Категорії: ДітиМатеринство

Робототехніка: що це таке та коли можна починати

На думку вчених-футурологів, робототехніка – це один з найперспективніших напрямків завтрашнього дня. Адже майбутнє людства саме за ІТ-відкриттями, а значить, наступному поколінню необхідні гарні спеціалісти у даній сфері. Тож, давайте познайомимось ближче з цією новою наукою та з’ясуємо, що корисного вона дає дітлахам.

Навіщо дитині навички робототехніки

Зацікавившись цим напрямком, батьки можуть зрозуміти, що гуртки робототехніки на сьогоднішній день – це вже давно не новинка. Такі групи можна знайти практично в кожному місті, однак не всі мами і тата ризикують відправляти до них своїх чад. Їх вагання засновані переважно на незнанні: що це за діяльність така, і яка необхідність їхнім дітям відвідувати подібні курси. А й справді, навіщо дитині навички робототехніки?

  • Для загального розвитку

Робототехніка – це наука, що поєднує в собі декілька напрямків: програмування, логіку, математику, фізику, механіку, тощо. Виконуючи завдання, дитина зможе не тільки отримати нові знання, а й на практиці закріпити шкільну програму.

  • Для перспективного майбутнього

Ми вже казали про те, що в майбутньому актуальність технологій тільки підвищиться. Сучасні дітки практично з народження спілкуються на «ти» з різноманітними гаджетами, проте одних тільки вмінь користуватись ними дуже скоро буде замало. Якщо малюк вже зараз отримає базові знання у науково-технічній сфері, в «новому світі» йому буде просто і комфортно. До речі, успішно займатись в гуртках робототехніки можуть як хлопчики, так і дівчатка. Розвиток технічного мислення буде корисним представникам обох статей, а в майбутньому вони з легкістю будуть розбиратись з принципами дії будь-яких технічних пристроїв, якими заповнене наше життя.

  • Щоб навчитись командній праці

Кожне заняття у робототехніці навчає дисципліні та дає можливість дитині розвиватися як особистість. Одна з особливостей полягає в тому, що дітки працюють в парах і таким чином привчаються трудитись в команді й поважати думку іншого. При цьому, кожна дитина керує певною частиною роботи, привчаючись до самостійності та відповідальності.

  • Щоб звикнути доводити справи до кінця

У робототехніці найцікавіше – це побачити результат своєї справи. Кожне заняття починається з вивчення теоретичних матеріалів, які у другій половині уроку вчитель пропонує протестувати на практиці. Останнє заняття кожного окремого курсу – це свого роду атестація, на якій діти захищають власні проекти перед викладачами, батьками та одногрупниками.

  • Щоб навчитись увазі та посидючості

Уроки робототехніки засновані на конструюванні, що має на увазі копітку працю руками. Аби отримати бажаний результат, необхідно уважно слідкувати інструкції. Тож, посидючість та увага – це надзвичайно важливі навички, якими мають обов’язково навчитись володіти юні знавці.

  • Щоб отримати чудове творче хобі

Дітки, що займаються робототехнікою, погружаються у цю сферу з головою. Їх основні інтереси – це далеко не телефони, планшети та комп’ютерні ігри. Робототехніка є цікавим та корисним хобі, яким дитина може займатись усе дитинство, адже зазвичай навчальні програми розраховані на вік до 17-18 років. Надалі, цей напрямок може залишитись улюбленим ділом або перерости у справу всього життя.

Коли можна розпочинати займатись робототехнікою

Фахівці впевнені, що знайомити малюка з робототехнікою можна вже у 3 роки, бо саме в цьому віці починає формуватись абстрактне мислення. Хоча у настільки ранній період роботи сприймаються дітками як іграшки, технічною стороною питання зацікавити дітлахів можливо.

Заняття робототехнікою, як відокремленим предметом з конкретними цілями та задачами, зазвичай розпочинаються з 5-6 років. До цього віку дітки переважно вже знайомі на побутовому рівні з основами моделювання та конструювання. Початковий курс створений на основі конструктора Lego WeDo з використанням комп’ютера та спеціального програмного забезпечення. У процесі створення роботів, учні знайомляться із такими поняттями, як «енергія», «сила», «тяга», «швидкість», які стануть у нагоді в шкільному навчанні.

Якщо казати в цілому, уроки розраховані на поетапне вивчення матеріалу з найнижчого рівня (5-6 років) до шістнадцятого рівня (16-17 років). Тобто в сумі, курс спроектований на загальний період 11-12 років! Найменші вчаться на прикладах з живої природи, географії, історії. Поступово, програма стає все більш складнішою, відповідно до віку та знань учнів.

Що стосується викладачів – зазвичай це молоді і перспективні студенти та випускники технічних університетів, які мають сучасне відношення до викладання. Для дітей вони стають скоріше друзями, аніж вихователями. Тож на такі заняття діти гарантовано будуть бігти пристрибуючи та з нетерпінням чекатимуть наступної зустрічі.

Любі батьки! Якщо Ви бажаєте, аби Ваша дитина розвивалась за найсучаснішою програмою і турбуєтесь за її майбутнє, школа робототехніки – це саме те що треба! Важко знайти хоч якісь недоліки у цьому напрямку, тому сміливо беріть своїх чад за руки та ведіть знайомити з цікавим світом роботів!

Останні

Beauty-покупки, на які авторів EVA Blog підштовхнули соцмережі

Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше

Листопад 22, 2024

Що подарувати своїй bestie на Новий рік

Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше

Листопад 21, 2024

Холоди та морози не страшні! Які активи мають бути присутніми у твоєму догляді

Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше

Листопад 21, 2024

Сумки, на які всі полюватимуть у 2025: головні тренди

Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше

Листопад 21, 2024

Сервірування в стилі Aesthetic home: обираємо стильний посуд

Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше

Листопад 20, 2024

Рецепт приготування дубайського шоколаду в домашніх умовах

Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше

Листопад 20, 2024