Дім

ТОП проблем котячого туалету: як їх вирішити

Для багатьох господарів стає абсолютно не важливо, наскільки їхній пухнастик милий, якщо він систематично ігнорує лоток. Так, бувають ситуації, коли ця проблема вимагає вкрай специфічного індивідуального підходу до вирішення, але такі випадки – велика рідкість. Здебільшого більш ніж достатньо знати базові речі про примхливих😼 і їхні взаємини з лотком, а також наповнювачами.

Чому котик “ходить” куди завгодно, тільки не в лоток?

Це перше питання, яке ставлять собі всі власники неслухняних котів. Причин насправді може бути безліч, наприклад, переїзд на нове місце проживання. Або часта зміна обставин навколо – нові меблі, ремонти, то купа гостей у будинку, то цілими днями нікого тощо. У таких ситуаціях деякі пухнастики просто відчувають стрес і можуть хаотично справляти потребу як у лоток, так і в будь-якій точці житла🙃 Якщо перераховані явища мають систематичний характер, будь готова, що згодом тварина просто перестане стресувати від подібних речей, а разом з тим і гадити будь-де.

У ситуації, коли нічого не змінюється або ж котик в принципі ніколи не ходить на лоток, потрібно шукати причину серед класичних можливих проблем.

Розташування котячого лотка

Коти – ті ще вередуни в цьому плані. Природно, хочеться, щоб туалет тварини розташовувався там, де потрібно тобі – ти ж господиня. Однак реальність може бути зовсім іншою і пухнастику на твій статус у домі, м’яко кажучи, байдуже 😂 Я давно не дивуюся, бачачи в знайомих розташування котячого туалету в несподіваних місцях (кімната, прямо перед виходом із житла, в близькості до кухні). У 9 з 10 випадків це їхня єдина можливість бути впевненими, що пухнастик зробить справи куди потрібно.

Цікаво на тему: Улюбленці вдома: як почистити меблі та килими від шерсті

Покарання кота за те, що гадить повз туалет

Одне з найгірших рішень, яке приймають господарі щодо своїх пухнастиків. Коти не розуміють, коли їх карають за те, що вони “сходили” не в лоток. Це не означає, що вони взагалі не вміють пов’язувати свої дії з наслідками, але їхнє сприйняття дуже сильно відрізняється від нашого. Кішки не володіють такою ж здатністю до рефлексії та асоціацій як люди. Вони живуть у моменті й не можуть зрозуміти, що їхнє покарання пов’язане із вчинком, який було скоєно хвилину тому, не кажучи вже про якийсь тривалий проміжок часу.

А як же їх тоді дресують? Це питання застигло в тебе в голові? Два пункти:

  1. Дресування котів через насильство – це шлях у нікуди за будь-яких обставин. Якщо ти ляснеш кота за те, що він щось зробив не так, то в його голові це матиме такий вигляд: “Я був покараний, напевно, тому що мій господар…🤬”. Тварина не зрозуміє, що покарання було пов’язане з її конкретним вчинком. У підсумку кіт може почати боятися тебе або твою руку, але на ситуацію з лотком це ніяк не вплине. Плюс стрес і отримуємо ігнорування твариною свого туалету в 100% випадків.
  2. Коти набагато краще вчать себе через позитивне підкріплення їхніх дій. Якщо ти хвалиш, гладиш пухнастиків за хорошу поведінку, вони будуть частіше повторювати її, бо це пов’язано з чимось приємним. Наприклад, якщо кіт пішов у лоток, і ти його похвалила або дала ласощі, для нього це буде сигналом, що саме такий вчинок – те, що ти від нього хочеш і плюс можна заробити ласощі.

Потрібно завжди підходити до проблеми конструктивно. Якщо котик продовжує ігнорувати лоток, шукай причини такої поведінки, а не лай 🙅‍♀️

Невідповідний лоток або наповнювач

Розглядати варіант, коли ти взяла кошеня, якого не привчили до лотка або він звик ходити на конкретний наповнювач ми не будемо, адже тут все очевидно. Поговорімо про більш конкретні ситуації.

Пухнастику може не подобатися матеріал, з якого виготовлений наповнювач – занадто м’який/жорсткий, надто мокрий, сторонній запах від сировини тощо. Так, елементарна зміна котячого наповнювача дуже часто є порятунком для господарів. Це ж стосується і лотка – низький, високий, глибокий, закритий, відкритий… Коту може бути просто катастрофічно не зручно в одному лотку, але чудово в іншому. І сюди ж записуємо фактор розміру туалету. Нерідко господарі ніби навмисне не помічають, що їхній вихованець, сидячи “на горщику”, займає 90% його площі. І якщо він часом ходить не в нього, а під диван, то я його особисто розумію – під диваном якось просторіше.

І ще один момент. Одні пухнастики люблять загрібати наповнювач, іншим все одно, а треті ненавидять не те що загрібати, а навіть просто “вступати” в нього. Можливо твій варіант 3 і варто просто сипати наповнювач не на сітку лотка, а під неї😉 Ну, і якщо ти перебрала всі перераховані вище варіанти, чому ж вихованець “ходить” куди завгодно, але не в лоток, а проблема залишилася, то, можливо, причина куди серйозніша, а саме медичного характеру.

Цікаво на тему: Як без стресу давати таблетки улюбленцям: 5 лайфхаків

Які бувають котячі туалети

Для більшості людей туалети для котів відрізняються тільки за розміром і кольором. Однак вибір досить великий і, як ми з’ясували вище, він може безпосередньо впливати на те, чи буде пухнастик справляти нужду там, де потрібно. Отже, котячі туалети можна розбити на чотири типи:

  • відкриті лотки. Це класика жанру. Вони недорогі, прості в догляді й можна запросто підібрати варіант для маленьких і великих пухнастиків. Єдиний недолік, а точніше конструктивна особливість відкритих котячих лотків, – розкиданий наповнювач по всьому житлу. Твій улюбленець загрібає його, він вилітає за межі лотка, ти наступаєш і розносиш наповнювач… іноді навіть на ліжко🙄 Так, безперечно, можна після кожного походу в туалет твого вихованця наводити чистоту навколо лотка. Але ми ж з тобою знаємо, як це працює на практиці🤫
  • закриті лотки. Якщо ти шалено любиш чистоту та порядок, такий котячий туалет – мастхев. Котик перебуває у своєму маленькому світі, в якому крім його “справ” залишається і наповнювач, не покидаючи межі лотка. Але варто розуміти, що далеко не всі пухнастики погодяться ходити в такий туалет. Їм там може бути тісно, некомфортно тощо. Елементарна історія, коли кіт справляє нужду практично стоячки. У закритому лотку в нього такий номер не вийде й, відповідно, наступного разу він може піти в “інше місце”😣
  • закриті котячі лотки з фільтрами. Ідентичні попередньому варіанту, але з фільтрацією запахів, що виходять з лотка.

А ще є розумні туалети для котів. Ммм… З чого б почати? Wi-Fi, Bluetooth, автоматичне прибирання відходів, термодатчик, ваги, інфрачервоний датчик, усунення запаху. Поки твій вихованець зайнятий “важливою” справою, туалет зчитує його температуру тіла, вимірює вагу та відправляє дані на твій смартфон. Коли котик зробив справи й вийшов з туалету, відбувається прибирання і запускається процес дезінфекції🙃

Цікаво на тему: Лежанки для улюбленців: як у холоди створити затишок для свого хвостика

Які бувають наповнювачі для котячих туалетів

Тут теж є де розгулятися і підібрати відповідну “присипку” в туалет вихованця. Любиш важкий люкс? Тоді придивися до гранульованих наповнювачів на основі того ж піску та крейди. Ніякого стороннього запаху, пилу під час загрібання, чудово вбирає вологу – загалом варіант👍 Якщо любиш все з написами “ORGANIC” тощо, тоді спробуй взяти для котячого туалету кукурудзяний або, наприклад, вівсяний наповнювач. Теж добре вбирають і утримують запахи. Якщо ж говорити про найпопулярніші наповнювачі для котячих лотків, то їх три.

Силікагелеві наповнювачі

Вони складаються з гранул, які можуть поглинати в кілька разів більше рідини, ніж звичайні наповнювачі. Завдяки цьому туалет залишається сухим, а запахи майже не поширюються. Ще один бонус – їх потрібно міняти рідше, оскільки вони довго зберігають свої властивості. Так, в моменті ціна може трохи відлякувати, але на дистанції вони коштуватимуть так само як дешевші аналоги завдяки меншій витраті. До того ж силікагелевий наповнювач легко чиститься і не прилипає до стінок лотка, що робить прибирання набагато простішим.

Чому не всім пухнастикам подобається такий наповнювач? Для особливо зніжених лапок він може бути жорсткуватим. А, і ще. Силікагелеві наповнювачі є з різними ароматами й, можливо, якийсь конкретний не до вподоби котику, тому він не хоче йти в лоток.

Рекомендовані товари:

Деревні наповнювачі (пелети)

Недорогі, добре поглинають вологу та запахи, проте відчутно поступаються за своїми властивостями силікагелю. Крім ціни є дві вагомі причини, чому чимало людей віддають перевагу саме деревним наповнювачам для котячого туалету:

  1. Вони м’якенькі, і якщо той самий силікагель може бути не комфортним для пухнастика, то тут проблем не буде.
  2. Їх компостують. Так-так, живучи в приватному будинку, деревні наповнювачі кидають у компостну яму та в майбутньому вони слугують добривом. Тільки в такому разі вкрай важливо враховувати склад – у ньому не повинно бути ароматизаторів і сторонніх хімічних добавок.

Недоліки цього наповнювача більше стосуються звичок котика. У разі, коли улюбленець любить дуже активно ритися в лотку, пелети розлітаються на всі боки. Ну, й при намоканні вони досить швидко розпадаються, що в підсумку вимагає частішої їх заміни.

Рекомендовані товари:

Бентонітові наповнювачі (глиняні)

Вони швидко вбирають вологу й нейтралізують запахи, утворюючи грудочки. Це полегшує процес прибирання, тому що досить просто виймати грудки, не змінюючи весь наповнювач цілком. До того ж глиняні (бентонітові) наповнювачі мають низьку ціну.

Основний мінус такого рішення полягає в тому, що глина може прилипати до стінок лотка та ускладнювати прибирання. На відміну від силікагелю, бентонітові наповнювачі не такі довговічні й міняти їх потрібно частіше. Під час вибору не забувай враховувати й фракцію. Якщо тобі важливо, щоб лоток залишався чистим і запахи не поширювалися довго, краще вибирати такий наповнювач із дрібною або середньою фракцією. Якщо ж ти хочеш мінімізувати кількість сміття у квартирі та зменшити розлітання наповнювача, велика фракція буде кращим вибором, особливо якщо кіт не надто активний у загрібанні лотка.

Рекомендовані товари:

Як перевчити кота ходити на інший наповнювач

Це справжня дилема для багатьох власників. Особливо якщо твій кіт звик до одного типу наповнювача й не хоче змінювати свої звички:

  • поступово змішуй наповнювачі. Змішуй новий і старий наповнювач у пропорції 70/30, щоб кіт звик до нового матеріалу;
  • дай пухнастику час. Зміна наповнювача в деяких випадках може бути стресом для улюбленця. Дивись, як котик реагує, і не намагайся квапити події. Якщо йому не подобається новий матеріал, краще почекай ще трохи. Геть відмовляється? Значить пробуй інший тип наповнювача.

І наостанок торкнімось ще однієї “болючої” теми, а саме як правильно переставляти котячий туалет? Не змінюй місце різко. Коти досить чутливі до змін і якщо ти перемістиш туалет за один раз, то можеш зіткнутися з ситуацією, що кіт почне гадити, де присяде. Вихід дуже простий. Переміщай туалет поступово. Рухай лоток на кілька сантиметрів протягом дня і так за кілька діб він переміститься на нове місце без небажаних наслідків з боку пухнастика.

А як ти вирішувала проблему з небажанням котика ходити в лоток? Обов’язково поділися з нами в коментарях і не забудь жмакнути вподобайку, якщо стаття була для тебе корисною.

Останні

Фімоз у дитини: коли варто бити на сполох?

Якщо ти дізналася, що у твоєї дитини фімоз, не переживай. Це поширений стан у дітей,… Докладніше

Лютий 21, 2025

Карта бажань: Всесвіт усе зробить чи все-таки треба йти на роботу?

Кажуть, що якщо на стіні розвісити картинки, що відображають твої бажання, то через якийсь проміжок… Докладніше

Лютий 21, 2025

Hippie Hippie Shake: з чим носити трендові джинси кльош

Хоча в багатьох джинси кльош досі асоціюються з образами «дітей квітів», насправді ця модель постійно… Докладніше

Лютий 21, 2025

Blonzing-макіяж: суть тренду і як його повторити

Епоха агресивного контурингу, здається, назавжди залишилася в минулому. Але не використовувати взагалі жодних засобів для… Докладніше

Лютий 21, 2025

Найкращі makeup-канали на YouTube англійською для вивчення мови

Одна з ключових навичок англійської мови – розуміння на слух. Її важливість у тому, що… Докладніше

Лютий 20, 2025

Від зволоження до anti-age: 10 корейських сироваток, які працюють

У світі beauty корейці — без удаваної скромності генії. Вони задали тренд на здорову і… Докладніше

Лютий 19, 2025