Час, проведений малюком на животику, відіграє найважливішу роль у його розвитку, допомагаючи зміцнити м’язи та розвинути рухові навички. Однак багато новоспечених батьків не знають, коли можна починати вперше укладати дитину на живіт і як правильно це робити.
У цій статті ми розглянемо кілька порад і рекомендацій, які допоможуть розібратися у всіх тонкощах цього питання. Адже дуже важливо, щоб проведення часу малюка на животі було максимально безпечним і комфортним.
Цікаво по темі: Коли дитина починає тримати голову?
Новонароджені досить багато часу проводять лежачи на спині у своєму ліжечку, візку, на руках батьків і не тільки. Зміна положення тіла дає змогу дитині розвиватися швидше, освоювати нові навички та навіть уникнути деяких проблем зі здоров’ям. Тому такі регулярні заняття дуже важливі й ось чому:
Як бачимо, це й дійсно дуже важливе і корисне заняття для вашого малюка.
Це найпоширеніше питання, яке хвилює всіх батьків без винятку. Педіатри стверджують, що можна починати практикуватися ще будучи в пологовому будинку або відразу ж після повернення додому.
Новонародженого спочатку слід викладати собі на груди або на живіт. Краще це робити в напівлежачому стані на кріслі або на ліжку. І так, робити це можна навіть із прищіпкою на пуповині. Ну, а якщо ви вже дуже хвилюєтеся через неї, дочекайтеся повного загоєння пупкової ранки.
Цікаво по темі: Набір ваги та збільшення росту у дитини: що важливо знати
Перше і найголовніше правило – не нашкодити. Поки м’язи немовляти не зміцніли, потрібно починати з коротких занять по 10-15 секунд кілька разів на день, поступово збільшуючи час лежання. Обмовимося відразу, не всім діткам може сподобатися ваша затія. Проявіть терпіння і постарайтеся розважити малюка іграшками або заспівати пісеньку.
Оптимальний час для лежання на животі – перед годуванням або ж через годину після нього.
Для плавної адаптації до нової пози рекомендується спочатку покласти малюка до грудей мами чи тата, можна носити на руках у позі “Тигр на гілці”, або ж, сидячи на ліжку чи на будь-якій іншій рівній поверхні, покласти дитину животиком на стегно. Обов’язково під час викладання підтримуйте голову, оскільки малюк ще не здатний її самостійно утримувати.
Новонароджений відчуватиме ваше тепло, а разом з ним і безпеку. Якщо ви викладаєте дитину на подушку або диван, не залишайте її саму без нагляду.
Дітки ростуть швидко і вже в даному віці лежання на животі малюку може навіть сподобатися. Дитина буде намагатися утримувати голову і повертати її в різні боки. У цей же період різні предмети, які знаходяться навколо, будуть ретельно вивчатися маленьким бешкетником.
Викладати дитину на живіт у 2-4 місяці можна на фітбол, ліжко, на підлогу, встелену ігровим килимком. Але знову ж таки, під чуйним наглядом батьків.
У цьому віці проведення часу на животику стане супроводжуватися більшою активністю з боку дитини. У неї вже буде достатньо сил, щоб перевертатися зі спини на живіт, утримувати положення голови й тулуба. Саме в 4-6 місяців бажання до всього дотягнутися, все роздивитися і вивчити буде грати батькам на руку.
Останнє, на чому хотілося б зосередити увагу батьків, – це правила безпеки. Так, про деякі з них ми вже встигли згадати вище, але все ж винесемо їх в окремий розділ, отже:
Якщо ця стаття була для вас цікавою, не забудьте поставити лайк. А якщо хочете поділитися досвідом, у такому разі будемо раді вашим коментарям.
Читайте також:
Зубна паста – те, з чого ми починаємо день і чим його закінчуємо. Цей засіб… Докладніше
Якщо говорити про фужерні, пряні та деревно-зелені аромати, одним із найяскравіших і найпопулярніших компонентів, які… Докладніше
Ти, безумовно, можеш сподіватися, що зайвий жир в один момент піде сам – наприклад, злякається… Докладніше
Ось і початок фінішної прямої другого триместру. Вітаю, ти вже пройшла понад половину цього шляху,… Докладніше
Робиш макіяж чимось окрім туші, що змивається водою? Тоді двофазка — просто must-have у твоєму… Докладніше
Тонка вертикальна смужка, яка довгий час асоціювалася винятково з офісним стилем, у 2025 році здійснює… Докладніше