Краса

Коли варто очікувати результати після введення активів?

Як же іноді хочеться мати на поличці з косметикою справжній диво-засіб, який швидко вирішить усі проблеми зі шкірою 😌 І це цілком реально, потрібно лише додати до свого догляду активи. А як вони працюють і коли можна буде помітити перші результати, в цій статті нам розповість косметологиня EVA.UA Лілія Дерев’янкіна. 

Що таке активи?

Активи – це компоненти в засобах для догляду за шкірою обличчя (сироватках, кремах, гелях тощо), які безпосередньо вирішують певну потребу шкіри за рахунок підвищених концентрацій та сильної дії.

Як зрозуміти, що тобі потрібен актив? Відповідь на це питання формується з того, коли базовий догляд не повністю задовольняє потреби шкіри та/або коли шкіра має певні недоліки, які не можуть перекрити рутинні доглядові засоби. Наприклад, усім відомий компонент – гіалуронова кислота. Сироватки, у складі яких вона є, значною мірою підвищують рівень зволоження та суттєво утримують її на поверхні шкіри, чим підтримують гідроліпідний баланс. А просто базовий крем без такого активу не закриває потребу значної сухості шкіри. В цьому випадку гіалуронова кислота, як актив, додатково посилить дію базового крему та повною мірою забезпечить потребу у зволоженні.

Цікаво на тему: Захисний бар’єр шкіри: що це та як його відновити

Найпопулярніші активи

Найпоширенішими активами цілорічного застосування є антиоксиданти – вітамін С, ніацинамід, а також дуже поширеними, зокрема восени, є такі активи: ретинол, кислоти – гліколева, мигдалева, молочна, саліцилова та азелаїнова. Осінь вважається порою пілінгів та активів, що не полюбляють сонце. Оскільки надмірна інсоляція провокує небажану гіперпігментацію шкіри, а більшість з цих активів підвищують її фоточутливість, тому осінньо-зимовий період є найдоречнішим у введенні в догляд за шкірою обличчя саме ретинолу та кислот.

Цікаво на тему: Найчастіші проблеми, з якими приходять до косметолога

Терміни введення активів та очікувані результати

Так за який проміжок часу можна побачити результати після введення активів у догляд?! Відповідь на це питання залежить від певних чинників, пов’язаних з індивідуальними властивостями шкіри та із самими засобами, в яких є ці активи. Чинники, які пов’язані зі станом шкіри – це обмінні процеси на поверхні епідермісу, чутлива чи резистентна шкіра, глибока чи поверхнева пігментація і, авжеж, тип шкіри. Чинники, що пов’язані із засобами, – це безпосередньо форма та концентрація цих активів у складі.

Цікаво на тему: 11 помилок у догляді за шкірою

Вітамін С та ніацинамід

Ці активи працюють з тоном шкіри, запобігають фотопошкодженню та боряться з вільними радикалами. Вітамін С та ніацинамід є незамінними у ранковому догляді за будь-яким типом та станом шкіри. В середньому антиоксиданти починають працювати досить швидко, наприклад, що стосується запобіганню процесів окиснення на шкірі, то майже одразу після нанесення цих засобів, відбувається боротьба з вільними радикалами. Відомий експеримент із половинками яблук, на одну з яких наноситься сироватка із вітаміном С, а на іншу – ні. І, як вже здогадалися, то половинка без сироватки темніє, на ній відбувається процес окиснення, а половинка із сироваткою – залишається світлого кольору. Цей експеримент демонструє миттєву і тривалу протягом дня дію антиоксиданту.

Щоб отримати більш помітну дію від антиоксидантів, а саме вирівнювання тону шкіри, сяйво, зменшення чутливості, варто враховувати й процес оновлення шкіри, що при нормальному стані епідермісу складає приблизно 28 днів, а після 25-ти років цей процес починає значно сповільнюватися, і може сягати навіть 45 днів. Тому і дія на вирівнювання тону шкіри в середньому буде помітною через 1-2 місяці, а освітлення – через 2-3 місяці регулярного застосування вітаміну С або ніацинаміду. Авжеж кисла форма вітаміну С із концентрацією вище 10% працює швидше, а стабільні форми аскорбінової кислоти – довше, але не мають подразнюючої дії і їх якість після відкриття засобу зберігається краще.

Рекомендовані засоби з вітаміном С:

Ніацинамід і збільшення його концентрації теж має більш швидкий результат, але концентрація вище 5% пришвидшує ділення клітин і може стати причиною появи подразнення (викликати почервоніння, висипи). Тому, якщо шкіра реагує так на цей актив, то краще обирати 2-5%, і теж отримати чудовий результат вирівнювання тону шкіри, зменшення жирності та освітлення шкіри через 4-8 тижнів.

Рекомендовані засоби з ніацинамідом:

Ретинол

Ретинол є одним з найдієвіших компонентів у засобах по догляду за шкірою. Це найпотужніший актив, що має різні форми, концентрації, а також працює з важливими потребами шкіри обличчя – акне, зморшки та гіперпігментація шкіри. В середньому результати стають помітними через 2 періоди процесу оновлення шкіри. Наприклад, антиакне – ефект можна побачити не раніше ніж через 2 місяці, але якщо відбувається період чистки, то помітні результати будуть в середньому через 3 місяці. 

Боротьба зі зморшками та їх розгладженням, гіперпігментацією (залежно від глибини її залягання) помітні протягом 9-12 місяців. Процес оновлення шкіри за допомогою ретинолу є довгим та потребує особливого введення у догляд – “сходинками”. 

Рекомендовані засоби з ретинолом:

Кислоти

Вони мають ефективну відлущувальну дію. Легку гладкість можна побачити вже через 2-4 тижні, враховуючи концентрацію кислот. Більш помітне освітлення та розгладження шкіри – через 2-3 місяці. Гліколева кислота має найдрібнішу молекулу, здатна глибше проникати та швидше руйнувати зв’язки між шарами клітин, тому її результат буде більш швидким.

Рекомендовані засоби з кислотами:

Важливо пам’ятати про spf-захист під час використання ретинолу та кислот навіть в осінньо-зимовий період!

Як пришвидшити очікувані результати від активів?

Щоб досягти більш швидких результатів від активів, можна використовувати їх поєднання та допомагати шкірі з відновленням. Для того, щоб не помилитися з поєднанням активів, розводимо їх по різним рутинам: антиоксиданти – у ранковому догляді, а ретинол і кислоти – ввечері. Наприклад, вітамін С вранці + ретинальдегід ввечері = потужний антивіковий ефект, що характеризується розгладженням зморшок та боротьбою із фотостарінням шкіри. Так як ретинол і кислоти стимулюють процеси оновлення, відлущують мертві клітини, то шкіра може ставати зневодненою та незахищеною, тому відновлення буде прискорювати її заспокоєння та загоєння, що дасть змогу досягти бажаних результатів у більш стислі терміни.

Сподіваємося, що в цій статті ти змогла знайти не тільки відповіді на запитання, які тебе цікавлять, а й підібрала для себе класний і ефективний засіб з активними компонентами в складі.

Читай також:

Останні

Хто відповідальний за контрацепцію в сексі: чоловік чи жінка

"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше

Листопад 22, 2024

Три базових рецепти смачного гарбузового лате

Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше

Листопад 22, 2024

Наймодніші моделі пуховиків 2024-2025

Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше

Листопад 22, 2024

Beauty-покупки, на які авторів EVA Blog підштовхнули соцмережі

Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше

Листопад 22, 2024

Що подарувати своїй bestie на Новий рік

Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше

Листопад 21, 2024

Холоди та морози не страшні! Які активи мають бути присутніми у твоєму догляді

Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше

Листопад 21, 2024