Сім ознак жіночої незалежності

Образ сильної незалежної жінки активно тиражується в ЗМІ, фільмах і сучасній літературі. Красива, успішна, забезпечена, доглянута, розумна – саме так виглядає жінка, яка викликає захоплення і у чоловіків, і у жінок.

Найчастіше за незалежність ми приймаємо здатність розпоряджатися собою, своїм часом, увагою, грошима, енергією на свій розсуд, незалежно від думки оточення і правил, прийнятих в суспільстві. Саме тому, прагнучи стати незалежною, жінка зазвичай починає робити кар’єру – адже робота дає можливість заробити гроші, а матеріальне благополуччя дозволяє задовольняти наші бажання, створюючи ілюзію, що тепер можна робити все, що хочеш.

Сім ознак жіночої незалежності

Насправді в сучасних умовах ніхто не може бути абсолютно незалежним. Ми залежимо від погоди, політичної ситуації, заторів на дорогах, думки подруг, настрою шефа або закритого крана у ванній кімнаті сусідів зверху. Є величезна кількість речей, які визначають наші вчинки. Дуже важливо розуміти, що бути незалежною – це не означає ні від кого не залежати. Це означає – мати можливість вибору, зробленого, відповідно до ваших бажань і вашої системи цінностей. Незалежність – це свобода вибору. Це знання того, що незважаючи ні на що, ти можеш прийняти рішення, яке буде правильним саме для тебе. Жінка, що володіє внутрішньою свободою, завжди знає, що у неї є вибір: влаштуватися на роботу або відкрити власну справу, вийти заміж по любові чи з розрахунку, жити з батьками або найняти квартиру, піти або залишитися, дружити чи ні, їсти після шостої або не їсти т.ін. І вона свідомо робить цей вибір, приймаючи на себе відповідальність за прийняте рішення. В цьому і є справжня незалежність – керуватися власними бажаннями, потребами і системою цінностей, а не тими, що нам нав’язує суспільство.

 1. Викличте в один з вихідних днів додому майстра манікюру, а чоловіка відправте на цей час погуляти з малюком: і їм корисно і вам приємно :).
 2. Перестаньте носити вдома жахливі старі речі: розтягнуті светри, джинси з витягнутими колінами, перекошені футболки та вилинялі халати. Ніщо так не псує жінку, як поганий одяг. Одягайте те, в чому вам не соромно було б вийти з дому. Ви відчуєте себе краще, а чоловік помітить різницю.
 3. Купуйте крем для депіляції вдома. Це зручно, часу займає мало, а ефект тримається довше.
 4. Виходьте «у світ». Необхідність мати гарний вигляд тут же повернеться, адже на вас буде дивитися не тільки ваш чоловік. Покличте на допомогу маму / подругу / сусідку і хоча б два рази на місяць проводите вечір з чоловіком поза домом.

Все це означає, що абсолютно будь-яка жінка може стати незалежною, і для цього зовсім необов’язково робити кар’єру і заробляти багато грошей.

Отже, ось ознаки жінки, яка володіє внутрішньою свободою:

 1. Вона вміє відстояти свої кордони. Незалежна жінка завжди знає, що готова дозволити своїм друзям, колегам, сім’ї, а в які моменти і ситуації може сказати «стоп!», захищаючи себе від необхідності робити те, що їй неприємно.
 2. Вона чесна перед собою. Якою би неприємною не була правда, і яких би складних рішень вона не вимагала. Тільки чесні відповіді на важкі запитання дають можливість рухатися вперед.
 3. Вона приймає себе такою, яка вона є. Вона не порівнює себе з іншими, а значить, не відчуває занепокоєння з приводу невідповідності стереотипам поведінки або канонам краси. Вона любить і розвиває свої найкращі якості і прощає себе за недоліки.
 4. Вона визнає право на вибір в інших людей і приймає його. Тільки так можна навчитися спокійно ставитися до чужих вчинків, не засуджуючи і не засмучуючись.
 5. Вона займається тим, що їй подобається. Вільна жінка завжди вибирає роботу, яка її надихає. А якщо перестає надихати – без страху шукає нову, не менш цікаву, навіть якщо це абсолютно невідома сфера.
 6. Вона не терпить того, що їй не подобається. Терпіти – це значить пасивно переносити фізичні або моральні страждання, тобто залежати від чиєїсь грубості, хамства, агресії т.ін. А для незалежної жінки це абсолютно неприйнятний вибір.
 7. І найголовніше – вона приймає відповідальність за своє життя.

Сім ознак жіночої незалежності

Коли ми беремо на себе відповідальність за свій вибір, ми автоматично позбавляємося можливості в разі провалу сказати, що винна держава, чоловік-невдаха, погане здоров’я або старі батьки. Бути маріонеткою в чиїхось руках дуже зручно, ти нічим не ризикуєш і завжди знайдеш на кого звалити вину. Саме тому вільних і незалежних людей не так багато. Людині потрібно мати достатньо сміливості, щоб прийняти рішення про те, що, незважаючи на обмеження, пов’язані із зовнішніми факторами, тільки від неї залежить, яким буде її подальше життя.

І на завершення пропоную вам невеликий перелік фільмів про жінок, для яких внутрішня свобода – це реальність, яка допомогла їм стати щасливими.

 • «Їж, молись, кохай» (2010)
 • «Диявол носить Prada» (2006)
 • «Я не знаю, як вона робить це» (2011)
 • «Стажер» (2015)
 • «Відпустка за обміном» (2006)

Пам’ятайте, що свобода – це знання того, що двері відкриті, і ти можеш в будь-який момент піти. І тільки твій власний вибір визначить твою подальшу долю.

Будьте вільні і щасливі!

23 Серпня / 2017 Натхнення

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *