Процес зростання та розвитку може супроводжуватися психозами, неврозами та іншими подібними станами у малечі. На фоні цих відхилень можуть з’являтися деякі недуги, і лікарі часто діагностують психогенний свербіж. При цьому захворюванні шкіра карапуза лишається чистою, немає явних патологічних змін (наприклад, набряклості). Проте, свербіж дуже докучає крихітці та посилюється, коли вона відчуває стрес. Тому малеча ще більше розчісує шкіру, і вона може саднити та навіть кровоточити.
Причиною появи такої недуги на нервовому ґрунті можу стати неврівноважена психіка або різні відхилення. Та інколи страждати можуть і абсолютно здорові дітки. Свербіж може бути спровоковано сильним емоційним потрясінням, яке пережила малеча, та виникає як реакція на нього.
Спровокувати свербіж можуть такі фактори:
Те, наскільки яскраво будуть виражені ознаки хвороби, залежить від емоційності дитинки. Захворювання може виявити себе не одразу, а через деякий час. І організм кожної дитини зреагує на нього по-своєму.
Цікаво на тему: Чому дитина не говорить: причини проблеми та що робити
При психогенній сверблячці дискомфорт може відчуватися у будь-якій частини тіла. Найчастіше хвороба проявляє себе на руках та ногах. Також свербіти може голова. Висип та свербіж, що можуть з’являтися при цьому, не шкодять організму. Але, якщо малий занадто часто розчісує якусь ділянку, це може спровокувати появу явних ушкоджень та навіть зараження крові. Інколи ділянки шкіри можуть набрякати, а температура — підвищуватися. Особливо яскраво симптоматика виявляється під час стресу. Загалом, психогенний свербіж має такі ознаки:
Щоб точно з’ясувати, що дитина страждає на психогенний свербіж, потрібно відвести її до лікаря і провести диференційну діагностику. Вона допоможе виявити наступні відмінності:
При цьому нервова сверблячка не має характерних соматичних ознак. Хвороба може швидко прогресувати, а потім також швидко зникнути.
Цікаво на тему: Як збити ацетон у дитини в домашніх умовах?
Правильно діагностувати психогенний свербіж може тільки лікар, після чого буде назначено відповідний курс лікування та, якщо потрібно, фізіотерапевтичні процедури, серед яких:
Любі матусі! Зауважте, що перед тим, як лікувати сверблячку, обов’язково з’ясуйте, що викликало таку реакцію нервової системи, зверніться до дитячого психолога. Також намагайтеся не допускати стресу, нервового перенапруження. Укріплюйте імунітет свого чада, привчайте його до режиму та повноцінного раціону харчування. Будьте здорові!
Читайте також:
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше