Здоров'я

Аж дух перехопило! Позбавляємося від неприємного запаху ніг

Пітливість ніг – делікатна і вкрай неприємна тема, яка, однак, вимагає до себе уваги. Проблема неприємного запаху ніг здатна істотно знизити якість життя, спричиняє постійну незручність не тільки тій людині, яка страждає від захворювання, а й усім, хто її оточує. Поговорімо про те, чому виникає неприємний запах і як позбутися цього дикого дискомфорту.

Цікаво на тему: Причини підвищеної пітливості та що з нею робити

Причини появи неприємного запаху ніг

Як і завжди, перш ніж починати щось лікувати, необхідно розібратися в причинах хвороби. Це грамотний підхід, який однозначно принесе свої плоди.

Трохи фізіології

20 тисяч – така кількість потових залоз знаходиться на наших стопах. 200 мл літрів поту – саме стільки вони всі разом виробляють за добу. А якщо ти ведеш активний спосіб життя, бігаєш, стрибаєш, постійно кудись ходиш, то ноги віддають ще більше води. Уяви собі склянку повністю наповнену потом… ой, ні, не уявляй!🙈 Але так легше усвідомити, наскільки наші стопи складні.

Піт не має запаху. На 98% він складається з води. Запах – це результат активної діяльності бактерій, які із задоволенням і дуже швидко з’являються там, де для них створюється ідеальне середовище. Скажи, хіба шкарпетка і закрите взуття не є таким середовищем? Мікроорганізми із задоволенням починають активно трапезувати потом ніг, залишаючи після цього бенкету продукти життєдіяльності. Саме вони й стають тим самим непередаваним ароматом, який із задоволенням виривається на свободу відразу після зняття взуття.

Вичерпний перелік причин

Якщо річ у тому, щоб вчасно міняти шкарпетки та частіше мити ноги, то розв’язання проблеми легке і просте, скажеш ти, і будеш не права. Звісно, всі ми люди, всі пітніємо і всі намагаємося стежити за тим, щоб мати ідеальний вигляд і пахнути ідеально. Але чомусь в однієї людини це виходить без проблем, а в іншої більше нагадує боротьбу. Чому?

Тому що зараз розповім:

  1. Гіпергідроз – надмірне потовиділення. У цьому випадку ноги пітніють дуже сильно і без будь-яких допоміжних чинників, таких як спорт або звичайна ходьба. Велика проблема, яка спричиняє масу проблем.
  2. Грибок стопи – інфекції, мікози, наприклад, які розмножуються на шкірі стопи, спричиняючи неприємний запах. Найчастіше осередки мікроорганізмів скупчуються між пальцями, вражають не тільки шкіру, а й нігтьову пластину. Бактерії живуть, їдять, розважаються і неприємно пахнуть відповідно.
  3. Неякісне взуття і синтетичні шкарпетки – ноги, як у сауні, добряче пропарюються. Неможливо почуватися хоч скільки-небудь комфортно, коли стопи буквально задихаються, проварюються у власному соку. Звісно, в такій обстановці дуже складно не засмердіти, благаючи про допомогу…🤪 Щоб не плакать, я сміялась…
  4. Нехтування гігієною – ось проблема номер один, яку можна виправити максимально легко, але з якихось причин у деяких людей не виникає такого бажання. Немає нічого складного в тому, щоб мити ноги й одягати чистенькі шкарпетки, біленькі, гарненькі. Чому цього не робити – задачка із зірочкою.
  5. Гормональні зміни – потовиділення може посилюватися в періоди гормональних стрибків (вагітність, менопауза, пубертат). Танці гормонів мало того, що катають на гойдалках емоційний стан, та ще й змушують надмірно потіти. Гормони – це бандити якісь.

До списку причин також можна записати діабет, порушення обміну речовин і проблеми із серцево-судинною системою. Всі ці розлади здоров’я викликають системний збій організму, зачіпаючи кожен його гвинтик. Зокрема й потовиділення ніг. Не можна забувати й про стрес, у стані якого відбувається активізація апокринових потових залоз, що виділяють піт з високою концентрацією білків і ліпідів. Бактерії із задоволенням накидаються саме на ці елементи, а отже, запах стає яскравішим.

Цікаво на тему: Що таке трансепідермальна втрата вологи і як її зупинити

Профілактика неприємного запаху ніг

Серйозні проблеми зі здоров’ям, як-от діабет і грибкові інфекції, має вирішувати тільки лікар. Діагностика та програма лікування – це зона відповідальності виключно фахівців. Тому, якщо на ногах є виразки, почервоніння, запалення, відмічаються ушкодження нігтьових пластин, лущення і тріщини, то бігом до лікаря!

В інших випадках питання вирішується банальною профілактикою і дотриманням правил гігієни. Важливо розуміти, що в усьому важлива система, тому, одним-двома разами проблему пітливості ніг не вирішити.

  1. Гігієна – ретельний догляд за ногами. Мити щонайменше один раз на день ноги, а в разі надмірної пітливості (гіпергідроз) і два-три рази на день. Чистити спеціальною щіточкою нігті, п’яточкам приділяти увагу, очищаючи шкіру від відмерлих клітин. Після миття ретельно витирати ноги, змащувати спеціальними засобами, які допомагають ефективніше справлятися з пітливістю.
  2. Вибирати правильні шкарпетки – бавовна – так, синтетика – до побачення! Капронові шкарпетки краще відкласти в сторону, це не дуже гарна ідея для ніг. Шкарпетки необхідно надягати щодня чисті, а іноді й міняти протягом дня. Все залежить від твого способу життя. Прати шкарпетково-панчішні вироби необхідно спеціальним милом з бактерицидними властивостями.
  3. Вибір взуття – тільки натуральні матеріали та добре вентильоване. Гума і синтетика спровокують надмірне потовиділення, не дадуть дихати ногам і одразу ж спровокують проблеми. Після трудового дня взуття необхідно просушити. Батарея, спеціальна сушарка або звичайний папір тобі на допомогу. Витягай устілки, суши їх окремо. Не забувай про те, що устілки необхідно періодично міняти, щоб вони не стали розсадником хвороботворних мікроорганізмів. Взуття необхідно обробляти спеціальними засобами – дезодорантами, які мають антибактеріальні властивості й допомагають швидше просохнути.
  4. Харчування і здоровий спосіб життя – від цих рекомендацій аж молоко кисне, правда ж?) А все тому, що вони дійсно працюють. Якої проблеми не торкнися, її вирішенням або профілактикою стане ЗСЖ. Ніжки потрібно провітрювати, тому, якщо є можливість, ходи босоніж. Відкрите взуття влітку – ідеально. Сауна і контрастні ванни – краще не придумати. Спорт – обов’язково, в міру своїх можливостей. З раціону краще виключити все пряне і гостре. Цибуля і часник просто круті хлопці, звісно, але потрапляючи в організм починають буквально вбиратися в нього, виділяючи з кожної пори свій неперевершений запах🥴 Ноги не виняток. Тому, якщо вже й поїла такого, забудь про гостей на добу мінімум).

Усе дуже просто, чи не так? А це означає, що проблема не настільки глобальна і може бути вирішена звичайними діями, які спрямовані й на гігієну, і на підтримку здоров’я.

Цікаво на тему: Як позбутися тріщин і огрубілих ділянок на п’ятах

Засоби для боротьби з пітливістю ніг

Швиденько пройдемося основними засобами, які допоможуть тобі справлятися з пітливістю ніг. Насамперед це спеціальні антиперспіранти, у складі яких є хлорид алюмінію. Саме цей компонент ефективно бореться з утворенням бактерій. Щоб засіб працював як треба, обробляти стопи потрібно проти ночі. Якщо на ногах є ранки та тріщинки, краще спочатку вилікувати їх, а вже потім користуватися антиперспірантом.

Присипки й крем – помічники в боротьбі з пітливістю і неприємними запахами. Присипки, найчастіше це тальк, відмінно поглинають вологу, перешкоджаючи розвитку бактеріального середовища. Їх використовуй вдень, посипаючи стопи й між пальцями, а також можна трошки сипнути в шкарпетку. А крем стане помічником у нічний час доби. Деякі аптечні засоби призначені для курсового лікування, але найчастіше – це засоби щоденного використання, які мають приємний запах і досить ефективно справляються з проблемою.

Ароматичні олії разом із масажем допоможуть не просто впоратися з неприємним запахом ніг, а ще й стануть релаксом після важкого трудового дня. Олія лаванди або чайного дерева прекрасно справляються з бактеріями й дуже приємно пахнуть. Якщо ти схильна до алергічних реакцій, перед застосуванням обов’язково протестуй крапельку олії на внутрішній стороні зап’ястя.

Якщо всі перераховані методи не працюють, необхідно звернутися до лікаря. Деякі інфекції потребують серйозного лікування антибіотиками та іншими потужними препаратами. Самостійно цим не можна займатися в жодному разі. А якщо ж після огляду жодних проблем не виявлено, але надмірна пітливість ніг завдає серйозного дискомфорту і неприємностей, то виходом може стати ін’єкція ботулотоксину групи А. Ботокс блокує надходження імпульсів до потових залоз, розв’язуючи проблему на досить тривалий час, але не назавжди. Тому, щойно ефект від ботокса мине, необхідно буде приймати рішення: робити уколи знову чи боротися з неприємністю самотужки.

Рекомендовані товари:

Як бачиш, пітливість і неприємний запах ніг має досить широкий вибір рішень. Якщо тебе або твоїх близьких мучить подібна неприємність, настав час братися до дій. Все можна виправити досить швидко і при цьому не дуже затратно ні з боку часу, ні з фінансового погляду.

Останні

Майндфулнес — як почати жити усвідомлено

Сьогодні про життя «тут і зараз» ми чуємо просто звідусіль. Звучить як черговий тренд із… Докладніше

Січень 8, 2025

Догляд за шкірою на рівні ДНК: що буде доступно нам через 10 років

Я не знаю чому так склалося, але усунення недосконалостей шкірного покриву нагадує ворожіння на кавовій… Докладніше

Січень 8, 2025

Повернення легенди: мода на мікрокаблук знову з нами

Хто б міг подумати, що крихітний підбор знову стане зіркою модних подіумів? У світ, де… Докладніше

Січень 7, 2025

Календар вагітності: 13 тиждень

Вітаю! 🤩 12 тиждень позаду, а значить ти офіційно перетнула кордон першого триместру, й тепер… Докладніше

Січень 6, 2025

Інтервальне голодування. Не дієта, а спосіб життя

Кожній з нас хочеться мати ідеальний вигляд, і всілякі програми харчування нам дуже в цьому… Докладніше

Січень 6, 2025

Свічки, дифузори, інтер’єрні парфуми: 13 зимових ароматів для дому

У холодну пору, коли за вікном сльота та вогкий вітер, а світлові дні короткі до… Докладніше

Січень 6, 2025