Рухливі ігри на свіжому повітрі — хороший спосіб урізноманітнити дозвілля під час виїзду з родиною та друзями на природу. Пропонуємо такі активності, які будуть цікаві не тільки дітям різного віку, але й дорослим.
Щоб зацікавити малечу, подати приклад, на ділі розповісти та закріпити основні правила, на перших порах потрібно буде грати разом. Тільки після цього діти зможуть змагатися самостійно, лише іноді залучаючи дорослого як головного арбітра.
У цю веселу гру грайте разом. Для «змішаного» варіанту підійдуть такі правила:
Проста на перший погляд гра «Їстівне — неїстівне» насправді допомагає розвивати важливе вміння приймати рішення про фізичний рух після аналізу почутої команди, а також розширює кулінарний кругозір.
Цей легкий (фаче) різновид італійської командної гри «Бочче» також користується популярністю в балканських країнах, а у Франції, з деякими відмінностями в правилах, вона називається «Петанк». Гра розвиває координацію, окомір і тактичне мислення.
Для гри на природі потрібен м’яч будь-якого розміру (бочче), а кожен учасник знаходить собі палліно (зручний предмет для метання). Це може бути шишка, середнього розміру камінчик, компактна невелика іграшка. Учасники діляться на 2 команди з рівною кількістю гравців.
Спрощені правила «Фаче Бочче» такі:
Кидати палліно можна в бочче навмисне, як би відкочуючи його від бочче суперника. Але зробити це потрібно так, щоб власна команда не програла. Ось так і розвивається тактичне мислення.
Ця гра привезена до нас у середині минулого століття дітьми офіцерів, які проходили службу в НДР. Найімовірніше, вигук «Штандер» — це перекручена німецька команда «Зупинися» (Stand hier).
Для гри потрібен м’яч. Чим він менший, тим складніше буде грати. Правила прості:
Гра в штандер найбільш цікава для дітей у віці 5-9 років. Саме в цей час інтенсивно розвиваються навички поводження з м’ячем, спритність, влучність і окомір.
Щоб у грі брали участь діти старшого віку, а також дорослі, треба продумати ускладнені умови. Наприклад, розбігатися вони можуть, тільки стрибаючи на одній нозі або сидячи навпочіпки. Ловити м’яч їм буде дозволено лише однією (правою або лівою) рукою, а влучати в «намічену ціль», кидаючи м’яч лівою рукою або стоячи спиною вперед.
Гра, в якій зазвичай беруть участь 2 команди. Формуються вони таким чином, щоб сили команд за віком учасників були приблизно рівними. Для проведення веселої естафети потрібно 2 набори з однаковою кількістю предметів, різними за об’ємом і вагою. Покласти їх треба неподалік від лінії старту.
Завдання учасників — вибрати предмет і перенести його за лінію, що позначає край «переправи». Ця відстань залежить від можливостей майданчика та віку найменших учасників. Зазвичай вона становить 10-15 м.
Гра проводиться за типом естафети. Після старту один учасник з команди добігає до власного набору предметів, вибирає на свій розсуд один і «переправляє» за граничну лінію, залишаючи його там. При цьому самому гравцеві обов’язково потрібно заступити за лінію обома ногами. Після чого він повертається назад до лінії старту та доторком долоні передає естафету наступному учаснику. Перемагає та команда, яка першою «переправить» усі предмети на інший берег уявної ріки.
«Велика переправа» розвиває командний дух, швидкість реакції, спритність. Змагатися буде цікавіше, якщо перед стартом оголосити нагороду. Її вартість не має значення. Це може бути навіть кульок з цукерками. До речі, заодно можна перевірити, наскільки діти, які перемогли, великодушні та чи збагнуть вони поділитися виграними ласощами з переможеними суперниками.
Для проведення цієї веселої гри інвентар не потрібен. Але перед стартом:
Пропонуємо дорослим підказати дітям, що в першому колі забігів можна зображувати лелек і ходити, високо піднімаючи коліна. У другому колі всі перетворяться на зайців і будуть стрибати на двох ногах, тримаючи кисті на грудях. Ну а в третьому колі забігів побіжать, наприклад, мавпочки, пересуваючись на стопах і долоньках. Для четвертого, фінального етапу учасники команд діляться на пари папуг-нерозлучників та пробігають естафетну дистанцію туди й назад, тримаючись за руку.
Гра «Естафета звірів» — це не тільки весело та смішно. Вона допомагає розвинути дух товариства, витривалість, спритність, вміння швидко рухатися при обмеженому положенні тулуба.
Можливо, спільні ігри на свіжому повітрі стануть для дітей мотивацією до серйозних занять спортом та першими змаганнями в низці майбутніх спортивних перемог.
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше