Групи продовженого дня — це справжня допомога батькам. Адже поки вони працюють, за їхньою дитиною наглядають, з нею роблять уроки, її годують і розважають. Проте не всі погоджуються, що «продльонка» — найкращий варіант. Тож що вибрати: дозволити дитині самій повертатися додому, відправити до бабусі чи все-таки довірити вчителям? Давайте розбиратися.
На першому місці серед плюсів стоїть комфорт саме для учня:
Батькам теж комфортно залишати дитину на продовжений день, бо:
Мінуси продовженого дня не дуже очевидні, але вони є:
Продовжений день — це право, а не обов’язок як для батьків, так і для школи. Ці групи створені для тих дітей, чиї батьки змушені працювати й не можуть дозволити собі послуги няні. За законом України групи продовженого дня безкоштовні, але допускається стороннє фінансування. Компенсація лягає на їхнього засновника (директора) й місцеву владу, частково — на державу.
Але за таких умов багато директорів відмовляються від створення подібних груп. Тоді батькам, які хочуть залишати дітей після уроків, доведеться домовитися про фінансування самостійно.
Якщо ж група вже створена, то ніхто не може примушувати дитину її відвідувати.
У Європі та США кількість місць у групах продовженого дня обмежена. Безкоштовно їх відвідують лише пільговики, усі інші платять. У Нью-Йорку школи працюють до 18:00, потім батьки мають забрати дитину. Вартість продовженого дня складає близько 400 доларів на місяць. Чим займаються діти, вирішують батьки: вони можуть запропонувати додаткові заняття, секції, але за це потрібно доплатити.
У Німеччині школяр не зобов’язаний робити уроки після занять, а вихователь не може його змусити. Функція продовженого дня — розважити учня, організувати супровід на додаткові заняття чи секції. Фінансуються такі групи по-різному: діти із малозабезпечених родин мають право відвідувати їх безкоштовно, для решти діє оплата на умовах співфінансування батьками та державою.
Не в усіх італійських школах є групи продовженого дня. Якщо вони фінансуються з місцевих бюджетів, то відвідування для дітей безкоштовне; якщо ж батьки ініціюють їх створення і наймають вихователя, то платять близько 100-150 євро на місяць. У компетенції вихователя — допомога з домашніми завданнями, всебічний розвиток, перегляд мультфільмів тощо.
Залишати дитину на продовжений день у школі чи ні — вирішувати вам. Але пам’ятайте, що не можна перекладати відповідальність за навчання й розвиток школяра цілком на навчальний заклад, адже, насамперед, це задача батьків. Після 4 класу, коли вже не буде групи продовженого дня, батьки повинні будуть допомагати школяру з уроками, дбати про харчування та організовувати дозвілля самотужки. Тож бажаємо вам знайти баланс у цьому питанні, і правильне рішення обов’язково знайдеться.
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше