Категорії: ДітиМатеринство

Що варто знати про мікробіом шкіри немовляти

Не секрет, що наша шкіра нестерильна, адже на її поверхні живе величезне розмаїття мікроорганізмів, яке називають мікробіомом шкіри. Він включає корисні та шкідливі бактерії, між існуванням яких встановлено баланс. Всі вони живуть у відносно кислому середовищі шкіри, рН якого становить приблизно 5. Такий рівень рН є оптимальним і запобігає розвитку інших, чужих патогенних бактерій.

Протягом еволюції між організмом людини і мікробіома встановилися взаємовигідні зв’язки. Вони формуються ще в дитячому віці і грають важливу роль для здоров’я та імунітету. Отже давайте дізнаємось, як саме розвивається мікробіом немовляти та що потрібно робити, аби зберегти його.

Что следует знать о микробоме кожи младенцаЧто следует знать о микробоме кожи младенца

Як розвивається мікробіом шкіри немовляти

Перша зустріч немовляти з мікробами відбувається під час його народження. Залежно від способу розродження, на його шкірі будуть присутні різні типи бактерій. Так, при вагінальних пологах малюк переймає мікробіоту піхви матері. Однак, його склад буде дещо відрізнятись від мікробіому інших дітей, що народилися в той самий спосіб. Народжені за допомогою кесаревого розтину малюки матимуть вже зовсім інший бактеріальний склад на шкірі. Тобто дитина переймає як бактеріальне середовище матері, так і локальні бактерії навколишнього середовища.

Через деякий час бактеріальний склад змінюється, адаптуючись до характеристик різних ділянок тіла. Дослідження показали, що протягом першого року життя мікробіом малюків продовжує розвиватися та еволюціонувати. Саме в цьому полягає головна відмінність бактеріального складу шкіри дітей і дорослих.

Найпоширенішими класами бактерій на різних ділянках шкіри у дітей різного віку є Bacilli, Clostridia і Actinobacteria. Їх кількість змінюється залежно від віку, у той час коли у дорослих мікробіом стабільний і залишається незмінним. Тому бактеріальне середовище шкіри немовляти в перехідний період дуже вразливе, а ймовірність розвитку шкідливих мікробів досить висока. Ризики зростають, якщо щось заважає нормальному розмноженню дружніх організму бактерій.

Як мікробіом впливає на здоров’я шкіри

Наша шкіра є важливим та потужним імунологічним бар’єром, який захищає організм від зовнішніх агресивних чинників. А саме, це різні алергени, мікроби, бруд, хімічні речовини та ультрафіолетове випромінювання. Тому вкрай важливо, аби вона залишалась здоровою та неушкодженою! У свою чергу мікробіом шкіри допомагає запобігти колонізації патогенних мікроорганізмів, а члени цієї дружньої бактеріальної спільноти безпосередньо блокують патогенні мікроорганізми.

Як захистити мікробіом шкіри і зберегти здоров’я дитини

Мікробіом шкіри формується при народженні, але протягом усього дитинства він продовжує змінюватися і розвиватися. Підтримання здорового мікробіома шкіри допомагає попередити розвиток деяких шкірних захворювань, наприклад, таких як атопічний дерматит. Саме тому необхідно використовувати спеціальні засоби для належного догляду за шкірою малюка.

Краще за все зі своїм завданням справляються м’які миючі засоби і засоби по догляду за шкірою з відповідним рівнем pH, які не порушують тонкий баланс в мікробіомі. Аби вразлива шкіра малюка завжди залишалася доглянутою та зволоженою, обов’язково знадобляться спеціальна дитяча олійка і крем. Ви самі відчуєте, що після них шкіра крихітки стане більш шовковиста та пружна. Також завжди під рукою повинні бути вологі серветки і молочко для обличчя та тіла, які створюють захисний бар’єр від негативного впливу зовнішніх подразників. Уважні батьки повинні слідкувати за тим, аби склад засобів був натуральним, безпечним і багатим на корисні речовини. Тому завжди віддавайте перевагу перевіреним виробникам, які гарантують якість своєї продукції і зарекомендували себе серед більшості покупців.

Висновки

Мікробіом шкіри є найважливішою ланкою імунної системи дитини і першою лінією захисту від шкідливого впливу навколишнього середовища. Тож батькам необхідно буквально стати на варті крихкого здоров’я шкіри свого немовляти! В цьому їм на допомогу приходять дитячі засоби з догляду за шкірою із максимально збалансованим складом, які не порушуватимуть стан мікробіому. Пам’ятайте, що ретельний і дбайливий догляд є запорукою міцного здоров’я та щасливого майбутнього вашого малюка!

Переглянути коментарі

Останні

Що таке ліполітики та чи допомагають вони схуднути

Ти, безумовно, можеш сподіватися, що зайвий жир в один момент піде сам – наприклад, злякається… Докладніше

3 Квітня, 2025

Календар вагітності: 25 тиждень

Ось і початок фінішної прямої другого триместру. Вітаю, ти вже пройшла понад половину цього шляху,… Докладніше

2 Квітня, 2025

10 класних двофазних ремуверів для демакіяжу

Робиш макіяж чимось окрім туші, що змивається водою? Тоді двофазка — просто must-have у твоєму… Докладніше

2 Квітня, 2025

Тонка вертикальна смужка на одязі – абсолютний гіт цього року

Тонка вертикальна смужка, яка довгий час асоціювалася винятково з офісним стилем, у 2025 році здійснює… Докладніше

1 Квітня, 2025

П’ять кроків до створення домашнього кінотеатру

«- Чим займемося на вихідних? - Подивімося фільм!». Діалог, який звучить у 56% між закоханими… Докладніше

1 Квітня, 2025

9 наймодніших жіночих сорочок і блузок цього року

Сорочки та блузки – це базова річ гардероба, яка ідеально підходить для створення як офіційних… Докладніше

31 Березня, 2025