Усі люди мріють. Це незаперечний факт. Навіть ті, що, на перший погляд, майже геть позбавлені уяви, хоча б раз у житті про щось мріяли. Виходить, що мрії – це загальнолюдська потреба, як сон або їжа. Вчені активно вивчають природу цього явища, а коучі з особистісного розвитку розробляють нові і нові психотехніки, покликані допомогти людям у втіленні своїх мрій. Адже немає нічого більш фруструючого, ніж усвідомлення того, що усі твої бажання і сподівання були марними. І так само немає нічого більш захоплюючого, ніж здійснення заповітної мрії. Спробуємо і ми зрозуміти, що таке мрія і чому ми мріємо, та відшукати рецепт перетворення образів, народжених нашою уявою, на реальність.
Саме так вважав “батько” психоаналізу Зигмунд Фройд. Наші мрії перебувають у тісному зв’язку з нашими сновидіннями. Вони функціонують за тими ж принципами і мають схожу природу. Сучасні дослідження довели, що перебуваючи в мрійливому стані, ми значно швидше відновлюємо сили, так само, як це відбувається під час сну. За іншою теорією мрії допомагають мозку трансформувати виклики, які ми приймаємо від реальності, у певну модель поведінки, тобто – формулювати цілі і знаходити правильні рішення. А ще мрії мають терапевтичний ефект, заміщуючи собою реальність, якою ми невдоволені. Тобто мрії – це еволюційний механізм, покликаний захистити нас від стресу!
Не усі наші мрії можна віднести до категорії здійсненних – деякі приречені так і лишитися плодами нашої уяви. Перепоною може стати вік, фізичний стан, тощо. Кожен мрійник має це розуміти і тверезо оцінювати можливість чи неможливість втілення бажаного, аби не витрачати марних зусиль на зведення повітряних замків. Що ж до решти бажань, то їх варто і необхідно здійснювати! Отже, як побудувати свій шлях до мети?
Згадайте, про що ви мріяли у дитинстві і подаруйте собі цю мрію. Мріяли про ролики, але батьки вам їх так і не подарували – купіть собі ролики і почніть відвідувати роллердром по суботах. Дайте собі зрозуміти, що ваші мрії здійсненні.
Мрії типу “подорожувати” або “заробляти багато грошей” надто абстрактні. Якщо ви хочете, щоб ваше бажання здійснилося, мрійте про щось конкретне – про серфінг на Північних пляжах Сіднея або про власний будинок у три поверхи, з басейном, сауною і ландшафтним дизайном, який ви придбаєте на зароблені кошти. Щоб перетворитися на мету, ваше бажання повинне мати чітку форму.
Одну й ту саму мрію можна втілити у різний спосіб. Той же будинок можна не тільки придбати, а й побудувати власноруч або отримати у спадок. Гроші на нього можна заробити, виграти у лотерею, позичити, накопичити. Шукайте альтернативи – можливо, існує коротший і простіший шлях до мрії, ніж той, що лежить на поверхні. Випишіть усі можливі варіанти і обміркуйте кожен з них. Оберіть найреальніший і найпростіший.
Отримати все й одразу неможливо! Шлях до будь-якої мрії складається з окремих кроків. Саме так, крок за кроком, необхідно йти до мети. Продумайте і запишіть усі кроки, з яких складається ваш шлях, чим меншими вони будуть, тем легше вам буде рухатися вперед. Побудуйте міст між поточним моментом і вашою кінцевою ціллю, при чому перший крок має бути найпростішим, таким, щоб його можна було зробити вже завтра. Мрієте про кар’єру у міжнародній компанії? Почніть зі складання списку таких компаній. Далі вивчіть їхні потреби і вимоги до спеціалістів на вакансії, яка вас цікавить. Складіть окремі резюме під кожну компанію з урахуванням усіх цих вимог. Напишіть адресні листи до керівників… В ідеальному світі можна просто постукати у двері зі словами: “Я мрію працювати у вас!”, але у реальності необхідно діяти послідовно, продумувати і сплановувати свої кроки до омріяного.
Це дуже ефективний спосіб надати своїм бажанням більш чіткої форми і зробити їх більш зрозумілими для самих себе. Вам знадобляться старі журнали, ватман і дещо з канцелярського приладдя.
Розділіть ватман на 9 однакових секторів (по 3 сектори у 3 ряди). В кожному секторі ми розміщуватимемо зображення наших мрій з різних категорій: багатство, слава, любов, родина, здоров`я, творчість, знання, кар’єра, подорожі. Ці зображення необхідно вирізати з журналів або знайти в Інтернеті і роздрукувати. Це можуть бути матеріальні цінності (авто, будинок, гаджети, прикраси, гроші), зображення місць, які ви хотіли б відвідати або ваше ідеальне уявлення про себе. В останньому випадку вам потрібно знайти відповідний образ, або сцену і вклеїти на неї свою фотографію. Наприклад, ви мрієте мати струнку фігуру – знайдіть зображення людини, яка, на вашу думку, виглядає ідеально і вклейте замість її обличчя своє фото.
В результаті у нас має вийти дев’ять колажів із зображенням мрій і бажань з різних сфер життя. Бажано, щоб на усіх колажах знайшлося місце для вашої фотографії. Так ви зможете візуалізувати власні мрії.
Чого ви насправді хочете? Чи є ваші бажання дійсно вашими? Або ж ви бажаєте того, чого від вас чекають оточуючі? Подумайте над цим і спробуйте дати собі правдиву відповідь на ці питання. Знайдіть свої справжні мрії і бажання та сміливо йдіть до них!
Генрі Форд якось сказав: “Якщо ви думаєте, що здатні на щось – ви праві. Якщо ви думаєте, що вам щось не вдасться – ви теж праві”.
Проблема усіх людей полягає у тому, що ми звикли обмежувати себе в уявленні про власні можливості. Але правда полягає у тому, що усі ці обмеження існують тільки у наших головах. Ніколи не кажіть «ніколи»! Якщо ваша мрія щира, ви усім серцем чогось бажаєте і вірите у себе, то ви обов`язково знайдете спосіб здійснити задумане.
Бути дорослим не завжди корисно. Дорослість обмежує і ставить рамки. Вірити у здійсненність мрій набагато легше, якщо в душі ви хоча б трішечки залишаєтесь дитиною.
Діти – це найбільші і найзавзятіші мрійники. Маючи недостатньо життєвого досвіду і прагнучи знайти своє місце у світі, дитина за допомогою уяви «домальовує» картину власної реальності. Згодом на зміну фантазіям про чарівну паличку, яка може виконати будь-яке бажання, вірі у Діда Мороза та іграм з уявним другом прийдуть більш реальні мрії і бажання – стати співачкою або відомим футболістом, здійснити навколосвітню подорож або зробити наукове відкриття. Таким чином дитячі мрії і фантазії допомагають нам в подальшому житті будувати плани і ставити перед собою цілі. Тому вкрай важливо не пригнічувати і не перешкоджати дитячим фантазіям, а навпаки, заохочувати дитину мріяти і сприяти розвитку її уяви. У цьому на допомогу батькам прийдуть різноманітні ігри, у тому числі і мобільні, та розвиваючі іграшки. Одна з таких цікавих забавок, покликаних допомогти батькам краще зрозуміти мрії і бажання своїх дітлахів – це чарівні м’які іграшки Бажасики. Кумедні і яскраві персонажі мають ротик-кишеню, який застібається на блискавку. Щоб Бажасик був щасливим, його треба годувати… мріями! Дитина записує свою мрію на листочку з книги бажань, яка йде у комплекті з іграшкою, і «згодовує» цей листочок Бажасикові. Так малюк вчиться висловлювати свої бажання і думки, а батьки отримують змогу дізнатися більше про своїх дітлахів і втілити їхні мрії.
Вірте у себе, дозволяйте собі мріяти та підтримуйте у цьому своїх малюків. І нехай усі ваші мрії здійсняться!
Цiкаво по темi: Марафон позитивних змін: похвали себе сама!
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше
Переглянути коментарі
Чудова надихаюча стаття! Дякую )