Я не знаю чому так склалося, але усунення недосконалостей шкірного покриву нагадує ворожіння на кавовій гущі. “Спробуймо ось такі засоби для догляду. Не допомагають? Здайте ось ці аналізи й спробуємо ось таку б’юті-рутину…” І це може тривати роками. 😡 Я тобі сьогодні хочу розповісти, до чого нарешті активно прагне клінічна та комерційна б’юті індустрія – персоналізований догляд за шкірою на рівні ДНК! Це просто шикардос. 🤗
Коли ми з тобою приходимо до косметолога, це вже називається персоналізований догляд за шкірою. Адже з нами працюють індивідуально… чи ні? Уяви, що в нас із тобою одна біда – пігментні плями. Ми приходимо до двох різних косметологів і тобі трапляється більш кваліфікований фахівець. Даю 99%, що нам призначать однаковий догляд, який міститиме той самий ніацинамід, ретинол, антиоксиданти тощо. Різниця буде лише в тому, що у твоєму випадку косметолог хоча б спробує дізнатися причину пігментації – вікова, післязапальна, надмірне перебування шкіри під сонцем без санскріну та інше. Який шанс, що цей догляд нам допоможе? 50/50🙃
Ти, до речі, коли-небудь замислювалася, скільки грошей було витрачено на баночки, які в підсумку ніяк не вирішили проблему зі шкірним покривом? Як-небудь прикинь, хоча б приблизно. Швидше за все, від цієї суми твоє обличчя стане таким😲 Або скільки ти витратила на консультації та послуги різних косметологів, поки не знайшла фахівця, який тобі підходить? А ще сюди додаємо фактор “стало ще гірше”. Так, нерідко рекомендований догляд лише погіршує ситуацію зі станом шкіри. Загалом, наразі поняття індивідуального підходу до лікування і просто наведення краси на шкірному покриві дуже-дуже далеке від ідеалу.
Цікаво на тему: Спікули та мікроголки в косметиці – альтернатива дермаролеру
Куди ми за підсумком йдемо, а точніше, в який бік мчить розвиток б’юті-рутини? Найяскравіший приклад – це одне з досліджень шкіри двох одностатевих близнюків. Воно чітко показало, що фенотип шкірного покриву, глибина та кількість зморшків, загальні вікові зміни та старіння лише на 60% пов’язані з генетикою. А решта 40% – це вплив довкілля, регіон проживання, спосіб життя і навіть такі чинники, як склад води, якою людина миється. Для десяти рандомних людей з однією і тією самою проблемою, може бути 10 різних підходів до усунення недосконалостей шкірного покриву. І це є справжнім персоналізованим доглядом, а не “Всім по банці ретинолу📢!!!”
А тепер уяви, “один мазок” з твоєї щоки й вищевказані моменти відкривають перед фахівцем на 100% цілісну картину не просто стану твоєї шкіри з урахуванням абсолютно всіх чинників, а перелік доглядових засобів з конкретним складом, який гарантовано підійде саме тобі. Зараз розповім детальніше😉
Цікаво на тему: Чистка обличчя: всі за та проти
У нас є з тобою дві ввідні – генетика та зовнішні стресори (регіон, спосіб життя тощо). Начебто, все просто й зрозуміло, але насправді все набагато складніше. Приміром, у Швеції досить популярна історія мати індивідуальний профіль стану крові. Навіщо? Щоб отримувати рекомендації щодо приймання тих самих вітамінно-мінеральних комплексів в індивідуальному порядку. Така ж тенденція підібралася до ринку косметики, й деякі бренди вже зараз практикують персоналізований догляд у дуже вузькому та вкрай дорогому сегменті косметологічних послуг. Але все одно догляд за шкірою на основі ДНК все ще перебуває в зародковому стані.
Отже, такий підхід у майбутньому повинен:
Загалом, закріпимо, що головна мета генетичного тестування – це створення або підбір продуктів, адаптованих до індивідуальних потреб шкіри конкретної людини. За прогнозами люди з високим доходом зможуть уже через 3-5 років зануритися в абсолютно новий світ краси. А до широких мас така розкіш має дійти через 8-10 років.
Наразі сам по собі ДНК-тест – річ не марна в питанні догляду за шкірним покривом, однак потрібні серйозні доопрацювання і масштабування самої процедури виключно з науковим підходом. Як же буде реалізовано ДНК-догляд?
Цікаво на тему: Ботокс: за та проти популярної б’юті-процедури
Тут на нас із тобою чекає винятково персоналізований підхід до розв’язання проблем із недосконалостями шкіри: ДНК-аналіз, вивчення чинників довкілля, що згубно впливають, конкретно у твоєму регіоні та, звісно ж, спосіб життя. Наведу тобі простий приклад.
ДНК-аналіз: що він дає?
Процедура виявляє генетичні схильності:
Ці дані незмінні, але вони показують, які ризики та слабкі місця закладені у твоїй шкірі від народження.
Роль навколишнього середовища
Фактори довкілля (сонячна активність, забруднення повітря, вологість та інше) мають епігенетичний вплив, тобто вони можуть впливати на те, як активуються або пригнічуються твої гени. Наприклад:
У підсумку з’ясовується, наприклад, що в людини генетично низький рівень антиоксидантного захисту, що вже робить шкіру більш вразливою до УФ-випромінювання. Якщо ця людина живе в регіоні з високим рівнем сонячної активності або забрудненою атмосферою, ризик фотостаріння і запалень зростає. І це лише крихітна частина того, які таємниці відкриє персоналізований догляд на рівні ДНК. А далі все залежить від серйозності проблеми та часу, за який клієнт хоче її позбутися. Фахівці бачитимуть твою шкіру в максимально розгорнутому форматі й точно знатимуть, що їй потрібно конкретно зараз.
Цікаво на тему: Екзосоми: модна тенденція чи еліксир здорової шкіри?!
Доглядові засоби будуть підбиратися двома способами:
До речі, перший метод технології, заснований на штучному інтелекті спільно з ДНК-аналізом шкіри, вже існує й активно використовується лише кількома компаніями в усьому світі. Індустрії, що працюють з генетикою та АІ, розробляють бази даних, що містять мільйони записів, заснованих на реальній статистиці того чи іншого догляду. Далі всі ці записи поділяються на підгрупи. Після генетичного аналізу й збору всієї необхідної інформації про твою шкіру, ти автоматично визначаєшся в одну з підгруп, і система одразу ж підбирає найкращий догляд.
Це нагадує підхід до медичних протоколів: якщо людина потрапляє в певну категорію (наприклад, “предіабет”), їй пропонують протокол лікування, заснований на статистиці для групи, а не на унікальних даних.
Штучний інтелект проводить глибокий аналіз між безліччю варіантів догляду за конкретної проблеми та їхніми реальними результатами, мінімізуючи ту саму “вгадайку” – допоможе чи ні? Але, як я вже говорила, потрібно ще чимало доопрацювань. Тим людям, які зараз користуються такою послугою, слід сказати спасибі. Так, саме завдяки їм ми з тобою незабаром теж зможемо випробувати всю силу інновацій, адже вони по суті ті самі першопрохідці, двигуни прогресу🙃
А ти хотіла б спробувати індивідуальний догляд за шкірою на рівні ДНК? Або твій косметолог цілком справляється із завданням? Обов’язково поділися з нами в коментарях і не забудь жмакнути вподобайку, якщо стаття була цікавою.
Сьогодні про життя «тут і зараз» ми чуємо просто звідусіль. Звучить як черговий тренд із… Докладніше
Пітливість ніг – делікатна і вкрай неприємна тема, яка, однак, вимагає до себе уваги. Проблема… Докладніше
Хто б міг подумати, що крихітний підбор знову стане зіркою модних подіумів? У світ, де… Докладніше
Вітаю! 🤩 12 тиждень позаду, а значить ти офіційно перетнула кордон першого триместру, й тепер… Докладніше
Кожній з нас хочеться мати ідеальний вигляд, і всілякі програми харчування нам дуже в цьому… Докладніше
У холодну пору, коли за вікном сльота та вогкий вітер, а світлові дні короткі до… Докладніше