто яскравого оформлення краще відмовитися.
Вітальня зазвичай є найбільшою кімнатою в будинку або у квартирі, тому поле для кольорових експериментів тут значно більше. Відтінки помаранчевого сприятимуть теплим бесідам і зміцнять зв’язок між членами сім’ї, фіолетового — налаштують на творчий лад, синього — розслаблять, зеленого — дадуть змогу перезавантажитися після важкого дня, а жовтого — зарядять позитивом і гарним настроєм. Якщо світла тут достатньо, то можна поглиблювати колір, роблячи вибір на користь насиченого бордового, смарагдового, пурпурного і темно-синього.
Кухні найчастіше роблять у нейтральних, темних або холодних тонах — вони не провокують апетит на відміну від теплих помаранчевого і червоного. У ванній природні неконтрастні кольори теж актуальні, адже найчастіше сюди не потрапляє природне світло. Гарні тут бежеві, сірі, зелені, кремові та коричневі відтінки.
Цікаво на тему: Дизайн стін: що потрібно знати, декоруючи будинок
Якщо все-таки хочеться чогось яскравого і нестандартного, а квартира не дозволяє розігнатися твоєму внутрішньому художнику, можна пограти з кольорами в приміщеннях, які рідко використовуються. Коридор для цих цілей підходить ідеально. Не варто його робити занадто темним, а ось з яскравістю можна поекспериментувати, зробивши вибір на користь канаркового жовтого або лавандового.
Головний закон кольорокорекції свідчить: усе, що потрібно виділити та збільшити, робимо світлим, а те, що приховати або зменшити — темним. Це правило працює не тільки в макіяжі, а й в інтер’єрі. Тож, обираючи правильні відтінки, можна змінити пропорції кімнати.
Наприклад, якщо кімната вузька і витягнута, то, щоб привести її до більш гармонійного вигляду, можна зробити довгі стіни світлими, а короткі — темними. Це візуально допоможе зробити її більш квадратною. Якщо занадто висока стеля, а приміщення невелике, щоб «опустити» її, достатньо вибрати темний колір.
Цікаво на тему: Instagram-ready: як створити фотогенічний інтер’єр
Але грати можна не тільки з глибиною кольору, а й з температурою. Так, деякі дизайнери вважають, що «холодні» північні та східні кімнати (у них менше природного світла) краще балансувати теплими відтінками, а в сонячних західних і південних мають гарний вигляд холодні. Цим принципом можна скористатися, щоб знівелювати й вид за вікном. Так, якщо ви насолоджуєтеся краєвидом на гарний яскравий пейзаж, в інтер’єрі гарними будуть нейтральні та пастельні відтінки — вони компенсують контраст екстер’єру. А якщо квартира розташована в місті й за вікном видно похмурі сірі забудови, варто додати колір в оздоблення кімнати.
Багато дизайнерів в оформленні інтер’єрів використовують кілька основних відтінків. Вони можуть бути контрастними по відношенню один до одного (як, скажімо, червоний, білий і чорний), бути з однієї гами (наприклад, блакитний, синій і колір морської хвилі) або доповнювати один одного (як жовтий і фіолетовий, помаранчевий і синій).
Цікаво на тему: Як зрозуміти, який інтер’єрний стиль ближчий за духом?
Щоб незалежно від колірного рішення приміщення виглядало стильно і збалансовано, професіонали керуються правилом 60/30/10. Більшу частину (60%) займає основний колір — ним зазвичай оформляють стіни, підлогу і стелю. 30% – це додатковий відтінок, який вибирають для меблів і текстилю. А 10% залишається для акцентного кольору для декору та аксесуарів.
Наприклад, у теплій помаранчевій вітальні можна використати меблі прохолодного сіро-блакитного кольору і додати білі елементи — такий контраст допоможе збалансувати акцентний колір стін і знизити температуру. Сірий інтер’єр можна розбавити жовтим і золотистим декором — таке рішення додасть затишку і тепла. А поєднання фіолетового з бежевим і білим допоможе отримати в міру яскраве, стильне і водночас стримане оформлення кімнати.
Вибір кольору для ідеального інтер’єру — це практично мистецтво. У ньому варто спиратися не лише на особисті вподобання, а й враховувати особливості приміщення, його цільове призначення та розуміти вплив відтінків на наш емоційний стан. Надихайся, шукай вдалі поєднання кольорів в інтернеті та навколо себе, не бійся експериментувати та шукати нові рішення. За допомогою цих лайфхаків ти обов’язково створиш затишний і красивий простір, від якого будеш ловити кайф.
Читай також:
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Переглянути коментарі
Прекрасні рекомендації для неймовірно дизайну та поєднання кольорів 🥰👌🏻класна стаття 🙌🏻