Останні тижні першого триместру вагітності – це суцільний парадокс. Начебто, нічого не змінюється, але водночас відбуваються просто приголомшливі речі як з тобою, так і з твоїм малюком. Десятий тиждень завершив створення всередині тебе справжнього маленького космосу. Що ж подарують ці сім днів? Зараз подивимося.🤫
Знаєш, щоб я точно хотіла забрати зі світу вагітності в реальне доросле життя? Твоя матка – немов будиночок, який росте разом із мешканцем. Це якби ти у свої 10 років гралася у власній кімнаті, а до 25 років кімнатка сама по собі перетворилася на великий, затишний приватний будинок. 😱
Плацента – орган, який не тільки забезпечуватиме харчуванням крихітку, а й захищатиме її від несприятливих зовнішніх факторів, продовжує активно розвиватися. Плацента ще не повністю сформована, але свої функції вже виконує на 10/10.
Активний розвиток янголятка всередині тебе має один дуже цікавий побічний ефект, який стосується імунітету. Так, для твоєї імунної системи малюк – чужий, як би це не звучало. Однак наш організм досить розумний, щоб на період вагітності не дати імунітету якось нашкодити дитині. Що ж відбувається? Правильно, активність імунної системи притупляється, дозволяючи тим самим спокійно виносити дитину. Як ти напевно здогадалася, це віддзеркалюється на загальній імунній відповіді. Тому мінімізуй всі ризики, які можуть призвести до застуди, кишкових розладів та іншого. Простіше кажучи, добре одягайся на прогулянку в холодну пору року, дотримуйся гігієни, не пий надто холодні напої в спеку, постарайся максимально обмежити себе від відвідування місць із великим скупченням людей тощо. Безумовно, вкрай важко за 9 місяців не захворіти на те ж ГРВІ. Однак запам’ятай одну просту істину – ліки тобі призначає виключно лікар! Особливо якщо йдеться про антибіотики.
Гормони так само підтримують нормальний перебіг вагітності, кидаючи всі сили на розвиток малюка й, природно, жертвуючи при цьому твоїм фізичним станом. Особливо процвітає прогестерон😣Знаєш, що він робить? Зараз розповім.
Цікаво на тему: Як позбутися пігментації під час вагітності
Ти, швидше за все, помічаєш, що сил стає трохи більше. Енергія починає повертатися, але дещо ще може нагадувати про твій особливий стан:
До речі прогестерон. Він настільки знизив активність гладких м’язів, що твій кишківник геть відмовляється функціонувати в “штатному” режимі. І до вже звичного здуття живота додається часта відрижка. Хоча загалом стан нешкідливий, але часом дуже сильно дратує😡.
Цікаво на тему: Що потрібно знати про пізню вагітність
“Відчуття голоду? Це справді ти?” 😨 Так, печія і токсикоз вже не так проявляють активність, а твоє маленьке чудо потребує поживних елементів все більше й більше. А звідки йому їх брати? Правильно, ти – його єдиний постачальник їжі. Природно, тобі потрібно скласти щоденне меню, в якому переважатимуть продукти з великою кількістю вітамінів, мінералів, білка і не забувати пити достатню кількість води. Від чого слід відмовитися до кінця вагітності:
Якщо тобі твій лікар призначив додаткове приймання вітамінів для вагітних або якісь мононутрієнти (фолієва кислота, залізо, йод тощо) – не пропускай приймання. Це дуже часте явище, тож раджу поставити нагадування на телефоні😉
Цікаво на тему: Що потрібно знати про секс під час вагітності
Контактні види спорту та високоінтенсивні тренування – табу. Тобі вкрай необхідна фізична активність, проте винятково та, яка дозволена у твоєму положенні. Природно, до уваги потрібно брати загальний фізичний стан, перебіг вагітності, наявність/відсутність індивідуальних факторів ризику. Простіше кажучи, на цих термінах потрібно, щоб лікар тобі по пунктах і у всіх фарбах розповів, чим можна навантажувати тіло, а чим ні конкретно тобі.
Риси дорослої людини простежуються все більш явно. Оченята твого карапуза вже прикриті повіками, але набагато важливіші зміни відбуваються всередині маленького дива🤗:
Формуються смакові рецептори на язиці, а в тоненькій ще прозорій шкірі з’являються волосяні фолікули, також можна фіксувати розвиток нігтиків. Вії та бровки на крихітному личку лише підкреслюють величезну схожість із дорослою людиною. Зовнішні статеві органи продовжують набувати виразних рис хлопчика або дівчинки, та скоро на ультразвуковому дослідженні тобі скажуть стать дитини.
Ти, напевно, думаєш, що маленьке диво не надто додало в рості у порівнянні з дев’ятим і десятим тижнем. А ось і ні, крихітка вже розміром з інжирчик або чорнослив – близько 4-5 см🤗
Якщо ти минулого тижня ще не зробила біохімічний скринінг, то зараз вже точно саме час. Діагностика генетичних захворювань – дуже важлива процедура, не затягуй із цим.
Ти вже на одинадцятому тижні, уявляєш? Але попереду ще багато цікавого: перші поштовхи, новий гардероб і нескінченні розмови про те, на кого буде схожий малюк. 😍
Готові зустрічати рік Зеленої Дерев'яної Змії? Які сюрпризи вона для нас готує та як її… Докладніше
Привіт, привіт! Ми на EVA Blog, разом з українським брендом косметики Mermade, розігруємо неймовірні подарункові… Докладніше
Зима – це чудовий привід для модних експериментів і створення цікавих образів. І якщо шарфи… Докладніше
Різдвяні свята вже зовсім поруч! Без паніки, все під контролем, і ти все встигнеш. Прикрашай… Докладніше
Різдво на носі, а ти ще без плану дій? Не проблема! Забудь про нудні салатні… Докладніше
У косметології є кілька доволі спірних процедур, які не знаходять спільної єдиної підтримки як серед… Докладніше