Міжсезоння. Так зазвичай називають період між теплою та холодною порою року. Дехто з нас любить осінь за її яскраві барви та затишний настрій, але ніхто не зможе посперечатися з тим, що міжсезоння — це ще й неприємний час хвороб. Причин їхнього виникнення багато — це і неправильний вибір одягу в залежності від погоди, і хвороботворні бактерії та віруси, що розповсюджуються на всіх поверхнях та у повітрі там, де побувала хвора людина. Деякі з них можуть зберігати свою життєздатність протягом тривалого часу! Тож як прибирати оселю після одужання, щоб не заразитися знову та убезпечити своїх рідних? Про це і поговоримо!
Під час хвороби постільну білизну потрібно міняти якомога частіше й обов’язково ще раз — після одужання. А оскільки хвороботворні бактерії осідають не лише на поверхні білизни, але й на постільних приналежностях, то краще за все випрати й подушку, ковдру та матрац.
Вироби з синтетичними наповнювачами можна легко випрати у пральній машині за допомогою рідкого прального засобу — він добре виполіскується та делікатно видаляє забруднення. Це може бути, наприклад, універсальний гель для прання Sky Style.
Для цього можна скористатися таким народним рецептом:
Компоненти змішайте та нанесіть на поверхню матраца за допомогою розпилювача, а коли суміш підсохне, видаліть за допомогою щітки або пилососа. Цим нехитрим способом можна також видалити деякі плями з матрацу. Тільки не готуйте суміш у металевій мисці чи за допомогою металевої ложки — ризикуєте пошкодити їхні поверхні.
Вологе та тепле середовище у ванній кімнаті — ще одне чудове місце для проживання хвороботворних організмів. Тож для того щоб не заразитися знову та убезпечити від хвороби рідних, приділіть увагу і цьому приміщенню. Продезінфікуйте ручки крана, раковину, ванну, повісьте свіжі рушники. Для сантехніки використовуйте недорогий та дієвий засіб «Сан Клін»: з ним ви позбудетеся не лише бактерій, але й вапняного та мильного нальоту, плям від іржі.
Хвороботворні бактерії частіше за все добре приживаються на таких часто вживаних речах як дверні ручки, змішувач води у ванні та кухні, пульт від телевізора, дверцята холодильника, поверхня телефона, вмикачі світла тощо. Протріть усе це, а також меблі, підвіконня та інші поверхні, на яких скупчується пил та бактерії. Найбільш безпечний та економний спосіб видалити бактерії з часто вживаних речей — протирати їх розчином господарського мила, що має антибактеріальний ефект.
Ароматизація повітря у кімнаті за допомогою натуральних ефірних олій — простий та дієвий спосіб дезінфекції. Для цього спочатку добре провітріть усі кімнати: відчиніть усі вікна й дозвольте протягу винести з оселі усі бактерії, що залишилися, та наповнити її свіжим повітрям. А далі запаліть ароматичну лампу з ефірною олією чайного дерева, лаванди або будь-яких хвойних дерев. Вважається, що для дезінфекції кімнати площею 20 м² достатньо двох краплин 100% ефірної олії.
Тепле сухе повітря, що стає таким в холодну пору року, з легкістю підіймає усі дрібні пилинки та бактерії, що є в кімнаті. А от зволожене повітря не лише перешкоджає пересушенню шкіри та слизових оболонок, але і є набагато чистішим та безпечнішим. Тож слідкуйте за вологістю повітря не лише під час або після хвороби, але й протягом усього холодного сезону.
Бажаємо вам гарного здоров’я та відмінного настрою!
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше