«Тепер я твій учитель»: як навчити бабусю та дідуся робити покупки, не виходячи з дому

За статистикою ВООЗ, найбільш незахищені від коронавірусу літні люди, хворі на діабет та люди, що мають проблеми з органами дихання. Саме тому зараз важливо попередити бабусь і дідусів про необхідність дотримуватися карантину. Власне, головною проблемою для літньої людини є закупівля продуктів. Тож закликаємо вас подбати про родичів і допомогти їм у цьому.

Є кілька варіантів, як закуповувати продукти під час карантину. Зараз технології настільки розвинуті, що потреби виходити з дому за їжею немає. Якщо ж сучасні методи не викликають довіри у літніх людей, спробуйте традиційні, де ви станете головним курʼєром для бабусь і дідусів.

Дзвінок-замовлення

Якщо літні люди вміють користуватися телефоном, то можуть зателефонувати вам або близьким із проханням купити продукти. Деякі бабусі й дідусі можуть навіть надіслати повідомлення зі списком у месенджері. 

Якщо літні люди не вміють цього робити, навчіть їх принаймні телефонувати. Оберіть спеціальний телефон із великими кнопками та встановіть свій контакт на гарячу клавішу. Тоді для дзвінка їм треба буде натиснути всього 2 кнопки.

Допомога сусідів

Якщо ви живете далеко, то спробуйте домовитися із сусідами. Імовірно, вони не відмовлять вашим близьким у допомозі. Розкажіть рідним, що вони не повинні соромитися звернутися до сусідів. А ви не забудьте віддячити їм за допомогу та й собі піклуйтеся про літніх людей із вашого підʼїзду чи будинку, які залишилися без допомоги родичів.

Онлайн-закупівля

З цією процедурою добре знайоме молоде покоління, а от старші люди не розуміють, як це працює. Якщо вони вміють користуватися інтернетом, покажіть сайти, де можна замовити продукти й оплатити їх карткою. Або ж навчіть родичів обирати спосіб оплати готівкою. Поясніть, що замовлення доставить курʼєр до дверей, і зовсім немає потреби їхати по хліб чи крупою до магазину.

До речі, зараз служби доставлення тестують безконтактне отримання: курʼєр залишить замовлення під дверима, а ви заберете його власноруч. Такий спосіб додатковий захід безпеки.

Наступний крок пояснити, чому краще сплатити за доставлення, аніж ризикувати здоровʼям. Попри запобіжні заходи, у магазинах однаково є скупчення людей. А похилі люди мають знижений імунітет, страждають на хронічні хвороби чи їм просто важко вистояти в черзі. До того ж нерідко до супермаркетів доводиться діставатися громадським транспортом, а нині це дуже проблематично. З огляду на це сума в кілька десятків гривень за доставлення зовсім не є значною.

Надамо інформацію про кілька служб доставлення продуктів в Україні:

  1. «Нова Пошта» й онлайн-гіпермаркет Rozetka започаткували доставлення продуктових наборів із мережі магазинів «АТБ». Наявні споживчі кошики вартістю від 400 до 715 грн, доставлення коштує від 60 до 75 грн. У набір входять яйця, молоко, крупи, деякі фрукти та овочі, печиво, товари для гігієни. Поки сервіс працює в тестовому режимі в Дніпрі та області. Планується запуск послуги в усіх регіонах.
  2. Замовлення із гіпермаркету METRO. Кур’єрське доставлення працює в Києві, Одесі, Харкові, Львові, Дніпрі, Івано-Франківську, Запоріжжі, Житомирі, Вінниці та інших містах.
  3. Харчові продукти, товари для дому також можна замовити в інтернет-гіпермаркеті Rozetka (не в продуктових наборах). Умови та вартість доставлення вказані на сайті.

Радимо звернути увагу на місцеві компанії, які пропонують послугу доставлення кур’єром за мінімальною ціною. Наприклад:

  • «Таврія В» у Харкові;
  • Vitok у Дніпропетровській та Запорізькій областях;
  • «Обжора» в Одесі.

Сервіси доставлення зараз дуже завантажені, тому замовлення може оброблятися та доставлятися довше ніж зазвичай. Також зверніть увагу на зміни в роботі відділень «Нової пошти».

Наголошуємо, що в країні немає дефіциту продуктів. Не піддавайтеся паніці: купуйте завбачливо, але з розумом. Не запасайтеся продуктами, які швидко псуються, якщо не маєте місця для правильного зберігання. Уважно слідкуйте за термінами придатності. Нагадуємо, що продуктові магазини працюють, тож ви можете самостійно купувати продукти для родичів, дотримуючись правил гігієни.

Похилі люди бувають різні: деякі просто соромляться звернутися до родичів по допомогу. Через це вони намагаються самостійно забезпечити себе всім необхідним, ризикуючи здоровʼям. Поясніть рідним, що ніколи не варто боятися зателефонувати. Ви готові турбуватися про них і ніколи не відмовите в допомозі.

30 Березня / 2020 Материнство

Коментарі покищо відсутні

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *