Конденсат на вікнах – досить поширена проблема, з якою стикається величезна кількість людей. Краплі води, що осідають на склі, не тільки дратують, а і є джерелом неприємностей. За тривалого скупчення конденсату на укосах і на рамах вікон може утворюватися пліснява, для якої таке середовище є максимально сприятливим для розмноження. Також з часом ущільнювачі втратять герметичність, що призведе до збільшення тепловтрат і посилення проблеми. Чому ж це відбувається і як із цим боротися? Нумо розбиратися разом.
З активним запотіванням вікон ми, як правило, стикаємося взимку, восени й іноді навесні. Це відбувається щоразу, коли тепле повітря в приміщенні зустрічається з холодною поверхнею скла. Але замість того, щоб класти на підвіконня ганчірочку для збору вологи й нескінченно протирати вікна, потрібно знайти причину та усунути її якомога швидше. Отже, чому ж вікна «плачуть»:
Надмірна вологість – головний ворог вікон. Коли її рівень перевищує норму, вода з повітря починає конденсуватися на найхолодніших поверхнях, якими найчастіше виявляються вікна. Це особливо актуально в приміщеннях з великою кількістю рослин, акваріумів, під час приготування їжі або сушіння білизни.
В опалювальний сезон оптимальний рівень вологості повітря має становити 30-45%. Коли він вищий, запотівання склопакетів стає неминучим.
Розв’язання проблеми
Придбай гігрометр. Це абсолютно недорогий, але дуже потрібний пристрій, який допоможе стежити вологістю повітря. Якщо рівень вологи високий, допоможе банальне провітрювання приміщення. І проблема зникне сама собою.
Цікаво на тему: Як вибрати хороший термос
У цьому випадку мова йтиме про кухню. Вологість у приміщенні може різко збільшитися через готування, кипіння води та інші процеси. Якщо витяжка працює погано, волога залишається в повітрі, осідаючи на склі.
Розв’язання проблеми
Витяжка – твій головний помічник на кухні. Перевір її працездатність: піднеси до решітки аркуш паперу. Якщо система вентиляції працює добре, аркуш прилипне. Якщо ні – без допомоги фахівців не обійтися. Потрібно обов’язково її прочистити та відновити повітрообмін.
Цікаво на тему: Очищена вода – міфи та реальність
Якість монтажу вирішує все. Тому так важливо замовляти встановлення вікон у компаній, які професійно займаються цим питанням. Зайва економія завжди веде до додаткових витрат.
Недостатня герметичність конструкції, погано закладені стики, щілини – все це обов’язково призведе до того, що в черговий день вікна «заплачуть» і твій сімейний бюджет разом з ними.
Ах, так, і ще… Проблема може критися в укосах. Адже це не тільки декоративний елемент, а й захист від холоду. Якщо вони погано утеплені, то охолоджуватимуться разом з вікнами, створюючи додатковий фактор для утворення вологи.
Розв’язання проблеми
Якщо вдасться виявити щілини та місце, звідки «тягнеться» холодне повітря, одразу ж хапай піну або герметик і берися за роботу. Також важливо добре утеплити укоси. Потрібно усунути всі можливі джерела холоду. У разі, коли самостійно це зробити можливості немає, краще довірити це фахівцям, які швидко усунуть проблему.
Зверни увагу: Якщо конденсат збирається всередині склопакета, в такому випадку доведеться його міняти. Іншого виходу із ситуації, на жаль, немає.
Однокамерні склопакети не супер добре справляються із завданням утримання тепла. Якщо у тебе стоять саме такі вікна, не дивуйся появі конденсату – це їхня вічна проблема.
Розв’язання проблеми
Ну, тут і до ворожки йти не варто – краще замінити склопакет на двокамерний.
Цікаво на тему: 10 лайфхаків, як попрасувати речі без праски
Якщо у тебе встановлене досить-таки широке підвіконня, воно може блокувати потік теплого повітря від батареї, через що тепло не досягає вікна. В результаті чого з’являються холодні ділянки на склі, що і тягне за собою утворення конденсату.
Розв’язання проблеми
У підвіконня можна вмонтувати невеликі решітки, через які тепле повітря буде підійматися до вікна. Не переживай, таке рішення не зіпсує зовнішній вигляд підвіконня.
Цікаво на тему: Як зменшити кількість пилу в приміщенні?
Ну, куди ж ми без перевірених «бабусиних» способів усунення конденсату. Зараз розповім про найпоширеніші з них.
Є навіть спеціальні прилади, які «сушать» повітря. Їх часто купують люди, які живуть у супер вологому кліматі. У їхніх будинках це справжній мастхев, оскільки шкода майну завдається неслабка. Але чи є сенс купувати тобі осушувач повітря? Не думаю. Хороший пристрій коштує чимало і він буде лише прибирати наслідок самої причини, не вирішуючи корінь проблеми.
Але я хотіла б більше розповісти не про прилади… Люди часто роблять вологопоглиначі самостійно, наприклад, використовують рис або сіль, купують у магазинах спеціальні гранули для вбирання вологи. Усе це розкладають на підвіконні й таким чином борються з конденсатом. Чи працює це? Можливо. Але тут питання в іншому: навіщо захаращувати підвіконня? Всю вологу ти не прибереш і проблему не вирішиш. Просто уяви собі цей хаос на вікні… Ні, це вище моїх сил.
Теплозберігаюча плівка – недорогий спосіб зробити вікна трохи теплішими. Вона наклеюється на скло, щоб тепле повітря не стикалося зі склопакетом і не утворювався конденсат. Але тут потрібно враховувати, що тепловтрати нікуди не подінуться, а плівку доведеться переклеювати, оскільки у всього є свій термін придатності.
Як тимчасове рішення дуже навіть непоганий варіант.
В інтернеті можна знайти масу лайфхаків, які допомагають позбутися запотівання вікон. Скло натирають картоплею або розчином, зробленим на основі води, нашатирного спирту і гліцерину (просто уяви цю гримучу суміш аромату, яка огорне всю кімнату). Що ж це нам дає? На склі утворюється тонка плівка, яка перешкоджає осіданню вологи. Метод робочий, але це скоріше дуже короткострокове рішення, на відміну від повноцінних способів боротьби з конденсатом.
Запотівання вікон – проблема, з якою можна зіткнутися як у новобудові, так і в більш стареньких будинках (ну, ніхто не застрахований). І тут важливо знайти вчасно причину та усунути її, оскільки з цвіллю доведеться боротися дуже довго і не факт, що успішно. Грибок має властивість проникати в будматеріали, цеглу і добре себе при цьому почувати. Я вже мовчу про те, що цим усім доведеться ще й дихати. Тому, якщо ти помітила, що вікна почали пітніти, займися цим питанням одразу.
Зимові свята тривають, і на черзі на нас чекає Хрещення Господнє — важлива церковна подія з… Докладніше
З нового року/з понеділка обов'язково почну займатися спортом, щоб стати кращою версією себе! Знайома ситуація?… Докладніше
Ні що так не доповнює образ як аксесуари. Ми вже поговорили про найгучніші тренди, з… Докладніше
Новий рік — нові серіали! 2025 обіцяє нам багато гостроцікавих прем'єр і повернення улюблених проєктів.… Докладніше
Ми з тобою розібрали вже багато олій, які можуть допомогти тобі доглядати за шкірою та… Докладніше
Натуральні олії мають обов'язково бути присутніми в догляді кожної з нас. Це цінне джерело незамінних… Докладніше