Радісні миті материнства іноді можуть переривати звичайні фізіологічні процеси, що спричиняють немовляті біль та занепокоєння. Серце матусі в такі моменти розривається на тисячі уламків, оскільки фізичний біль дитини — це величезна психологічна напруга мами! Якщо ви зіткнулися з проблемою кольок у малечі, то перша порада — не панікуйте! Ситуація є типовою, а методів боротьби існує достатньо, щоб знайти оптимальний.
Адаптація шлунково-кишкового тракту малюка до нових умов після народження пов’язана з формуванням мікрофлори в кишечнику. Як правило, в перші місяці життя молоко в шлунку погано засвоюється, внаслідок чого накопичуються гази. Саме здуття доставляє дитині сильне занепокоєння. Кольки можуть з’явитися незалежно від того, годуєте ви власним молоком чи штучними сумішами. Це дискомфортне фізіологічне явище проходить приблизно в віці трьох–чотирьох місяців.
Цікаво на тему: Як вибрати дитяче харчування?
Якщо ви годуєте дитину грудьми, виключіть зі свого раціону продукти, що активізують газоутворення: солодощі, молоко, свіжі овочі та фрукти, бобові, соління та консервацію. Безумовно, корекція раціону пов’язана з деяким дискомфортом, але з часом можна буде зробити меню більш різноманітним.
Розповсюджена причина появи кольок — заковтування повітря під час годування. Тому треба навчитися правильно прикладати дитину до грудей: широко відкрийте ротик малечі, сосок грудей має дивитися на верхні ясна, нижня губа повинна бути вивернута назовні. Якщо дитина на штучному вигодовуванні, правильно підбирайте пляшечки з системою антикольок.
«Стовпчик» протягом 10–15 хвилин після кожного годування допоможе малюкові позбутися повітря. Так шлунок виштовхне зайвий газ, звільняючи місце для їжі.
Для цього краще забезпечити контакт «шкiра до шкiри»: притуліть малюка до свого тіла (можна використовувати слінг). Материнське тепло здатне творити дива: воно заспокоює психологічній та фізичний дискомфорт. З мамою малюкові завжди добре і затишно.
Рухи по животику за годинниковою стрілкою прискорять процеси травлення. Щоб допомогти крихітці позбутися зайвих газів, що скупчилися в кишечнику, використовуйте вправу «велосипед»: по черзі згинайте ноги малюка в колінному суглобі, притискаючи їх до животика. Робіть вправи повільно, супроводжуючи руханку потішками або пісенькою. Фітбол (великий м’яч) також можна використовувати. Покладіть немовля животиком на м’яч та легенько покачайте його в різні боки, міцно фіксуючи тіло. Це і розважить, і полегшить стан.
Кропова водичка, настій ромашки, фенхелевий чай також дають результат в боротьбі з кольками. Обов’язково порадьтеся з педіатром, перш ніж давати ці препарати.
Використовувати її треба лише у крайніх випадках, точно дотримуючись інструкції, щоб не нашкодити кишечнику.
Тому на прийомі у лікаря обов’язково запитайте про препарати, які будуть ефективними в вашому випадку, оскільки тривалість та етимологія болю у кожної дитини різні. Проблеми з животиком можуть виникати внаслідок кишкової інфекції або лактазної недостатності, тому саме лікар має визначити характер болю, щоб призначити правильне лікування.
Кольки не створюють небезпеки для здоров’я дитини, хоча й викликають стресовий стан у батьків. Чим більше нервують дорослі, тим важче втішити дитину. Тому терпіння — запорука легкого перенесення цього періоду. У більшості випадків позбутися болю в животику допоможе лише час. Наші діти ростуть дуже швидко, тож зовсім скоро ви будете згадувати цей період з посмішкою. Бажаємо вам і вашім крихіткам міцного здоров’я, психологічного комфорту та теплих посмішок!
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше