Радянські інтер’єри залишилися в минулому, а куди подіти старі меблі? Хтось везе їх на дачу доживати останні роки, хтось нещадно розбирає і викидає, а хтось реставрує! Дати друге життя старим, але якісним речам — це не тільки економно, але й екологічно! А ще ви отримуєте унікальні речі, яких не буде більше в жодному інтер’єрі.
Чому варто вибрати реставрацію, а не виносити меблі на звалище:
Звичайно, у DIY не все так просто. Мінусів у реставрації теж вистачає. Спочатку потрібно витратитися на матеріали: наждачний папір, валики, пензлі, фарба, лак. Потім витратити чимало часу на всі процеси. А ще вам доведеться вчитися на своїх помилках і опановувати нові техніки. Реставрація меблів — привід познайомитися з викруткою і різними розмірами шурупів, дізнатися трохи більше про фурнітуру та особливості різних матеріалів.
Цікаво по темі: Як почистити м’які меблі
Реставрація — досить брудний процес. За можливості працюйте там, де не страшно пролити фарбу, або ж підготуйте робоче місце, надійно захистивши підлогу. Не забудьте про рукавички та респіратор.
Перед тотальною переробкою займіться моментами експлуатації. Підтягніть петлі, замініть фурнітуру, закрийте шпаклівкою діри та вм’ятини, замініть дзеркало в трюмо. Навіть оновлені ручки можуть вигідно змінити зовнішній вигляд меблів! Усе це потрібно зробити перед фарбуванням!
Рекомендуємо тверезо оцінити стан меблів. Якщо вони зламалися сильно, краще відправити їх на відпочинок, а якщо пошкодження незначні, сміливо беріться до роботи.
Старовинні меблі та антикваріат чіпати не варто! Віковій шафі з дуба не личить акрилова фарба: вінтаж зараз дуже цінується. Такі речі віддають на реставрацію фахівцям, а якщо предмет не потрібен, спробуйте його продати.
Коли зовнішній вигляд меблів влаштовує, а оновити треба тільки блискучий шар (поліроль), скористайтеся одним із запропонованих рецептів:
Ці способи спрацюють, якщо поверхня злегка подряпана. Відновити відколи та великі тріщини в домашніх умовах, на жаль, неможливо.
Цікаво по темі: Велике прибирання: ТОП лайфхаків для дому та квартири
Якщо поліроллю вкриті дорогі меблі, не експериментуйте. Зверніться за відновленням блиску до фахівців: зіпсувати старі меблі не страшно, а от дорогу річ буде шкода.
Важливий етап — підготовка до фарбування:
Після підготовки можна фарбувати. Універсальне покриття — акрил на водній основі. Використовувати балончик теж можна, але тільки не в закритому приміщенні.
Добре очищена поверхня фарбується швидко будь-яким інструментом: хоч валиком, хоч пензлем. Перший створює більш м’яке і рівне покриття, а за допомогою пензля можна надати поверхні цікаву текстуру. У будь-якому випадку наносьте щонайменше два шари фарби. Після кожного потрібно чекати до повного висихання.
Цікаво по темі: Улюбленці вдома: як почистити меблі від шерсті
Пропонуємо дві прості техніки фарбування, які застосовують на всіх видах меблів, щоб вони не здавалися надто новими:
Коли фарбування завершено, зробіть покриття з лаку. Він захищає фарбу від негативних факторів середовища. Якщо меблі будуть експлуатуватися на вулиці або балконі, цей крок обов’язковий.
Вибір лаку залежить від ваших уподобань. Його наносять пензлем або м’якою ганчіркою, трохи втираючи в меблі. Для стійкості зробіть 3-5 шарів, кожен з яких сушиться довше, ніж попередній. Лакування значно збільшує час на реставрацію, але й подовжує термін служби меблів.
Надати речам вінтажності допоможе спеціальний кракелюрний лак: після висихання він утворює тріщини, і виходить цікавий ефект старовини.
А зараз п’ять цікавих ідей і технік, як декорувати меблі. Усі варіанти досить бюджетні та прості у виконанні.
У коморі завалялися рельєфні шпалери? Задекоруйте ними поверхню комода повністю або тільки окремі елементи, наприклад, лицьову частину ящиків або ніші. Клейте шпалери на ПВА, а зверху після висихання покрийте мінімум двома шарами прозорого лаку. Таким самим способом можна клеїти зовсім невеликі шматочки шпалер.
Пропонуємо поекспериментувати з візерунковим фарбуванням. Для цього знадобиться два кольори фарби та малярський скотч. Після підготовки поверхні заклейте скотчем місця, які не хочете фарбувати основним відтінком, і нанесіть фарбу на решту поверхні. Дайте фарбі висохнути, а потім зніміть липку стрічку і заповніть місця іншим кольором. Таким чином вийде зробити геометричні візерунки.
Цікаво по темі: Як за допомогою приємних деталей оновити інтер’єр
Велику шафу або стінку можна затягнути спеціальною плівкою. Це менш брудна робота, ніж фарбування. Якщо вам не хочеться працювати з хімією, це точно ваш варіант. Але врахуйте, що плівка не така довговічна і вимагає обережного поводження.
Робочий або обідній стіл можна прикрасити за допомогою техніки декупаж. Це перенесення зображень з паперу на поверхню за допомогою ПВА. Дуже проста і дешева техніка, яка не вимагає навичок DIY. На обідньому столі матимуть доречний вигляд картинки овочів, фруктів, напоїв, а на робочому — тематичні зображення з журналів.
Туалетний столик у східному стилі зі старого трюмо! Пофарбуйте меблі в потрібний колір. Потім візьміть фарби контрастних кольорів і приготуйте трафарети. У магазинах є спеціальні трафарети з пластику, але можна обійтися щільними аркушами паперу. Зафіксуйте їх на меблях за допомогою скотчу і нанесіть візерунки.
Способів подарувати старим речам друге життя безліч. Більшість технік можна застосувати без спеціальних знань та інструментів, бюджетно оновивши свій інтер’єр унікальними речами. Надихайтеся і творіть з EVA Blog!
Читайте також:
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше
Завтра важлива зустріч, а на лобі вискочило запалення, що робити й куди бігти? А якщо… Докладніше