Коли виникає бажання щось змінити у своєму житті, перше, що спадає на думку кожній красуні, що поважає себе, – це змінити свій образ. Підстригти волосся, пофарбувати його з темного шоколаду в попелястий блонд, купити нову модну сукню (а може дві або три), або взагалі змінити свій стиль. Для жінок це дуже близька та знайома історія!
Якщо твій вибір зупинився на оновленні модного гардероба, то рекомендую почати з базових, але необхідних речей:
Коли всі основні потреби задоволені, виникає найважливіше питання: “Як створити особливий стиль, який повністю представлятиме людину“?
Цікаво по темі: Психотипи зовнішності за Кіббі
Архетип стилю допомагає висловити те, хто ти є всередині, через те, як ти одягнена ззовні! За допомогою аксесуарів та одягу він допомагає виявити важливі риси особистості. У зв’язку з цим давай поговоримо, що таке архетип стилю?
Людська психіка так влаштована, що великі пласти інформації про світ ми намагаємося структурувати, створити систему типажів, яка дозволить швидше сформувати думку про предмет чи людину. Підходів для цього може бути безліч.
Наприклад, астрологія повідомляє нам, що Скорпіони загадкові. Козероги – трудоголіки. Тільці – уперті. Звичайно, не всі представники знака будуть однакові, проте деякі риси будуть проявлятися достатньо часто і яскраво, щоб подібним чином типізувати.
Цікаво по темі: АСТРОПРОГНОЗ для всіх знаків Зодіаку на 2023 рік
Карл Юнг ввів 12 архетипів або ідентичностей, які визначаються як універсальні, архаїчні символи та образи, що походять з колективного несвідомого.
Нуднуватий опис, згодна… Простіше кажучи, це набір образів, який допомагає сприйняти риси особистості й припустити, як вона буде поводитись в певних ситуаціях. Архетип стилю допомагає підкреслити твої цінності та характер.
Вважаєш за краще бути комфортною для оточуючих, або в тобі тече пристрасть до моди? Ти схильна до експериментів у виборі жіночого одягу та аксесуарів чи досить консервативна? Хочеш передати своїм зовнішнім виглядом спокійний “дзен” чи широкий спектр емоцій? Кожному архетипу властивий свій набір якостей, але варто відзначити, що майже кожна людина є поєднанням двох, а іноді й трьох архетипів. Давай визначимо, хто ж ти.
Цікаво по темі: Типи фігури: як вдало обіграти свої особливості
Зараз ми розглянемо всі 12 архетипів стилю і дізнаємося назву кожного. Відчуєш різницю між усіма ними? Впевнена, що так! Коли зрозумієш, який архетип домінує у тебе, буде легко одягатися і знаходити свій неповторний стиль.
Цікаво по темі: Літній офісний гардероб: як дотриматися дрес-коду і не збожеволіти від спеки
Вираження інтенсивності та серйозності. Жінка-Герой, як правило, надає перевагу структурованому силуету, потужним речам. Вона різка, незграбна і смілива. Цей стиль часто має атмосферу мудрості, ніби ти вже проходила через це.
Риси характеру: різкий, владний, готовий прийняти виклик, захистити слабкого.
Візуальні риси образу: прямі лінії, незграбні силуети, мінімалізм, посилена лінія плеча, шкіра.
Палітра кольорів: чорний, сірий або сталевий, яскраві елементи в поєднанні з приглушеними.
Особистість і гардероб Правителя завжди на висоті – ідеальна посадка, така ж ідеальна, як і кар’єра. Незалежно від виховання та нинішнього місцезнаходження, Правитель має вишуканість міського жителя.
Риси характеру: витонченість, впевненість, потреба у владі та престижі, любить стабільність.
Візуальні риси образу: симетрія, дорогі тканини, прикраси та фактура.
Палітра кольорів: глибокі кольори, нюдова палітра, перлинні відтінки.
Цікаво по темі: Модні ремені та як їх носити
Вираження важливого, перевіреного та правильного. Архетип Опікуна – це те, що виходить при поєднанні турботи, традицій та дій. Ця жінка підтримує світ у русі за лаштунками: завжди допоможе, направить і буде поряд.
Риси характеру: турбота, організованість, відданість.
Візуальні риси образу: консерватизм, симетрія, округлі лінії, завжди акуратний та охайний стиль, клітина.
Палітра кольорів: приглушений сірий, коричневий, бежевий.
Виражає свободу та невимушеність. Архетип Шукача не є найбільш невибагливим чи надто приймаючим. Ця людина хоче почуватися комфортно у своєму одязі 24 години на добу 7 днів на тиждень, чітко відчувати течію життя.
Риси характеру: сповнений оптимізму, кидає сам собі виклик, завжди в русі.
Візуальні риси образу: вільний крій, натуральна тканина, наявність кишень.
Палітра кольорів: природні відтінки, коричневі, бежеві кольори, стиль Сафарі.
Архетип Мудреця – це саме той, хто бачить повну картину будь-якої ситуації. Завжди занурений у глибокі роздуми та щохвилини прагне краще зрозуміти навколишній світ. Відстояти істину для нього – це понад усе.
Риси характеру: експерт у своїй справі, знаюча, мудра і розсудлива людина.
Візуальні риси образу: витягнуті форми, мінімалізм, відсутність аксесуарів.
Палітра кольорів: нюдова палітра.
Цікаво по темі: Що робити, якщо речі oversize не пасують вашому типу фігури?
Архетип Славний малий – цей той знайомий, який викликає максимальну довіру до себе. Це добра і чуйна людина, яка порозуміється з кожним. Ця легкість і комфорт, які створює Славний малий навколо себе, відображається і в його повсякденному одязі.
Риси характеру: відкритий, приязний, веселий.
Візуальні риси образу: вільна посадка, джинси, худі, капюшони.
Палітра кольорів: спокійні відтінки, стриманий принт, клітина, джинс.
Уособлення всього милого та чарівного. Незалежно від біологічного віку Невинний архетип завжди схожий на приємну сусідку з квартири вище. Надійна та люб’язна, і ти можеш бути впевнена, що вона про все подбає. Любить ідеалізувати людей та заряджати позитивною енергетикою всіх довкола.
Риси характеру: мила, чарівна, приємна.
Візуальні риси образу: мініатюрність, рюші та аксесуари.
Палітра кольорів: пастельні, ніжні, натуральні відтінки, дрібний квітковий принт.
Маг – це найтаємничіший архетип. Саме він має владу над сильними людьми, несе з собою шлейф таємничості. Він завжди знає слабкі сторони свого співрозмовника.
Риси характеру: харизматичний, цілеспрямований.
Візуальні риси образу: багатошаровість, недотримання пропорцій, з аксесуарів амулети та кулони, капелюхи та пояси.
Палітра кольорів: красиві глибокі кольори, темна палітра.
Цікаво по темі: Що таке Sustainable Fashion і чому стійка мода — це важливо
Архетип Бунтар – це протест, руйнація, сплеск. Бунтар – саме той гість, який прийде на тематичну вечірку у стилі “white disco” весь у чорному. Ці хлопці прагнуть максимально самовиразитися у модному одязі та аксесуарах. Пофарбувати волосся в синій – не питання!
Риси характеру: харизматичний, цілеспрямований.
Візуальні риси образу: асиметрія та хаос, грубе взуття, металеві аксесуари.
Палітра кольорів: контрастні відтінки, затемнені елементи.
Коли йдеться про самовираження, архетип Творця можна порівняти з письменником, художником чи музикантом. Вони мають гарний окомір для створення нестандартних, але приємних і красивих візуальних образів. Маючи сильну уяву, Творець не любить, коли його заганяють у рамки. А ще саме цей архетип зустрічається вкрай рідко.
Риси характеру: творчі, геніальні, мають шик та почуття міри одночасно.
Візуальні риси образу: поєднання кількох стилів, малюнки, принти, використання всіх видів крою, але при цьому образ у балансі.
Палітра кольорів: поєднання несполучних кольорів, які знаходять баланс у загальному образі.
Архетип Естет – це вираження емоцій та магнетизм, він виразний і може бути таким же гламурним, як старий Голлівуд. Естет випромінює тепло і розуміння, оскільки зазвичай дуже співпереживає. У цього архетипу часто округлі, красиві та м’які риси обличчя та чарівна атмосфера.
Риси характеру: той, хто любить, цінує красу, бачить у всьому прекрасне.
Візуальні риси образу: силуети, що підкреслюють фігуру, декольте, розрізи, тканини, що струмують.
Палітра кольорів: ніжні, пастельні відтінки в поєднанні з яскравими елементами.
Вираження унікальності та невідповідності. Блазень – це енергійний порушник правил. Але не варто його плутати з бунтарем. Правила, які правила, не чув про таке? Змішання візерунків, сміливі поєднання кольорів і помітні речі – це ключові моменти. Жартівник єдиний у своєму роді, вибагливий та останній, хто сидить на місці.
Риси характеру: вміє тримати аудиторію, швидко реагувати, підлаштовуватись під обставини, кайфушник.
Візуальні риси образу: великі принти, гумор у деталях, динамічні форми, використання різноманітних аксесуарів.
Кольорова палітра: що яскравіше – то краще.
Цікаво по темі: 9 речей, які потрібно додати до свого гардеробу у 2023 році
Одне з найчастіших питань, яке ставлять – це “Чи може змінитися мій стильовий архетип?”. Можу сказати так: і так, і ні. Найчастіше люди схильні до комбінації двох архетипів. Переглянувши всі архетипи, ти напевно відчула, які з них тобі більше відгукуються. Саме вони збережуться протягом тривалого часу. Це те, ким ти була і ким ти залишишся! Роздивляйся його як основу свого стилю. Архетип, який посів друге місце, зазвичай резонує з тим, ким ти є в цей період життя. По суті він може бути ситуативним. Ми постійно розвиваємося і ростемо, пізнаючи й пізнаючи світ – те саме вірно і для нашого стилю!
Ну от і все! Усі архетипи обговорили, на всі запитання відповіли. Чи не на все? Якщо у тебе залишилися питання, пиши в коментарях і я обов’язково відповім тобі!
Читайте також:
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше
Завтра важлива зустріч, а на лобі вискочило запалення, що робити й куди бігти? А якщо… Докладніше