Здоров'я

Плюси та мінуси лазерної корекції зору

У сучасних реаліях люди все частіше стикаються з проблемою погіршення зору. І це зовсім не дивно, адже тривале використання гаджетів, робота і навчання за комп’ютером негативно позначається на роботі зорової системи, навіть якщо ти цього поки що не відчуваєш. Зміни протікають повільно і в якийсь момент стануть досить-таки неприємним сюрпризом. Безумовно, не варто забувати й про інші причини: травми та спадкова схильність. Окуляри та лінзи цілком здатні повернути чіткість і гостроту зору, але з ними іноді так багато клопоту. Тому чудовою альтернативою стане лазерна корекція зору в клініці VISIOBUD. Але перед тим, як вирушити до офтальмолога, пропонуємо тобі трохи детальніше дізнатися про саму процедуру.

Що таке лазерна корекція зору

1-Плюси-та-мінуси-лазерної-корекції-зору1-Плюси-та-мінуси-лазерної-корекції-зору

Лазерна корекція зору (рефракційна хірургія) – це сучасна і найефективніша офтальмологічна процедура, яка дає змогу скорегувати кривизну рогівки з метою поліпшення її оптичних властивостей. У результаті чого ти зможеш швидко відновити зір, маючи короткозорість (міопія), далекозорість (гіперметропія) та астигматизм. Прощавайте, окуляри та лінзи!

Сама процедура не займає багато часу і проводиться в амбулаторних умовах. Корекція зору здійснюється високоточним ексимерним лазером (звідси й пішла назва), який впливає на верхній шар рогівки, завдяки чому промені світла правильно фокусуються на сітківці, забезпечуючи чіткість зображення.

Сьогодні існує кілька різних методик лазерної корекції зору, офтальмолог підбере для тебе найбільш підходящу відразу після попередньої консультації.

Цікаво на тему: Як зберегти зір, якщо багато працюєш за комп’ютером

Кому рекомендована лазерна корекція зору

Рефракційна хірургія може бути показана за таких проблем/захворювань зорової системи:

  • бажання позбутися необхідності носити окуляри або контактні лінзи;
  • стабільна рефракція, яка не змінювалася протягом останніх кількох років;
  • наявність діагнозу короткозорість, далекозорість або астигматизм.

У будь-якому разі перед процедурою тобі доведеться пройти повне офтальмологічне обстеження і на підставі цього лікар зможе дати дозвіл на проведення рефракційної хірургії.

Цікаво на тему: Кортизолове обличчя: не поспішаємо ставити собі діагнози

Плюси та мінуси лазерної корекції зору

Перед тим, як ухвалювати рішення про корекцію зору, потрібно гарненько зважити всі за і проти. Отже, що ж ми маємо?

Позитивні сторони лазерної корекції зору:

  1. Результат, який радує. Більшість людей після процедури відкладають убік окуляри та контактні лінзи, адже зір поліпшується відразу після рефракційної хірургії.
  2. Можна відновити зір на обох очах за один сеанс. Це дуже важливо, адже краще все зробити за раз.
  3. Не встигнеш і оком моргнути, як операція завершиться. Процедура займає не більше 10-15 хвилин.
  4. Ніякого болю. Якою б страшною тобі не здавалася лазерна корекція зору, вона абсолютно безболісна і проводиться під місцевою крапельною анестезією. Все що ти відчуєш – легкий дискомфорт і тиск під час операції.
  5. Мінімальний період відновлення. Ти зможеш досить швидко повернутися до звичного життя. Головне – чітко дотримуйся рекомендацій лікаря.
  6. Гострий зір на довгі роки. Лазерна корекція за умови стабільної рефракції не потребує повторного втручання. Ти зможеш насолоджуватися чітким зображенням і яскравими кольорами дуже і дуже довго.

Мінуси лазерної корекції зору:

  1. Ціна. Операція сама по собі не належить до супердорогих методів втручання, однак при всьому цьому її вартість залишається досить високою. Також ціна безпосередньо залежатиме і від обраного методу рефракційної хірургії.
  2. Не всім підійде. На жаль, цей спосіб відновлення зорової системи показаний не всім. Людям із серйозними захворюваннями процедура протипоказана (глаукома, кератоконус, захворювання сітківки тощо).
  3. Післяопераційний дискомфорт. До цього потрібно бути готовою. Може з’явитися сухість і підвищена чутливість очей до джерел світла, затуманений зір.
  4. Не впливає на вікові зміни. Лазерна корекція не запобігає появі вікових дефектів зорової системи, таких як катаракта або пресбіопія, які можуть виникнути вже після перенесеної операції.
  5. Обмеження в ранньому післяопераційному періоді. Перші тижні після процедури необхідно уникати фізичних навантажень, басейнів, саун та інших факторів, які можуть вплинути на процес відновлення. Але це тимчасове явище, яке не має стати перепоною до проведення процедури.

Цікаво на тему: Що таке феритин і чим небезпечний його низький рівень в організмі

Кому протипоказана лазерна корекція зору

Оскільки раніше ми вже згадали, що ця процедура підійде не всім, пропонуємо детальніше розібратися з питанням «А кому ж лазерна корекція зору протипоказана?»:

  • дітям і підліткам, які не досягли 18 років;
  • вагітним і жінкам, які годують груддю;
  • людям з нестабільним зором, у яких прогресування захворювання не вдалося зупинити протягом 6-12 місяців;
  • особам із наявністю хронічних захворювань, які є прямим протипоказанням;
  • за наявності запальних захворювань органів зору.

Попри свої плюси, мінуси та протипоказання, лазерна корекція залишається найбільш високоефективним методом відновлення зорової функції. Тому, якщо ти вже давно відкладала похід до офтальмолога за консультацією – саме час це зробити! Поверни собі чіткість і гостроту зору швидко і на довгі роки!

Читай також:

Переглянути коментарі

Останні

EVA Blog дарує набір декоративної косметики від Deborah до Дня подруг

EVA Blog вже на повну святкує День подруг, а ти ще не з нами? Швидше… Докладніше

26 Квітня, 2025

Вечір домініканської кухні: готуємо санкочо, пастелон і дульсе де коко

Душа вимагає чогось оригінальнішого на вечерю, ніж борщ і пюрешка з котлеткою? Давай сьогодні влаштуємо… Докладніше

25 Квітня, 2025

Зачіска Irish Hair: як зробити завитки в стилі «ірландських хвиль»

Напевно, ти часто зустрічаєш у TikTok або reels в Інстаграмі, де дівчата роблять укладку в… Докладніше

25 Квітня, 2025

Гороскоп на травень 2025 для всіх знаків зодіаку

Останній місяць весни вже на порозі. Погода тішить теплими днями, природа прокинулася, все навколо забарвилося… Докладніше

25 Квітня, 2025

Фритюр проти сковорідки – у якій їжі менше калорій?

Фритюр. Одне тільки слово викликає у прихильників ПП нервовий тік, а у нутриціологів – привід… Докладніше

24 Квітня, 2025

Красиві листівки та вітання до Дня подруг

Жіноча дружба — це найдивовижніша річ у світі. Вона пробуджує у нас найкращі почуття: довіру,… Докладніше

24 Квітня, 2025