Іноді здається, що прибирання вдома ніколи не скінчиться: щойно прибрали у вітальні та ось вже потрібно помити холодильник, а далі — ванна, санвузол, кухня, вікна. І так по колу. Ще більше неприємних емоцій викликає той факт, що на прибирання ми часто витрачаємо свої вихідні замість того, щоб провести їх з друзями або рідними. Щоб організувати таке прибирання, що не заважатиме вашому особистому життю й суб’єктивно займатиме менше часу, підійдіть до цього процесу виважено — розпочніть зі складання календаря прибирання.
Найпростіший, але найменш ефективний спосіб — прибирати всю оселю за один день, найчастіше у вихідні. Такий спосіб є незручним з багатьох причин, але найголовнішою з них є те, що різні зони забруднюються з різною швидкістю. Тому краще за все скласти календар прибирання з різними інтервалами для кожної з них. Звісно, запропоновані у нашій статті інтервали — приблизні, адже частота прибирання передпокою, наприклад, напряму залежить від погоди, а кімнат — від кількості членів родини та їхнього віку. Так, наприклад, якщо в сім’ї є маленькі діти, то прибирати доведеться частіше, ніж зазвичай.
Є речі, котрі потрібно прибирати одразу ж після використання для того, щоб потім не витрачати на чищення ще більше часу й сил.
Після кожного приготування їжі протирайте стінки духової шафи від часточок їжі, інакше з часом вони накопичуються, пригоряють і видалити їх стає все складніше.
Те ж стосується і посуду: одразу після використання помити його значно легше й простіше, аніж наступного дня.
Щоб зекономити час та сили, прасуйте речі одразу після висихання, адже пересушений одяг прасується довше та складніше.
У кожному домі існують проблемні місця, які забруднюються найшвидше, а потім пил, крихти, бактерії розповсюджуються іншими кімнатами.
Вологі кухонні рушники — ідеальне середовище для розмноження бактерій, а якщо ви ними протираєте посуд, фрукти, руки та поверхні, бактерії можуть потрапити до вашого столу й навіть викликати проблеми зі здоров’ям. Найкращий варіант — завести окремі рушники для різних цілей і кожного дня прати ті, що призначено для посуду та фруктів.
Ще один важливий пункт у графіку прибирання на кожен день: тут скупчується велика кількість бактерій, які в середовищі з високою вологістю та залишками їжі розмножуються дуже швидко! Щоб уникнути неприємностей зі здоров’ям, очищуйте кухонну раковину після кожного миття посуду, а особливо — м’яса, овочів та риби, і час від часу заливайте її окропом. Більш докладно про чищення мийок — у нашій статті.
Коли на вулиці сухо й тепло, звісно, що передпокій можна прибирати не кожен день. А от під час дощової погоди краще це робити щодня, оскільки пил та пісок, що потрапляють сюди разом із взуттям та лапами домашніх тварин, швидко розносяться усією оселею. Через це нам приходиться частіше прибирати в інших кімнатах.
Складаючи власний щоденний графік прибирання, не забудьте до нього внести також посуд домашньої тварини та інші зони, котрі, на ваш погляд, брудняться найшвидше.
Окрім протирання пилу на меблях та миття санвузла регулярного очищення потребують такі речі.
Якщо регулярно наводити лад у місцях, що швидко брудняться (підлога в передпокої, кухні тощо), цілком можливо, що підлогу в інших кімнатах вам прийдеться мити або пилососити значно рідше. Можливо, навіть раз на 1,5–2 тижні.
Щодня ми їх торкаємося десятки разів, внаслідок чого тут скупчується багато бактерій. Тому щотижня протирайте дверні ручки водою з милом, а якщо в родині хтось захворіє — ще частіше.
Тут ситуація аналогічна з дверними ручками: спочатку ви їх торкаєтеся, щоб відкрити воду й помити руки, а потім знову — вже чистими руками. Тому раз на тиждень приділіть трохи уваги цим дрібницям.
Неважко порахувати, що більше третини життя ми проводимо в ліжку, а це значить що на постільній білизні скупчується велика кількість бактерій і пилових кліщів, котрі у великій концентрації здатні нашкодити здоров’ю не лише дітей, але й дорослих! Щоб уникнути цього, прати наволочки потрібно раз на 2–3 дні, а всю іншу постіль, включаючи пледи, покривала, чохли для подушок, — щотижня.
Також не забудьте під час щотижневого прибирання пропилососити м’які меблі за допомогою спеціальної насадки для пилососа, а також протерти такі незначні, на перший погляд, дрібниці як вмикачі світла, пульт від телевізора, міський телефон тощо.
Деякі місця в нашому домі брудняться не так швидко, як кухонні рушники, і потребують регулярного, хоча й нечастого прибирання, наприклад, один раз на місяць.
Тут також скупчується пил та інше дрібне сміття, а якщо ви ще і їсте під час роботи, то у клавіатурі можна знайти крихти, тож не забувайте час від часу очищувати її.
Певно, ви помічали, що в холодильній камері іноді з’являється неприємний запах — його викликають бактерії, що потрапляють сюди разом з їжею та посудом. Щоб уникнути їхнього розмноження, щомісяця мийте холодильник всередині та ззовні.
Якщо ви в ній готуєте їжу, мийте щотижня, а якщо використовуєте лише для розігріву — по мірі забруднення.
До графіка щомісячного прибирання додайте також контейнер для столових приборів (особливо якщо ви не витираєте їх після миття) та інші дрібниці на свій розсуд.
Ці зони потребують прибирання кілька разів на рік.
Здається, ніби складно? А от і ні: підтримуючи в чистоті окремі зони згідно з календарем, ви можете значно зекономити час та сили на прибиранні всієї оселі!
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше