Досвід інших країн показує, що найкращий метод боротьби з поширенням коронавірусу COVID-19 — це самоізоляція. З 12 березня 2020 року Кабінет міністрів України ввів карантин на території всієї країни, а ЗМІ транслюють наполегливі рекомендації експертів залишатися вдома, уникати поїздок в громадському транспорті і місць з великою кількістю людей. Я сподіваюся, що пандемія спаде в найближчому майбутньому, а поки підготувала список занять, які допоможуть вам якісно провести час. Нехай тимчасове перебування вдома дозволить всім нам випасти зі звичної гонки, сповільнитися і повернутися до простих справ і забутих радощів.
Якщо ви живете не одні, важливо стежити за чистотою будинку і дотриманням порядку, оскільки багатьом як і раніше потрібно працювати. Розподіліть обов’язки на цей період, будьте готові до того, що постійне перебування один з одним в замкнутому просторі може зробити когось більш дратівливим або запальним. Важливо усвідомити і проговорити, що кожному потрібний особистий простір і можливість зайнятися своїми справами, карантин не примушує нас до постійного спілкування, і тим більше ми не повинні розважати один одного.
Але провести час якісно та й із задоволенням, відволікаючись від тривожних новин, можна як в компанії домочадців, так і поодинці. Десять дієслів для цього:
Дивимося. Сюжети National Geograpfic, запис концерту улюбленої групи або навіть балет. Фільми та серіали шукайте на Netflix, де повно світових новинок, і Megogo. Користувачі девайсів Apple можуть дивитися телебачення або платний контент на Apple TV. Всі сервіси платні, але, наприклад, Netflix дає можливість користуватися ресурсом безкоштовно цілий місяць. В інших випадках підписки на ліцензійний контент коштує близько 100-150 грн на місяць. А, якщо загуглити «кращі онлайн-трансляції екскурсій і вистав», можна знайти перелік трансляцій і послухати оперу або подивитися балет, не встаючи з дивана.
Читаємо. Лонгріди і тексти, які зберегли «на потім», куплені і не відкриті книги, а, може, у вас буде настрій перечитати класику? Повірте, «Анна Кареніна» або «Майстер і Маргарита», яких ми читали в школі, в свідомому віці відкриваються зовсім по-іншому.
Граємо. Якщо вдома завалялася колода карт, коротати час можна за партією в бридж чи преферанс — в інтернеті є правила будь-якої карткової гри. Коробка з «Монополією» покрилася пилом? А, може, ви щасливчик, у кого є гра «Alias» або «Імаджинаріум»? Діставайте і влаштовуйте з домашніми ігрові вечора, і готуйтеся до того, що від сміху може бути боляче щокам. У «Alias», до речі, можна грати за допомогою мобільного додатку і з друзями по скайпу. А мій особистий фаворит — додаток з грою в «Ерудит», граю з мамою і подругами.
Вчимося. Коли набридне дивитися серіали або виявиться, що половина списку до прочитання не варта уваги, можна зайнятися самоосвітою: повчитися чомусь новому або поглибити знання в тій сфері, яка давно цікавить.
Варіанти:
Тренуємося. Абонемент в спортзал або на танці став поки непотрібним, але це не привід не займатися. Не обов’язково присвячувати цьому годину — коротке і інтенсивне тренування, розбите на інтервали, привчає тіло до навантаження, а організм отримує порцію ендорфінів. Це, в свою чергу, піднімає настрій і тонус, підвищує самооцінку і зміцнює віру в свої сили.
Чим зайнятися:
Медитуємо. Карантин — відмінна можливість звернутися до медитації, щоб зберігати ясність розуму і знижувати рівень тривоги. Мобільні додатки типу «Headspace», «Calm», «Insight Timer», «Stop, breathe and think» допоможуть познайомитися з технікою і спробувати різні варіанти під час безкоштовного періоду.
В інстаграмі проходить безкоштовний марафон Happy Week від @upgradeisgreat, в якому Алла Клименко розповідає «як бути щасливим, коли все йде не так», як допомогти собі в ситуації невизначеності і як ми можемо обернути її собі на користь.
Висипаємося. Навіть якщо вдень потрібно працювати звичну кількість годин, ви економите час на макіяж і укладання з ранку, а також на дорогу в офіс і назад. У вас маленькі діти? Лягайте спати разом з ними в 9 вечора, і вдень теж. Наберіться сил, зміцните імунітет.
Направляємо енергію в свої стіни. Коли нас захоплює тривога і сильне хвилювання, краще, що можна зробити — направити енергію в прості дії, результат яких можна побачити майже відразу. Так, це саме те, про що ви подумали: прибрати квартиру, вимити вікна, розібрати дальній кут в шафі і гардероб взагалі, приготувати мотлох на викид, перемити зимове взуття, зробити ревізію аптечки і косметики, приготувати вечерю замість доставки піци, і з’їсти її в колі сім’ї або зателефонувавши комусь по скайпу — як ніби ви разом десь в кафе.
Творимо. Завжди хотіли написати книгу, але не було часу? Напишіть першу главу. Куплена в пориві емоцій акварель досі не розпакована? Беріть папір і дозвольте пензлику просто гуляти по ньому. Танцюйте. Включайте голосніше улюблені пісні і співайте в гребінець, як робили це в дитинстві. Запропонуйте друзям розважальне змагання, наприклад, хто знайде вдома більше жовтих предметів і сфотографує. Якщо у вас є дитина, запропонуйте їй вибирати для вас наряди, поєднуючи речі та взуття так, як їй подобається, і сфотографуйте всі ці образи. Знайдіть фото кількарічної давнини і спробуйте відтворити його. Фантазуйте, експериментуйте, дайте волю своєму внутрішнім творцеві!
Любимо. Тих, хто поруч і тих, хто на відстані кількох кварталів або країн. Себе. Промінчик сонця, що крадеться вранці по подушці. Дихання весни, яке доноситься в прочинене вікно. Можливість побути наодинці з собою і поруч з тими, з ким ми пов’язані кровно і вибором. І саме життя, яким складним і непередбачуваним воно б не було часом.
Окремий пункт списку — зберігаємо спокій і пам’ятаємо про відповідальність кожного з нас. Фільтруємо інформацію. Не робимо репости неперевіреної інформації. Виділяємо певний час на читання новин, і нехай це буде не ранок і не вечір. Запитаємо себе: «Що залежить від мене? Що я можу зробити?». Ми можемо не поширювати паніку, а надавати приклад. Залишаючись вдома, дотримуючись правил особистої гігієни і сподіваючись на краще.
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше