Фантазії та уяві малюків можна тільки позаздрити! Нам, дорослим, не зрозуміти, яким яскравим та різнобарвним може бути уявний світ дитини, та як весело інколи проводити в ньому час. Вигадані друзі можуть бути добрими та поганими, їх життя здатне стати значно цікавішим, аніж у малечі. Багатьох батьків, чиї дітки спілкуються з уявними товаришами, турбує питання про те, наскільки ці відносини між реальністю та нереальним світом є нормальними. Давайте і ми спробуємо знайти відповідь та з’ясуємо, в яких випадках варто бити тривогу.
По-перше – не панікуйте та не робіть з цієї ситуації проблему в очах дитини. Психологи кажуть, що наявність уявного товариша у віці від 3 до 7 років – це абсолютно нормально. У цьому періоді дитинства у дітлахів надзвичайно бурно розвивається фантазія, вони дивляться багато яскравих мультфільмів, що може спровокувати бажання бувати інколи не тільки в реальному світі. Найчастіше, з початком навчання в школі, вигадані герої зникають, адже маля стає учнем, в нього з’являються нові друзі і нові враження. Та й часу на мрії стає значно менше.
По-друге – проаналізуйте сімейні відношення та послідкуйте за поведінкою дитини. Можливо Вам вдасться зрозуміти, які події або дії передують появі уявного друга.
І по-третє – приділяйте малюкові більше уваги. Цілком може бути так, що Ваше маля страждає від дефіциту контакту з батьками. Комп’ютери, телефони, планшети та інші гаджети здатні легко цьому посприяти. Тому зменшуйте час, що проводите Ви та Ваші малюки з електронікою, та переходьте на регулярне живе спілкування.
Самотність. Малюк може вигадати собі друга в тому випадку, якщо не має справжнього. Часто так буває, що одну маленьку дитину оточують бабусі, дідусі, батьки, тітоньки. І не дивлячись на те, що людей довкола дуже багато, знайти того хто зрозуміє, надзвичайно складно. Дитина почуває себе самотньою і вигадує собі друзів, з якими їй весело та комфортно. І зовсім не важливо, що вони несправжні.
Фантазія. Деякі малята заводять дружбу з власними іграшками, інші ж, маючи більш розвинену уяву, вигадують образи товаришів самостійно. Основна перевага фантазійного світу – у ньому дозволено абсолютно все, і навіть те, за що зазвичай сварять мама і тато. Можна їсти безмежну кількість солодкого, залазити на високі дерева, драбини і турніки, не спати до пізньої ночі. Головне, щоб фантазії так і залишались фантазіями, і не перепліталися з реальністю.
Страх. Боятись чогось на самоті дуже важко, а от вдвох – вже значно легше. Якщо малюк не може розділити свої побоювання з батьками, або не бачить підтримки у їх очах, він вигадує собі того, хто справді йому допоможе.
Надмірна опіка. Коли нам здається, що все що ми робимо – це заради дитини, для неї такі дії батьків не завжди в радість. Надмірна опіка лягає тяжким вантажем на плечі малюка. В такі моменти дитя намагається ніби сховатись від мами і тата, і єдине місце де їх нема – це вигаданий світ. В ньому можна жити за власними правилами, можна навіть спробувати себе у ролі суворих батьків. У той же час, матусі й татусю представляється унікальна можливість побачити, як вони виглядають в очах свого чада.
Мало вражень. Монотонність життя – це те, що може вивести з рівноваги будь-яку дорослу людину. Що вже казати про дітлахів, які тільки пізнають світ, вірять в чудеса да прагнуть видовищ. Коли їх дуже мало, або зовсім нема, малюкові нічого не залишається, як просто вигадати для себе цікавий світ з уявними друзями та товаришами.
Порада батькам: Ніколи не сваріть своїх малят за те, що у них є уявний друг, не забороняйте спілкування з невидимими істотами. Дитина все одно буде з ними проводити час таємно від Вас, а це значитиме, що Ви не будете мати контроль над ситуацією і зможете пропустити той момент, коли вже варто починати бити тривогу.
Як ми вже з’ясували, немає нічого поганого в тому, що дитина інколи спілкується з кимось, кого не існує насправді. Проте, трапляються ситуації, коли варто насторожитись і, можливо, звернутись до психолога за консультацією. Батькам необхідно почати ретельніше слідкувати за поведінкою дитини, якщо:
В усі цих випадках без допомоги спеціаліста не обійтись. Та паралельно із цим, батьки також можуть вносити свою лепту. Коли Ви бачите, що Ваше дитя трошки заплуталось в житті, спробуйте приділяти йому більше уваги, дарувати тепло, ніжність і любов. Спілкуйтесь тільки на умовах взаємоповаги та взаєморозуміння, станьте справжнім другом для свого малюка, щоб він у будь-якій ситуації міг розраховувати на Вашу підтримку. Ви неодмінно побачите, як Ваша дитина стане сильнішою у психологічному плані та більш впевненою в собі.
Любі батьки! Найбільше бажання мам і тат – це бачити своїх малят радісними та здоровими. Якщо Вашим діткам приносить насолоду спілкування з уявними друзями – не сваріть їх за це. Натомість, передивіться своє життя та спробуйте зрозуміти, чому так сталося.
Бажаємо, аби у Ваших родинах завжди панувала згода і всі Ваші рідні були щасливими!
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше