Категорії: ДімПобут

Як правильно прати вовняні речі

Спеціально до нового сезону ви купили декілька чудових модних светриків, або ж дістали з шафи свої торішні улюблені, з якими вперто не хочете прощатись. Такі светрики зігрівають нам не лише тіло, але й душу, і як же хочеться, щоб вони залишались новими та красивими як можна довше! Правила догляду і декілька секретів прання вовни стануть вам у пригоді та допоможуть надовго зберегти новий вигляд ваших речей.

Час читання: 4 хвилини та какао 🧋

статья доступна на русском языке

Цікаво на тему: 10 лайфхаків, як попрасувати речі без праски

Загальні принципи

Вовняні речі, як і будь-які інші з натуральних тканин, досить вибагливі в догляді. Якщо не дотримуватись правильних рекомендацій щодо прання та сушки, ваш новий светрик може або збігтися, або навпаки — розтягнутися до неймовірних розмірів чи почати кошлатитись.

Вовняні речі рекомендовано прати як можна рідше. Вода шкідлива для шерсті, хутра та шкіри, тому їх краще просто провітрювати. Якщо немає гострої потреби в пранні, його рекомендують проводити не частіше, ніж раз на три місяці. Перед пранням шерстяні речі не можна замочувати та взагалі бажано, щоб весь процес прання вовняного светра не тривав довше, ніж пів години.

Машинне прання

Головними ворогами вовняних речей в пральній машинці є висока температура та швидкість оборотів барабана. Від надто гарячої води светр стягнеться і зіб’ється, а від інтенсивних оборотів розтягнеться, і виправити це вже буде неможливо ніякими способами. Тому, якщо пральною машиною передбачений режим делікатного прання шерстяних речей, слід скористатись ним. Якщо ж такого режиму у вас немає, прослідкуйте, аби температура не перевищувала 30 — 40°C, а швидкість оборотів була мінімальною.

Цікаво на тему: Як правильно доглядати за білизною

Категорично не рекомендується використовувати режим машинного віджиму — це теж пошкодить светр. Обов’язково під час машинного прання додавайте пом’якшувальні засоби як для води, так і для тканини. Жорстка вода зробить шерсть ламкою.

Щодо мийних засобів, то в цьому випадку перевагу краще надати рідким гелям чи капсулам. Дехто навіть пере вовняні речі звичайним шампунем. Вміст ПАРів у рідких засобах набагато нижчий, тому вони делікатніше перуть речі. Окрім того, рідка структура не забивається і не залишається в тканині, чого не можна сказати про пральний порошок.

Рекомендовані товари:

Ручне прання

Якщо ви боїтеся довірити прання вашого улюбленого светрика пральній машині, тоді спробуйте випрати його вручну. Прати шерстяні речі потрібно в великій кількості води. Температура води повинна бути 30 — 35°C, тобто такою ж, як температура тіла. Використовуйте під час прання рідкі мийні порошки. Категорично заборонено викручувати шерстяні речі — це зіпсує їх назавжди.

При виведенні плям не застосовуйте агресивні відбілювачі. Навіть якщо шерстяна річ світла, застосування відбілювача з хлором безповоротно пошкодить волокна. Для виведення плям варто спробувати спочатку народні методи, наприклад, потерти забруднення перекисом водню або оцтовим розчином, а якщо використовувати хімічний відбілювач, то слідкувати за тим, щоб він був призначений саме для шерстяних речей.

Цікаво на тему: 5 перевірених способів виведення плям з білого одягу

Ополіскувати шерстяний светр потрібно в великій кількості води, по декілька разів змінюючи її на чисту. Важливо не залишати шерсть надовго в воді й весь процес прання провести швидко. Далі дайте воді стекти, але ні в якому разі не підвішуйте светр. Покладіть його в пусту ванну чи умивальник — так ви дасте воді вийти. Потім можна загорнути шерстяну річ в рушника і злегка віджати.

Сушка

Як ви вже зрозуміли, сушити шерстяні светри в підвішеному стані звичним способом не можна. Вода, що стікатиме, буде розтягувати вашу річ. Шерстяні речі сушать у горизонтальному положенні, поклавши на рушника. Періодично рушник потрібно змінювати. Заборонено сушити шерстяні речі на різних обігрівачах, адже висока температура — ворог для шерсті! Можна злегка обдувати светр теплим повітрям з фену, але уважно, щоб не перегріти. Шерстяні речі можна прасувати, але для цього необхідно поставити на прасці делікатний режим «Шерсть» та покласти кусок марлі чи простої тканини між шерстяним светром та праскою.

І пам’ятайте, що натуральні тканини дуже приваблюють шкідників, а саме — міль, тому в шафі, де зберігаються шерстяні речі, бажано помістити спеціальні засоби проти молі.

Сподіваємося наші поради допоможуть зберегти ваші улюблені речі надовго. Адже що може бути кращим осіннього ранку за гарячий ароматний напій, цікаву книжку і теплий вовняний светр?

Читай також:

Останні

Що подарувати своїй bestie на Новий рік

Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше

Листопад 21, 2024

Холоди та морози не страшні! Які активи мають бути присутніми у твоєму догляді

Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше

Листопад 21, 2024

Сумки, на які всі полюватимуть у 2025: головні тренди

Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше

Листопад 21, 2024

Сервірування в стилі Aesthetic home: обираємо стильний посуд

Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше

Листопад 20, 2024

Рецепт приготування дубайського шоколаду в домашніх умовах

Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше

Листопад 20, 2024

Календар вагітності: 7 тиждень

Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше

Листопад 20, 2024