Підгузки з перших днів життя малюка дуже виручають батьків, дозволяючи уникнути постійного забруднення одягу. Але настає момент, коли треба привчати дитину ходити на горщик. Як зрозуміти, що час настав, і відучити свого малюка справляти нужду в памперс без особливих проблем? Розгляньмо всі нюанси «горщикової науки»
Насправді важливість цього дійства сильно перебільшена. Тут скоріше відіграють роль особливість вітчизняної ментальності та бажання заощадити. Багатьом мамам і бабусям дуже хочеться розповісти знайомим про те, як рано дитина освоїла навичку ходіння на горщик. Не останню роль відіграє бажання якомога раніше припинити купувати підгузки.
Та коли час настане, малюк у будь-якому разі звикне до горщика, адже дискомфорт від носіння брудного підгузка з’явиться неодмінно. До речі, можна відразу саджати дитину на дорослий унітаз зі спеціальною накладкою.
Щоб перевчитися пісяти не в памперс, а на горщик або унітаз для дітей у дитячому садку дитині потрібен лише приклад однолітків і не більше як один день. А вимоги, які висувають деякі дошкільні заклади: ніяких підгузок і вміння ходити на горщик за командою, — абсолютно незаконні.
Вік у цій справі має значення. Звичайно, можна саджати дитину на горщик, тільки-но вона навчиться самостійно сидіти, але навіщо? Краще витратити цей дорогоцінний час на повзання, яке підготує м’язи спини до ходіння, розвивальні ігри або збільшити тривалість прогулянок на свіжому повітрі.
Педіатри та дитячі психологи в усьому світі рекомендують привчати ходити на горщик улітку й тільки тоді, коли дитині виповниться 1,5 року. Ця порада ґрунтується на особливості фізіологічного розвитку. До 22-30 місяців дитячий мозок просто не здатний керувати м’язами сфінктерів, що затримують сечовипускання та дефекацію. Навіть якщо дитина хоче втриматися, вона не завжди може це зробити.
Якщо почати навчання в 1,5 року, малюк зможе звикнути до горщика якраз тоді, коли організм буде готовий до цього фізіологічно. Але у 2-3 роки (і навіть пізніше) очікувати стовідсоткового успіху не варто. Випадкові «промахи» до шести років цілком природні, а тому не повинні викликати занепокоєння в батьків.
Педіатри відзначають, що різниця в часі початку навчання залежить не тільки від індивідуальних особливостей, але й від статі дитини. Дівчинка розвивається трохи швидше, ніж хлопчик, а тому привчити її до горщика виходить раніше, швидше та легше. Не випадково вказаний такий великий коридор часу: 30 – 22 = 8 місяців. Він враховує як індивідуальні, так і статеві відмінності.
Також бувають випадки, коли маленькі хлопчики відмовляються пісяти сидячи або роблять це неохоче. Зазвичай таке відбувається, тому що вони бачать, як татусі роблять це стоячи. Вихід із цієї ситуації є — купівля дитячого пісуара.
Не тільки вік визначає готовність малюка до ходіння на горщик, тому орієнтуватися лише на нього неправильно. Перерахуймо конкретні ознаки, які свідчать, що дитина готова до початку навчання:
Зовсім необов’язково, щоб усі ознаки спостерігалися одночасно. Досить кількох. Але одна, якої немає в списку, повинна бути точно. Найголовніша ознака того, що малюк готовий вчитися ходити на горщик, — вміння сказати або показати бажання сходити в туалет.
Ось основні рекомендації педіатрів і дитячих психологів, які допоможуть швидко привчити дитину до ходіння на горщик:
Щодо розміщення горщика тільки у відлюдному місці в кімнаті (ванні, туалеті) у фахівців немає єдиної думки. Це питання батьки вирішують самі, спираючись на власні етичні принципи. А от чого категорично не потрібно робити, так це примушувати дитину сидіти на горщику більше як 5-10 хвилин, а також засуджувати, лаяти, а поготів карати за те, що вона справила нужду в трусики.
Не звертайте уваги на зітхання бабусь і хвастощі знайомих про ранні досягнення їхніх дітей у ходінні на горщик. Рано чи пізно, але дитина обов’язково освоїть цю навичку. Трохи терпіння, багато любові та ласки, і ваш малюк навчиться справляти нужду в горщик!
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше
Переглянути коментарі
Дякую за толкові поради, у мене друга дитина, перша у8 місяців вже ходила на горщик.
З другою ситуація інша.
Інформація дуже корисна, навіть мені, мамі з досвідом.
Ви знаєте, автор говорила не про тих мам які вже досить навчені та розважливі. А про тих 17-18-19. Які хочуть менш втомитись біля діток, та більш посидіти в гаджетах. Адже їм краще памперс та супи і пюре з баночок, ніж зварити власноруч супчик чи потерти пюре з яблучка. Також замість почитати книжечку чи погратись, діткам дають телефони та планшети, навіть не розуміючи що вони вчать діток. Не хочу сказати що це добре чи погано, час усе розставить на місце, але те що дітки до 2 років ходять в памперс не так вже й погано, це вибір батьків. Але й осуджувати мабуть не варто, бо ніколи не знаєш , як потім аукнеться.
Моему сыну уже 15,оказывается он необычный ребенок,уже с 1 года стал ходить на горшок,а в 1 год и 2 месяца мы уже вообще забыли,что случаются такое как пишет автор даже в 6 лет,сейчас дочке 1 год тоже ходит на горшок но не всегда,но ночью удерживает мочу до 6 часов.Оказывается у меня неправильные дети,а в Советском Союзе,тоже все были неправильные,в год ходили на горшок,а не в трусы.И автор статьи наверное тоже.Ну это понятно,сейчас дети куда развитие и продвинутее,только мочевой пузырь почему-то стал слабее.А вы попробуйте не подвигаться месяц и мышцы ног будут отказывать,любые мышцы требуют тренировки.Пожалейте не себя,а своих детей,которые в 6 лет будут писяться в школе,тут уже будет не до смеха.А теперь кидайте в меня камнями....
Я сучасна мама ,але родила в 39 і так само як Ви маю таку думку,я садила з 11 місяців,і вже рік і місяць він день в день знає, що таке горщик,але проситися не проситься,і сварю і можу дати по попі якщо це зробить в трусіки,бо так з памперсів я ніколи не злізу,на вулицю ще змушена вдівати бо непроситься а я не Ванга,щоб вгадати його кожне сечовипускання,бо за рік і місяць дитина знає призначення горщечка то сварю коли мимо, а хвалю коли в горщик..і хай тоже закидають камінням ..но вважаю, що він розуміє що робить і знає ,що неправильно робить коли напісяє десь...