12 незвичайних книг для відпустки

Куди б ви не направлялися у відпустку – до морського узбережжя, гірських вершин або таємничих лісів, в затишну Європу або колоритну Азію, одним з ваших компаньйонів, швидше за все, буде книга. Що читають у відпустці? Щось легке і веселе, або серйозне, або захоплююче – справа смаку! Якщо детективи а-ля Донцова або одноразові жіночі романи – не ваш варіант, Анастасія Арьє (блогер, мрійник, поціновувач маленьких радостей життя та експерт EVA Blog) пропонує дюжину інших.

Посміятися

Часом це все, чого хочеться від книги – приводів для сміху і можливості розслабитися. Мій топ-3:

1. Наріне Абгарян «Манюня». Добра, світла книга про двох подруг – Манюню і Нару, їх родичах і пригодах. Книга-портал, яка поверне вас в дитинство і нагадає, як класно бути дитиною, як класно жити, як багато радощів здатні помічати діти.

2. Слава Се «Сантехнік, його кіт, дружина та інші подробиці». Збірник замальовок очима прибалтійського сантехніка – написаних так завзято і весело, що, дочитавши останню сторінку, мимоволі вимовляєш: «І це все ?!».

3. Джеральд Даррелл «Моя сім’я та інші звірі». Спогади англійського натураліста про час, який він прожив з родиною на грецькому острові Корфу. Люблю цю книгу за гумор і легкість, барвисті описи природи і калейдоскоп забавних пригод.

Відчути себе підлітком

Коли світ дорослих починає тиснути на плечі, приємно переключитися на проблеми дітей, що стають дорослими. Згадати себе в цьому віці, посміхнутися глибині переживань, порадіти, що все це позаду.

4. Сью Таунсент «Таємний щоденник Адріана Моула». Щоденник британського підлітка нагадує, як складно жити, коли тобі 13 років, на обличчі – прищ, батьки розлучаються, прекрасна однокласниця не подивився сьогодні в твою сторону, вибір між кар’єрою великого письменника і сільського ветеринара рішуче неможливий, і незрозуміло, як бути з шкільними хуліганами. Ця книга настільки ж смішна, наскільки глибока і правдива. Якщо ваші діти – підлітки, або коли-небудь будуть ними, читайте книгу. Вона покаже вам їх світ у всій красі.

5. Бел Кауфман «Вгору по сходах, що ведуть вниз». Після закінчення коледжу Сільвія влаштовується на роботу вчителькою. Вона молода і сповнена віри в любов, але перший же день на новому місці дає їй зрозуміти, що її уявлення дуже розходяться з реальністю. Сільвія залишається працювати, намагаючись вціліти і в той же час зберегти первісний ентузіазм. Смішно, сумно, реально – кожен читач знайде схожість зі своєю школою, де б і коли б він не вчився.

Зазирнути за лаштунки

Не знаю, як ви, а я часом думаю про знаменитостей: «Визнання, успіх, гроші… Хочу!». Автобіографії дають можливість побачити виворіт, нагадують, що за зовнішнім блиском часто стоїть титанічна праця, біль і щоденна боротьба.

6. Галина Вишневська «Галина». Автобіографія великої оперної співачки, в житті якої було багато непростих сторінок. Війна, блокада в Ленінграді, голод і важка праця. Далі – несподіваний зліт, успіх, слава. І вигнання з рідної країни… За історією однієї талановитої жінки проглядається зріз цілої епохи, проступає культура і історія СРСР, і відверта розповідь уважного очевидця куди цікавіша сухих фактів з підручників історії!

7. Ірвін Стоун «Муки і радості». Одне з найвеличніших імен епохи Відродження – Мікеланджело Буонаротті. Той, хто пізнав заздрість і ненависть, багатство і славу, одержимість роботою і спустошення. Коли я читала книгу, мені здавалося, що одна людина не може вмістити, прожити, пережити стільки всього, що відбувалося в житті Мікеланджело, але, виходить, геній – може. Балансуючи між саморуйнуванням і творчістю, але може.

Антиутопії

Відмінний варіант для всіх, кому життя здається прісним, складним або не особливо радісним. Після читання антиутопій відроджується смак до життя, і відпустка – найкращий час, щоб доторкнутися до пост апокаліптичного світу!

8. Сьюзен Коллінз «Голодні ігри». Реаліті-шоу на виживання. Жереб. Безвихідь. Кітнисс і Піт знайомі з дитинства, і волею долі змушені брати участь в жорстокому квесті. Рано чи пізно в ньому загинуть всі учасники, крім одного, але відважні хлопець і дівчина зроблять замах на немислиме – кинути виклик тоталітарному суспільству, зберегти життя собі і один одному.

9. Тетяна Толстая «Кись». Автор малює картину майбутнього Росії після ядерного вибуху, в світі мутованих людей, тварин і рослин. Культура минулого зникла, і лише жменька людей, що пережили вибух ( «колишніх») її зберігають. Бенедикт – головний герой роману – народився у «колишньої» жінки, а після її смерті потрапив на виховання до іншого «колишнього» та намагається долучитися до майже втраченої культури.

10. Рей Бредбері «451 градус за Фаренгейтом». Світ майбутнього, в якому люди втратили зв’язок з природою, з культурною спадщиною людства і один з одним. Вільний від роботи час вони проживають з інтерактивним телебаченням і безглуздими шоу, все життя присвячене розвагам і матеріальним цінностям, зберігання книг карається законом – їх спалюють разом з будинком, а дружина може спокійно заявити на чоловіка… В цьому суспільстві небезпечно мислити інакше, ніж сусід, читати або ділитися думками. Небезпечно, але сміливці є!

Захоплюючий сюжет

Різних людей захоплюють різні теми – містика, розслідування, любовні історії, сімейні саги, пригоди… Все це є в двох моїх улюблених книгах Діни Рубіної.

11. Діна Рубіна «Почерк Леонардо». Анна залишається сиротою і потрапляє в прийомну сім’ю. У неї чудові, люблячі батьки і… дар ясновидіння, неймовірні здібності до фізики і математики і містичний зв’язок з дзеркалами. Ця бурхлива суміш приголомшує саму Анну, починає лякати батьків і змушує дівчину мчати по світу, змінюючи міста і професії. Нестримна, невловима, невільна – циркачка, каскадер, нащадок Вольфа Мессінга.

12. Діна Рубіна «Російська канарейка». Трилогія про дві різні родини: одеські музиканти з гарячою вдачею і мовчазні алма-атинські мандрівники. Протягом століть їх пов’язує невидима нитка – кенар Желтухін і його нащадки. Суміш сюжету і авторського стилю вас сп’янить і протягне крізь чужі долі і почуття, проведуть по кромці між життям і смертю, миром і війною, всепоглинаючою любов’ю і задушливою ненавистю. Окреме моє задоволення – описи природи і музики, хоча, здавалося б, як можна писати про музику? Виявляється, можливо. Так, що я чула її всередині, і сльози текли по щоках.

Останні

Хто відповідальний за контрацепцію в сексі: чоловік чи жінка

"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше

Листопад 22, 2024

Три базових рецепти смачного гарбузового лате

Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше

Листопад 22, 2024

Наймодніші моделі пуховиків 2024-2025

Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше

Листопад 22, 2024

Beauty-покупки, на які авторів EVA Blog підштовхнули соцмережі

Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше

Листопад 22, 2024

Що подарувати своїй bestie на Новий рік

Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше

Листопад 21, 2024

Холоди та морози не страшні! Які активи мають бути присутніми у твоєму догляді

Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше

Листопад 21, 2024