Краса

Комедогенність олій. Як вибрати безпечну олію для догляду за шкірою?

Натуральні олії мають обов’язково бути присутніми в догляді кожної з нас. Це цінне джерело незамінних жирних кислот, без яких неможливо домогтися здорової, еластичної й пружної шкіри. Але далеко не всі олії нешкідливі та безпечні. Деякі можуть спровокувати утворення комедонів. Замість шкіри, що сяє можна отримати мільйон проблем. Кому таке сподобається? Нікому. Тому сьогодні ми з тобою розберемося в тому, що таке індекс комедогенності олій, і як підібрати oil-продукт з урахуванням типу шкіри.

Цікаво на тему: Як вибрати і використовувати гідрофільну олію

Олії в догляді за шкірою

Залежно від типу шкіри, природні олії можуть очищати, зволожувати або використовуватися як точкові засоби для вирішення локальних проблем зі шкірою. У деяких ситуаціях олії використовуються як природний очищувач шкіри від залишків косметики, а також інших продуктів, які забруднюють шкіру. Для тих із нас, хто страждає від сухості або запалень, олія може стати справжнім рятівником.

Але не всі продукти можуть бути однаково корисними. Деякі мають протизапальні та антиоксидантні властивості. А деякі можуть стати причиною утворення чорних цяток або комедонів. Крім цього, необхідно з обережністю ставитися до сильних ароматичних олій. Лаванда або чайне дерево можуть спровокувати алергічні реакції, тому, перш ніж їх вводити у свою б’юті-рутину, необхідно обов’язково проконсультуватися з косметологом.

Кому з обережністю потрібно застосовувати олії?

Попри те, що корисність олій зашкалює, у певних випадках такі продукти можуть нашкодити твоїй шкірі замість того, щоб допомогти позбутися певних проблем. Олії протипоказані для тих, у кого:

  1. Шкіра схильна до утворення вугрів – прищі виникають у момент, коли пори шкіри забиваються шкірним салом, до якого домішується ще й бруд. Догляд можливий виключно засобами, які позначені як некомедогенні.
  2. Себорейний дерматит – від цієї хвороби страждає близько 11% всього населення Землі. Найчастіше це захворювання зачіпає волосся, але симптоми поширюються і на обличчя. Свербіж, стягнутість, лущення – неприємні й дуже дискомфортні відчуття, від яких допомагають аптечні ліки. Жирна шкіра схильна до виникнення себорейного дерматиту, який виникає внаслідок складної реакції імунної системи з мікрофлорою шкіри. Олії протипоказані.
  3. Розацеа – почервоніння на носі, щоках, лобі, підборідді. Лікування включає як медикаментозні, так і хірургічні методи. Дівчата, які страждають від розацеа, отримали шкіру зі зміненим шкірним бар’єром. Тому олія може спровокувати не просто загострення захворювання, а й виникнення великої кількості вугрів.

Проблемна шкіра потребує делікатного та професійного підходу. Відповідальність допоможе позбутися гострих проблем і полегшить симптоматику захворювання.

Цікаво на тему: Чистка обличчя: всі за і проти

Що таке комедогенність?

Ось і підібралися ми до головного питання. Якщо у тебе немає вище перерахованих проблем, ти можеш сміливо розглядати натуральні олії як один з компонентів щоденного догляду. Але, не поспішай хапати що попало. Для початку потрібно розібратися з тим, що таке комедогенність олії та що вона означає.

Комедогенністю називають здатність олії провокувати утворення комедонів і закупорювати пори. Рівень від 0 до 5 визначається згідно зі спеціальною шкалою, де 0 – це абсолютно безпечна олія, а 5 – ризик висипань дуже високий, і такий продукт включати у свій догляд можна тільки за призначенням і під контролем фахівця.

Чому деякі олії закупорюють пори, а деякі ні? Все залежить від складу продукту. Рослинна олія містить олеїнову, лінолеву, лауринову, стеаринову і каприлову кислоту. Але, в кожному окремо взятому виді олії їх співвідношення змінюється. Під час нанесення олії на шкіру, вона змішується з її мікрофлорою. Стеаринова кислота робить шкірне сало більш в’язким, істотно ускладнюючи відлущування мертвих клітин. Саме вони засмічуватимуть пори й провокуватимуть висипання.

Різні види шкіри потребують індивідуального підходу в догляді. І вибір олії теж має бути усвідомленим. Ти можеш неправильно визначити свою проблему, помилитися з вибором натурального продукту і наділити шкіру запаленнями, висипаннями та горбистістю. Якщо хочеш допомогти, а не нашкодити, підходь до цього питання грамотно.

Цікаво на тему: Транексамова кислота в косметиці: ефективний освітлювальний засіб

Індекси комедогенності олій

Отже, розподілімо всі олії, які використовуються в косметології, за індексами комедогенності. І почнемо з найнебезпечнішої, повільно просуваючись до рослинних олій з низькими ризиками закупорки пор. Поїхали.

Індекс комедогенності 5

Олія зародків пшениці може створити одночасно і дива, і печаль з твоєю шкірою. Хоч індекс комедогенності й найвищий, але для сухої та шкіри, що в’яне стане найкращим помічником. Щоб трохи пригасити вікові зміни, необхідно організувати потужний регенерувальний, вітамінізувальний вплив. Під наглядом фахівця, олія зародків пшениці приведе обличчя до ладу, не спричинивши жодної проблеми.

Індекс комедогенності 4

Високоризикові продукти, які найкраще використовувати для вирішення проблем на місцевому рівні. Олія кокоса, какао, льону і пальми мають шикарні поживні властивості, і чудово справляються з такими проблемами, як рубці.

Індекс комедогенності 3

Продукти з помірною комедогенністю, які стануть помічниками в боротьбі з сухістю шкіри. До цієї категорії потрапили оливкова, соєва олія, а також олія зародків кукурудзи, бавовни, моркви, чіа і марули.

Індекс комедогенності 2

У цей список потрапили натуральні продукти, які можна використовувати власницям сухої та нормальної шкіри. Помірно низьким показником відрізняються олії гарбуза, кунжуту, жожоба, авокадо, абрикосових кісточок, мигдалю, зеленого чаю, макадамії, виноградних кісточок, лісового горіха.

Індекс комедогенності 1

Цікава категорія з цікавим списком олій. Низький індекс робить природні продукти допустимими для використання всіма, і виключає зі списку тільки власниць дуже жирної шкіри. Отже, чим можна користуватися абсолютно, не побоюючись за здоров’я своєї шкіри: олія гранатових кісточок, рицини, бузини, гуави, обліпихи, шипшини, броколі, бабассу та пінника лугового, ким би він не був🤭.

Індекс комедогенності 0

Найбезпечніша категорія олій, яка дуже мирно налаштована щодо твоїх пор. Ти можеш сміливо брати на замітку кожну олію з цього списку, адже ризик виникнення комедонів дорівнює нулю. У чистому вигляді або як добавку до крему, маски, сироватки можна використовувати олію аргани, манго, конопель, соняшнику, ши, сафлори, ромашки та календули.

Що я можу сказати з цього приводу: на особистому досвіді переконалася в ефективності та безпечності олії аргани та соняшнику. Першу додаю в сироватку, використовуючи й в денному, і в нічному догляді, друга відмінно справляється з роллю головного інгредієнта маски для обличчя. Якщо ти теж трохи підгрішуєш і робиш маски своїми руками, то візьми на замітку.

Рекомендовані товари:

Вибираємо олію з урахуванням типу шкіри

Вибір догляду за обличчям, незалежно від того, є в ньому олія чи ні, має базуватися виключно на типі шкіри. Тільки так можна домогтися бажаного ефекту, підтримувати здоров’я, красу і молодість шкіри. Тому, я дам тобі рекомендації щодо того, які олії допустимо використовувати з урахуванням типу шкіри. Але перш ніж починати використання, проконсультуйся з косметологом.

  1. Жирна шкіра – це тільки легкість і невимушеність. Тут можна використовувати виключно ті олії, які здатні регулювати вироблення себума і не забивати пори. Серед таких виявилися олії жожоба, виноградних кісточок і чайного дерева
  2. Суха шкіра – навпаки, вимагає засобів, які насичені жирними кислотами, вітамінами. Продукт має не просто зволожувати обличчя, а й відновлювати ліпідний бар’єр. Найкращими помічниками у вирішенні цих завдань стануть олії авокадо, ши, аргани та мигдалю.
  3. Комбінована шкіра – примхлива. Їй потрібно, щоб проблемні зони отримували допомогу в регулюванні вироблення себума, а нормальні – харчувалися вітамінчиками. Усі ці питання перекривають олії лісового горіха або гранатових кісточок.
  4. Для чутливої шкіри ідеальними стануть олії, здатні заспокоїти подразнення. До їх числа увійшли ромашка і календула, шипшина. Перш ніж починати використання олії квітів, рекомендується провести невеликий тест на індивідуальну непереносимість.
  5. Проблемна шкіра потребує догляду, який матиме антибактеріальні властивості та зможе налагодити вироблення себума. Такими якостями володіє олія чайного дерева і конопель.

Цікаво на тему: Як вибрати і використовувати олії для жирної та проблемної шкіри

Тепер, коли ти знаєш про те, що таке комедогенність і які олії можна вважати безпечними, тобі буде значно легше вибрати для себе найбільш підходящу олію з рейтингу. Акуратно вводь натуральні продукти у свій догляд, спостерігай за реакцією шкіри. Щойно олії стануть невід’ємною частиною твоєї б’юті-рутини, ти побачиш, що шкіра дуже швидко почне насичуватися здоров’ям, ставати гладенькою, еластичною і рівною.

Переглянути коментарі

  • ніколи б не подумала що олія може підходити для проблемної шкіри щоб не провокувати ще більше висипів, дякую за корисну інформацію

Останні

Листівки з Хрещенням Господнім

Зимові свята тривають, і на черзі на нас чекає Хрещення Господнє — важлива церковна подія з… Докладніше

Січень 3, 2025

Як мотивувати себе займатися спортом

З нового року/з понеділка обов'язково почну займатися спортом, щоб стати кращою версією себе! Знайома ситуація?… Докладніше

Січень 3, 2025

Новий тренд на підвіски та дармовиси для сумок

Ні що так не доповнює образ як аксесуари. Ми вже поговорили про найгучніші тренди, з… Докладніше

Січень 3, 2025

14 серіалів, на які ми чекаємо у 2025 році

Новий рік — нові серіали! 2025 обіцяє нам багато гостроцікавих прем'єр і повернення улюблених проєктів.… Докладніше

Січень 2, 2025

Конденсат на вікнах: причини появи та як позбутися

Конденсат на вікнах – досить поширена проблема, з якою стикається величезна кількість людей. Краплі води,… Докладніше

Січень 2, 2025

Арганова олія для волосся та обличчя: ТОП-5 найкращих засобів від EVA Blog

Ми з тобою розібрали вже багато олій, які можуть допомогти тобі доглядати за шкірою та… Докладніше

Січень 1, 2025