Собираемся в садик: самые распространенные ошибки родителей

Дитячий садок — новий етап в житті вашого малюка: тут він побачить реальний світ, з яким він раніше не був знайомий, тут відбувається соціалізація та знаходяться перші друзі. Щоб адаптація дитини відбувалася легше, намагайтеся уникати найпоширеніших помилок, яких часто припускаються недосвідчені батьки. Яких саме — читайте в нашій новій статті!

# 1 Не обіцяйте дитині ідеальні умови

Звісно, для того щоб підготувати малюка до садка, мами намагаються намалювати йому ідеальну картинку: веселі друзі, чудова вихователька, безліч цікавих іграшок і занять, смачна їжа тощо. Але в реальності цього може і не бути: через надмірну кількість дітей у групі вихователька може не встигати приділяти увагу кожній дитині, а інші дітки можуть поводитися не надто привітно й чемно. Утім, це не має стати приводом не ходити в садочок. Просто скажіть дитині, що хороших дітей та приємних подій буде більше.

# 2 Підготуйте до виконання правил садка

На той момент, як іти до садочка, ваша дитина повинна знати, де у колготок перед і зад, вміти вдягати шкарпетки та розуміти, що таке тиха година. Розкажіть малюкові, що на прогулянку він ітиме у парі з іншою дитиною та інші дрібнички, які для нього — серйозні речі. Заздалегідь дізнайтеся про розпорядок дня в садку й розкажіть про нього малюкові. Це допоможе дитині краще уявляти, що тут відбуватиметься, а також виконувати прості правила садочку.

# 3 Не створюйте негативний фон

Інша крайність — сказати малюкові, що в садочку йому буде не так добре, як вдома з мамою: доведеться ділитися іграшками та їсти манну кашу, але йому треба туди ходити, тому що мамі треба на роботу. Дехто вважає, що такий прийом допоможе дитині підготуватися до найгіршого і легше це сприйняти, але насправді це лише програмує дитину на негативне сприйняття всього, що відбуватиметься в садочку. Просто скажіть, що можуть бути різні ситуації, але ви завжди готові прийти на допомогу й уникнути неприємностей.

# 4 Не йдіть не попрощавшись

Ще одна поширена помилка деяких батьків: залишити дитину в групі й зникнути, щоб вона вас не бачила й не плакала. Але поставте себе на місце малюка: він прийшов сюди з мамою, а потім вона кудись зникла. Дитина не знає, чи повернетесь ви й коли це станеться, вона відчуває себе покинутою в незнайомому й тому небезпечному місці. Тому не йдіть, не попрощавшись, втіште дитину, посміхніться й скажіть, що після прогулянки (після обіду або тихої години) заберете її додому.

# 5 Передавайте малюка виховательці

Інша помилка — коли матуся швиденько забігає з дитиною до роздягальні, на ходу говорить виховательці: «Змінне взуття в шафці» й біжить у справах. Ваш малюк почуватиметься більш впевнено й комфортно, якщо ви перевдягнете його, підведете до вихователя й дві хвилини поспілкуєтесь. Розкажіть малюкові, якими цікавими справами він сьогодні займатиметься, і тоді спокійно та впевнено відправляйтеся у своїх справах.

# 6 Не виховуйте інших дітей

Звісно, з’ясовувати стосунки з трирічним хлопцем, який вкусив вашого малюка, — це смішно, але не тоді, коли ви на власні очі бачите відбиток чиїхось зубів на ручці любої дитини. Не зліться й не намагайтеся виховувати чужих дітей — така ситуація виникає досить часто. Спочатку обговоріть інцидент з вихователем, а потім з батьками кривдника. А вже вдома поговоріть з дитиною й разом визначте, як їй захищатися у цивілізований спосіб. Наприклад, якийсь час не гратися разом з тією дитиною.

# 7 Не очікуйте від садка надто багато

Розпорядок дня молодшої групи дитсадка містить командні ігри на вулиці, ліплення з пластиліну та виготовлення простих аплікацій. Не чекайте на те, що в державному садочку з вашою дитиною займатимуться на новітніми методиками чи влаштовуватимуть захопливі досліди. А якщо хочете, щоб малюк з самого малечку вивчав англійську, влаштовуйте домашні заняття або запишіть його до школи раннього розвитку.

Одним словом, будьте логічними та послідовними, цікавтеся тим, як ваша дитина поводиться та почувається. А якщо у виховательки виникнуть певні питання, намагайтеся вирішувати все у цивілізований спосіб для того, щоб вашому малюкові було максимально комфортно адаптуватися до нового етапу життя.

Дбаємо разом!

Комментарии пока отсутствуют

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Рекомендуемые статьи