Емпатична і чутлива людина моментально розпізнає пасивну агресію. Знаю по собі, що відчуття не з приємних. Приховані образи, непрямі обвинувачення та пригадування одного разу сказаного за будь-якої зручної нагоди — все це очевидні ознаки пасивної агресії. На жаль, подібна поведінка трапляється досить часто у стосунках між партнерами, друзями або колегами. Таких людей ще називають токсичними й, треба сказати, не просто так. Як визначити пасивну агресію і захиститися від неї, розповідаю далі в тексті.
Пряма агресія виражається через злість, крик, у деяких випадках, фізичне насильство, тобто, відкрито. З цим усе зрозуміло. За пасивної агресії негативні емоції проявляються не безпосередньо, а в прихованій, завуальованій формі. Часто це буває складно визначити: начебто все гаразд, але є відчуття, що щось відбувається. Від цього виникає сильний дискомфорт у спілкуванні з такою людиною. Ти б назвала її токсичною, що в принципі правильно.
Дізнайся: Хто такий аб’юзер та як його розпізнати
Є кілька поширених ознак подібної поведінки, наприклад:
Загалом, якщо хтось поруч із тобою постійно ображається, відмовчується, морозиться від тебе і говорить із сарказмом, то, найімовірніше, це пасивний агресор. Не варто одразу нападати на нього зі звинуваченнями, але й терпіти таку поведінку не потрібно. Спочатку краще спробувати розібратися, чим вона викликана: певною ситуацією, особистим вибором людини чи все ж таки вихованням, а виходячи з цього, навчитися їй протистояти.
Дізнайся: Що таке гештальт і як його закрити
Характерна риса таких людей — заперечення всього, що їм закидають. Вчиняй розумніше і зроби крок назад, даючи людині час про все подумати та розібратися в собі. Тільки потім спробуй їй допомогти. Як? Простою і чесною розмовою. Вислови свої здогадки з приводу причини його агресії та опиши, що у зв’язку з цим відчуваєш. Якщо пасивний агресор звично все заперечує, то погодься, але ненав’язливо розвивай тему. У деяких випадках можна перепрошувати та запитати, що могло б поліпшити ситуацію, але постійні піддавки теж ні до чого не приводять. Намагайтеся разом повільно і методично прояснити ситуацію. Головне, не дій його ж методами — це тільки розлютить агресора. Говори про все прямо, чесно, такий підхід вибиває з рівноваги будь-кого, навіть найстійкішого. Обов’язково поясни, чому ця поведінка для тебе неприйнятна, і запропонуй компромісний варіант стосунків, у якому всім буде відносно комфортно і вільно.
Визнавати це неприємно, але необхідно. Це стане першим кроком до самопізнання, а після знадобиться робота над собою. Лови корисні поради:
Дізнайся: Уникаючий тип прив’язаності: як зрозуміти, що це про тебе
Наостанок, порекомендую книжки, які допоможуть краще зрозуміти себе:
Розпізнати пасивну агресію нелегко, а впоратися з нею ще складніше, але немає нічого неможливого. Терплячий методичний підхід допоможе знайти компроміс, який влаштує обох. Те ж саме стосується і тебе: працюй над собою, читай корисну літературу, щоб стати кращою і позбутися тяготи поганої поведінки. Удачі.
Більше порад для саморозвитку:
Джерело всіх зображень: pexels.com
Сорочки та блузки – це базова річ гардероба, яка ідеально підходить для створення як офіційних… Докладніше
Іноді батьки навіть не помічають, як руйнують упевненість дитини простими фразами та нешкідливими, на перший… Докладніше
Соціальні мережі не перестають дивувати нас цікавими ідеями, які полегшують вирішення ряду побутових задач. У… Докладніше
Будь-яка дієта — це обмеження і чіткий контроль КБЖУ. Неможливо їсти все підряд, і при… Докладніше
Продовжуємо знайомство з топовими парфумерами сучасності. І тут, звісно ж, не можна обділити увагою одного… Докладніше
Іноді, під впливом певних вражень від пережитих ситуацій, ми можемо відчувати себе недостатньо впевненими, цікавими… Докладніше