А ви виспалися? Приблизно 50% опитаних відповіло б «ні»! Людина щодня стикається з різними стресами, які негативно впливають на сон. Мабуть, кожен випробував на собі недосипання та безсоння, тому EVA Blog розбирається, як налагодити режим і спати міцно.
Поганий сон — це не лише його нестача та відсутність. Це і недостатня якість нічного відпочинку та невідповідність природним ритмам. Люди, які погано сплять:
Це заважає вести нормальний спосіб життя, позначається на якості роботи та відпочинку. Організм реагує на нестачу сну підвищенням артеріального тиску, порушенням серцевого ритму, сильним апетитом та навіть депресією. А якщо не спати кілька діб, починаються параноя та галюцинації.
Недосип — це ситуативна або хронічна нестача сну.
Основні ознаки:
Потрібно відрізняти звичайний та хронічний недосип. Останній дуже небезпечний для здоров’я та призводить до інших порушень сну.
Попри міф, відіспатися на вихідних за весь тиждень неможливо. Тому дорослому необхідно спати від 6 до 8 годин на добу — але це норма умовна. Через вроджені особливості комусь вистачає менше п’яти годин, а комусь доводиться спати більше десяти. І це нормально!
Людина спить менше, ніж треба, з різних причин.
Якщо у вас відсутній режим, організм працює на межі. Тому намагайтеся все виправити, щоб уникнути появи хронічного недосипання та безсоння.
Безсоння — стан, коли людина не може спати, швидко прокидається, після того, як заснула або прокидається надто рано.
Гостре безсоння триває до 3-х місяців, буває періодичним, а хронічне спостерігається від трьох днів на тиждень або триває більше трьох місяців. Основні ознако безсоння:
Через це з’являється сильна втома та інші негативні симптоми.
З безсонням можна боротися самостійно, доки він не перейшов у хронічну форму. Як це зробити:
Зрозуміло, всі створені умови будуть марними, якщо ви все ще продовжуєте регулярно недосипати.
Хронічне безсоння може вилікувати лише лікар! Також зверніться до нього, якщо не можете самостійно впоратися з порушеннями сну, можливо вам необхідно пройти обстеження.
Зазвичай проти безсоння призначають снодійні та седативні препарати. Найлегшим з них вважається мелатонін — його також застосовують при адаптаціях до нового часового поясу. Снодійні можна застосовувати лише за призначенням лікаря!
Боротися з недосипанням важко, бо ми звикли жити у напруженому ритмі. Але без гарного та довгого сну ніхто не може бути продуктивним. Тому налагодьте режим сну, щоб не зіткнутися з хронічним безсонням або сильним виснаженням.
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше
Завтра важлива зустріч, а на лобі вискочило запалення, що робити й куди бігти? А якщо… Докладніше