Багато хто з нас, дівчат, отримує задоволення не тільки від користування декоративною косметикою, але й від процесу покупки. І коли термін придатності закінчується, так не хочеться викидати “майже нову” пудру чи туш. Але так само як зіпсовані продукти шкідливі для нашого здоров’я, прострочена косметика не менш небезпечна. Найчастіше використання таких засобів призводить до алергії, кон’юктивіту, себорейного дерматиту. Крім того, вчені прийшли до висновку, що косметика, термін придатності якої закінчився, може стати причиною серйозних проблем зі здоров’ям. Такі тональні засоби, помади та тіні стають ідеальним середовищем для хвороботворних мікроорганізмів. Бактерії потрапляють у кров і можуть спричинити небезпечні інфекційні захворювання. То ж про що варто пам’ятати, що убезпечити себе? Здавалося б, що може бути простішим — подивилися на упаковці, і все. Однак не все так легко.
Таким чином, на термін придатності косметики впливає багато факторів. А в деяких випадках схожі засоби у різних упаковках або від різних виробників можуть мати різний строк придатності.
Кожен косметичний засіб повинен мати два терміни придатності:
Через те, що більшість косметики поставляється до нашої країни з-за кордону, іноді споживачеві буває складно розібратися з маркуванням, зазначеним на коробці.
Так, термін зберігання позначається як Shelf life period, а дата виробництва — Manufacture date або production date.
PAO або Period after opening — термін придатності засобу після відкриття. Іноді цей знак позначається у графічному вигляді зображенням відкритого флакону. Зазвичай, цей термін зазначають за кількістю місяців: 20 m., 12 m. і т.д., рідше — у роках: 1 у., 2 у. тощо. Найчастіше термін придатності після відкриття вказується на рідких засобах, в котрих присутня велика кількість активних речовин. А от сухі засоби не мають властивості значно скорочувати термін придатності після відкриття.
Що стосується порядку цифр, то найчастіше зазначають у форматі місяць / рік, іноді додають і день виробництва. Також можна зустріти протилежну послідовність: рік / місяць / день.
Кінцевий термін придатності — Expiration date, або скорочено — Exp., теж позначають у вигляді дати. Також можна зустріти римські цифри.
Іноді знайти термін придатності на коробці з косметикою буває непросто. Деякі виробники наносять його на спайку, хтось — на етикетку, інші — на саму баночку із засобом. Але все одно потрібно виявити терпіння і все ж віднайти заповітні цифри.
Обов’язково зверніть увагу на те, щоб термін було зазначено у надійний спосіб. Це означає, що він не має бути окремо приклеєний або надрукований фарбою, що змивається.
Цікаво на тему: Ревізія косметички разом з Сонею Давидовською
Обидва строки — до відкриття і після, повинні працювати в парі. Це означає, що якщо ви відкрили засіб лише вчора, а загальний термін придатності продукту закінчується вже завтра, то завтра такою косметикою користуватися не можна. Тому що в неї збіг термін придатності в закритому стані.
З іншого боку, коли загальний строк ще не добіг кінця, але косметикою ви користуєтеся більше часу, ніж зазначено в позначці «термін використання після відкриття», вона також вважається непридатною.
Отже, більш важливим є той термін, котрий збігає першим.
Цікаво на тему: Як доглядати за косметичними пензлями та спонжами правильно
Знання терміну придатності та правила зберігання вашої косметики збереже вас від проблем зі шкірою. Тож не купуйте косметику про запас та уважно слідкуйте за станом вашої косметички. Ваше здоров’я набагато дорожче, ніж фірмова туш чи помада.
Читайте також:
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше