Краса

Якою косметикою не варто користуватися в холодну пору року

Зима🤗 Час новорічної казки, мандаринок, глінтвейну, затишних, теплих пледів і… кошмару для нашої шкіри😖 Поки ми насолоджуємося сніжинками за вікном, вона буквально намагається вижити в максимально некомфортних для неї умовах. А ще на тебе дивиться з полиці улюблена косметика. І знаєш що? Взимку багато доглядових засобів зраджують нас і замість допомоги, роблять тільки гірше. Зараз я розповім тобі, як уникнути головних помилок і не дати шкірі страждати в холодну пору року. Готова провести ревізію на поличці з улюбленими баночками? Тоді полетіли😉

Зимовий б’юті-розбір: що заховати до весни

Холодний вітер, мороз, сухе повітря в приміщенні через батареї, вічні перепади температури – це як стресова вечірка для шкіри, яка триває кілька місяців. При цьому ми з тобою самі ж запрошуємо зайвих “гостей” на цю вечірку – невідповідні доглядові засоби. Одні сушать, інші не дають шкірі дихати, а треті просто марні.

Розберімося, що з твоєї косметички потрібно відправити на зимові канікули🤔

Скраби з абразивними частинками

Ось ти, напевно, думаєш: “Ну як же без скрабу?”. А я тобі скажу: взимку він – твій ворог номер один. Грубі скраби можуть працювати зовсім не на твою користь. Частинки з подрібнених кісточок, горіхів, цукру, які влітку здаються нешкідливими, взимку перетворюються на гострі “уламки”. Вони травмують шкіру, роблячи її ще більш чутливою і схильною до подразнень.

❄️ Чому погано: У холодну пору року епідерміс активно втрачає вологу, стає тоншим і вразливішим до несприятливих зовнішніх чинників. Жорсткі скраби порушують природний бар’єр шкіри, а це – прямий шлях до лущення і почервоніння.

💡 Що робити: Переходь на м’які пілінги або гоммажі. Вони працюють ніжно й не травмують шкіру.

Легкі зволожувальні гелі

Такі гелі були твоїми рятівниками влітку, коли хотілося чогось легенького та не липкого. Але взимку – це вкрай не ефективні засоби. Чому? Тому що їхня текстура занадто ніжна, вона зволожує, але не створює захисний бар’єр, а це перше, що потрібно шкірі в холодну пору року.

❄️ Чому погано: У гелях мало жирових компонентів, а без них шкіра залишається незахищеною взимку.

💡 Що робити: Переходь на щільні креми з оліями – ши, какао, жожоба, авокадо.

Засоби з ретинолом високої концентрації

О, ретинол – це магія в баночці, але тільки не в зимовий період. Якщо його використовувати у високій концентрації, шкіра може пересохнути та почати дуже сильно лущитися. А ще ретинол робить її чутливою до UV-променів, яких взимку хоч і менше, але шкоди вони все одно завдають і в немаленьких масштабах.

❄️ Чому погано: Підвищена сухість і подразнення – ось що ти можеш отримати замість ефекту молодості. Ретинол “шліфує” верхній шар шкіри, роблячи її вразливою до зовнішніх факторів.

💡 Що робити: Вибирай продукти з низькою концентрацією ретинолу й обов’язково використовуй SPF з рівнем захисту не нижче 30.

Цікаво на тему: Гід по ретиноїдах: які бувають і як діють на шкіру

Термальна вода

Ти думаєш, що розпорошити термальну воду – це порятунок? А ось і ні. Хоча термальна вода освіжає, взимку її використання може призвести до додаткової сухості, оскільки волога, що випаровується, витягує воду зі шкіри.

❄️ Чому погано: Вода, що випаровується, призведе до недостатньої гідратації шкіри та сухості.

💡 Що робити: Використовуй термальну воду правильно – відразу після неї нанось зволожувальний крем, щоб “запечатати” вологу.

Матуючі засоби

Матуючі креми, бази та пудри – це мастхев для жирної шкіри в спеку. Але взимку, навіть якщо шкіра схильна до жирності, їй потрібно більше захисту, а не просто усунення блиску.

❄️ Чому погано: Матуючі засоби “підсушують” шкіру, й вона починає компенсувати це виробленням ще більшої кількості шкірного сала.

💡 Що робити: Використовуй зволожувальні бази під макіяж із гліцерином або скваланом. Вони забезпечують чудовий баланс між зволоженням і захистом.

Ну, й наостанок хочу тобі розповісти про один величезний міф, який мене неабияк втомив😡 Стосується він наших з тобою улюблених кремушків. Зараз розповім про що мова.

Цікаво на тему: 15 найкращих масок для обличчя, незамінних взимку

Головний міф зимового догляду: креми на водній основі взимку використовувати не можна!

Б’юті-блоги та всілякі статті з догляду всі як один твердять, що використання крему на водній основі в зимовий період – це нищівний удар по шкірі. Я навіть чула таке від одного “професійного” косметолога🤫 Вода проникає в мікропори, замерзає на морозі й в підсумку шкірний покрив починає вкрай інтенсивно лущитися. Та годі, ось це поворот🤣 Давай по черзі:

  1. 99,9% кремів містять воду, як основу. Саме вона допомагає створити емульсію, з’єднати олії та активні інгредієнти, які розчиняються якраз у воді. При цьому в них можуть вводитися не тільки водорозчинні додаткові компоненти, а й жиророзчинні, що істотно підвищує ефективність доглядового засобу. Чи існують креми без води? Думаю так, хоча особисто не зустрічала. Швидше за все, це якась вкрай рідкісна та дуже специфічна категорія б’юті-продуктів. Безводні формули на основі олій і воску можуть містити виключно жиророзчинні активні компоненти. А це, по-перше, сильно обмежує продукт у плані активних речовин, а по-друге, кому, навіщо та для чого такий крем потрібен – мені абсолютно незрозуміло.
  2. Вода в кремах не замерзає ні на шкірі, ні в шкірі. Температура тіла набагато вища за температуру замерзання води – це ж очевидні речі. Під час нанесення крему він миттєво починає нагріватися. Але теоретично можна створити ситуацію: наприклад, нанести крем на обличчя й одразу ж засунути голову в бочку з сухим льодом🤪 До того ж при нанесенні крему, вода дуже швидко вбирається або випаровується. Поки ти зберешся вийти на вулицю, там уже замерзати буде нічому.

І в мене от виникає запитання. Чому такі “порадники”, кажучи про те, що в холодну пору року краще користуватися винятково олійними кремами БЕЗ ВОДИ у складі, не діляться посиланнями на цей чудо-засіб? Я б купила, чисто потестити🙃

А які ти косметичні засоби категорично не використовуєш взимку та чому? Обов’язково поділися з нами в коментарях і не забудь жмакнути вподобайку, якщо стаття була для тебе корисною.

Останні

Що таке ашваганда та як її правильно приймати

Я просто обожнюю альтернативну медицину з однієї єдиної причини – вона іноді стає відмінним стимулом… Докладніше

Грудень 3, 2024

Обов’язковий компонент у догляді за собою після 25 – EGF. ТОП-5 засобів від EVA Blog

Всі ми прекрасно усвідомлюємо, що не існує чарівного зілля, яке здатне зупинити старіння і позбавити… Докладніше

Грудень 3, 2024

7 очікуваних фільмів зими 2024-2025

Що цікавенького з'явиться в прокаті в найближчі 3 місяці? Як завжди, вибрати є з чого.… Докладніше

Грудень 2, 2024

Листівки з Днем святого Миколая: нова дата, історія та традиції свята

Незабаром стартує сезон різдвяних свят — чарівний час подарунків, родинних зустрічей та довгоочікуваних відпусток. І… Докладніше

Грудень 2, 2024

9 ідей новорічного манікюру

Збираєшся на вихідних на манікюр або вирішила зробити дизайн нігтів самостійно? Ми у Єва Блог… Докладніше

Листопад 30, 2024

Розіграш від EVA Blog до Дня святого Миколая

Напередодні свята EVA Blog спільно з брендом UTerra Native підготували для тебе три класних набори… Докладніше

Листопад 29, 2024