Татове виховання. Важливі моменти в житті дитини

Мабуть, важко уявити дітей більш щасливих та усміхнених, аніж тих, що зростають у повній родині. Мама і тато відіграють однаково важливу роль у вихованні кожного малюка, та чомусь, саме матусям присвячується основна кількість статей та порад. Сьогодні поговоримо про тат, про те, хто такий тато для доньки і для сина, і чи є різниця у батьковому вихованні хлопчиків та дівчаток.

Тато і син

Вихованням синів татусь має займатись нарівні з матусею прямо з моменту народження малюка. Думка про те, що в перші місяці або навіть роки розвиток дитини цілком лежить на плечах жінки, є помилковою. В іншому випадку, хлопчик ризикує перейняти жіночні повадки та погляди, від яких буде дуже важко відучити в майбутньому.

Про відносини батька та сина можна говорити нескінченно, адже тато для хлопчика – то і найліпший товариш, і вихователь, і тренер, і головний зразок для наслідування. Не варто акцентувати увагу на тому, що сини завжди копіюють своїх батьків, бо це є очевидним. Тато – дорослий, сильний, сміливий, і саме такими прагнуть вирости абсолютно усі хлопчики. Своєю поведінкою та відношенням до членів родини, оточуючих людей, різних життєвих ситуацій, чоловіки формують у розумінні синів позитивний зразок, який може повторюватись буквально протягом всього життя. Незалежно від форми спілкування, тато завжди навчає сина діяти так, як личить представнику сильної статі. Лише під суворим батьковим контролем, маючи перед очима наочний приклад, як по-чоловічому вирішувати життєві проблеми, хлопчик здатен вирости справжнім джентльменом.

Серед усіх навичок, яких повинен навчити сина татусь, мабуть найважливішою можна назвати відношення до протилежної статі. Як це не дивно, але саме від манери спілкування батька та матусі в родині, у більшості випадків залежить ставлення хлопчика до дівчаток та жінок в майбутньому. Якщо тато любить маму, поважає її, виказує знаки уваги, робить сюрпризи та подарунки, діти обов’язково це помічають, і навіть у маленькому віці, намагаються повторювати таку поведінку. Також, немаловажним є відношення батька до бабусі, тьоті, сусідки та будь-якої представниці слабкої половини людства.

Взагалі, союз батька та сина – це надзвичайно мило та прекрасно. Кожна матуся посміхається та завжди пишається своїми чоловіками, спостерігаючи за тим, як вони із захватом разом щось майструють, граються чи навчаються. І нехай часом їх чоловіча натура зовсім не зрозуміла, а вони можливо десь неохайні та грубі. Головне, що чоловік та син – то найсильніша підтримка та захист, і що ще може бути більш бажанішим та приємнішим для жінки, аніж взаєморозуміння та повага любих чоловіків.

Тато і донечка

Хто така донечка для батька? Вона – маленька принцеса та найкрасивіша дівчинка в світі, захищати яку – основна задача татуся. Взаємодія між татом та дочкою значно різниться від стосунків батька і сина. На відміну від суто чоловічих відносин, спілкування татуся з доцею базується на ніжності, любові, піклуванні. Маленькі дівчатка настільки тендітні, що деякі чоловіки навіть бояться брати їх на руки, тобто, бажання захистити та не нашкодити формується у поглядах батька буквально з моменту народження дитинки.

Граючись із донечкою, мужній та сильний тато перетворюється на милу, делікатну людину. Мабуть, лише у такі миті ми можемо побачити в своїх чоловіках ті риси, які вони так сильно ховають далеко всередині. Маленькі доні викликають у своїх батьків бажання піклуватись, турбуватись, захищати. Спілкуючись з ними, чоловіки стають більш ласкавими та м’якими, інколи навіть дивуючи самих себе.
Як це не дивно, але тато є прикладом для наслідування не тільки для сина, але й для доньки. Дивлячись на відносини мами і татуся, дівчата формують для себе образ справжнього чоловіка – хороброго та відважного, здатного на все заради коханої жінки. Багато дочок вибирають майбутнього чоловіка схожого з батьком не тільки в поведінці, але й за зовнішністю, тому татусям залишається тільки уявляти, яка величезна відповідальність за майбутнє дітей лягає на їх плечі.

Це саме батько своїм турбуванням та відношенням закладає в маленькій дівчинці манери справжньої леді. При цьому, окрім всього ніжного та милого, доньки також потребують у дисципліні та вихованні, і невеличкі уроки мужності й відваги від татуся не будуть зайвими.

Різниця між вихованням синів та доньок

Розмірковуючи про батькове виховання діточок, хочемо сказати, що методи виховання хлопчиків та дівчат дійсно трохи різняться. Це стається через те, що татом переслідуються зовсім різні цілі: сини мають вирости рішучими, сміливими, чемними, а доньки – тендітними, жіночними, гарними. З погляду самих дітей, тато також сильно відрізняється від мами. Він сильний та здатний вирішувати будь-які питання й проблеми, і напевне тому саме батько зазвичай вважається головою родини.

Тато є важливим членом сім’ї, і окрім того, як добувати фінанси та утримувати родину, має приймати активну участь у вихованні дітей. Недарма, саме з повних родин, в яких панують взаємоповага та розуміння, виходять впевнені в собі, гарно виховані дітки, яким легко іти по життю. Тому, цінуйте завжди свою родину, свої відносини із другою половинкою, частіше йдіть на компроміси заради кращого майбутнього Ваших малюків!

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Рекомендовані статті