Емпатична і чутлива людина моментально розпізнає пасивну агресію. Знаю по собі, що відчуття не з приємних. Приховані образи, непрямі обвинувачення та пригадування одного разу сказаного за будь-якої зручної нагоди — все це очевидні ознаки пасивної агресії. На жаль, подібна поведінка трапляється досить часто у стосунках між партнерами, друзями або колегами. Таких людей ще називають токсичними й, треба сказати, не просто так. Як визначити пасивну агресію і захиститися від неї, розповідаю далі в тексті.
Пряма агресія виражається через злість, крик, у деяких випадках, фізичне насильство, тобто, відкрито. З цим усе зрозуміло. За пасивної агресії негативні емоції проявляються не безпосередньо, а в прихованій, завуальованій формі. Часто це буває складно визначити: начебто все гаразд, але є відчуття, що щось відбувається. Від цього виникає сильний дискомфорт у спілкуванні з такою людиною. Ти б назвала її токсичною, що в принципі правильно.
Дізнайся: Хто такий аб’юзер та як його розпізнати
Є кілька поширених ознак подібної поведінки, наприклад:
Загалом, якщо хтось поруч із тобою постійно ображається, відмовчується, морозиться від тебе і говорить із сарказмом, то, найімовірніше, це пасивний агресор. Не варто одразу нападати на нього зі звинуваченнями, але й терпіти таку поведінку не потрібно. Спочатку краще спробувати розібратися, чим вона викликана: певною ситуацією, особистим вибором людини чи все ж таки вихованням, а виходячи з цього, навчитися їй протистояти.
Дізнайся: Що таке гештальт і як його закрити
Характерна риса таких людей — заперечення всього, що їм закидають. Вчиняй розумніше і зроби крок назад, даючи людині час про все подумати та розібратися в собі. Тільки потім спробуй їй допомогти. Як? Простою і чесною розмовою. Вислови свої здогадки з приводу причини його агресії та опиши, що у зв’язку з цим відчуваєш. Якщо пасивний агресор звично все заперечує, то погодься, але ненав’язливо розвивай тему. У деяких випадках можна перепрошувати та запитати, що могло б поліпшити ситуацію, але постійні піддавки теж ні до чого не приводять. Намагайтеся разом повільно і методично прояснити ситуацію. Головне, не дій його ж методами — це тільки розлютить агресора. Говори про все прямо, чесно, такий підхід вибиває з рівноваги будь-кого, навіть найстійкішого. Обов’язково поясни, чому ця поведінка для тебе неприйнятна, і запропонуй компромісний варіант стосунків, у якому всім буде відносно комфортно і вільно.
Визнавати це неприємно, але необхідно. Це стане першим кроком до самопізнання, а після знадобиться робота над собою. Лови корисні поради:
Дізнайся: Уникаючий тип прив’язаності: як зрозуміти, що це про тебе
Наостанок, порекомендую книжки, які допоможуть краще зрозуміти себе:
Розпізнати пасивну агресію нелегко, а впоратися з нею ще складніше, але немає нічого неможливого. Терплячий методичний підхід допоможе знайти компроміс, який влаштує обох. Те ж саме стосується і тебе: працюй над собою, читай корисну літературу, щоб стати кращою і позбутися тяготи поганої поведінки. Удачі.
Більше порад для саморозвитку:
Джерело всіх зображень: pexels.com
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше
Завтра важлива зустріч, а на лобі вискочило запалення, що робити й куди бігти? А якщо… Докладніше