Для підтримки краси волосся ми використовуємо хороші шампуні, не забуваємо про бальзами, маски, термозахист, але чомусь мало уваги приділяємо шкірі голови. Але ж від її стану багато в чому залежить формування волосяних цибулин, а також живлення та зростання самих волосків.
Волоски, що вже відросли та пошкодилися, доглядом за шкірою не виправиш, але це точно вплине на якість майбутнього волосся.
Наше волосся складається з двох частин: стрижня, який ми бачимо, та фолікулів, що знаходяться у шкірі голови. Якщо фолікул, тобто корінь волосся, отримує достатньо живлення, стрижні ростуть міцними, здоровими, блискучими.
При цьому біля коренів знаходяться сальні залози, які виробляють шкірний жир (себум), покликаний захищати від зневоднення та дії зовнішніх факторів. Коли жиру надто багато, отримуємо жирну шкіру голови з усіма наслідками, а за недостатньої його кількості — пересушену, зневоднену. В обох випадках волосся може ставати тонким, ламким і почати випадати.
Здорова шкіра голови — без зайвої жирності, лупи, чутливості, свербіння й інших дискомфортних відчуттів — запорука міцного та гарного волосся. А якщо є такі симптоми, значить вона потребує особливого догляду.
Цікаво по темі: Секрети Рапунцель: SPA для волосся вдома
Догляд має враховувати тип шкіри на наявність можливих проблем. Дотримуйтеся наступних порад:
Як правило, тип шкіри нам даний природою, і він однаковий на всьому тілі, в тому числі на голові. На це впливає багато різних факторів, серед яких непереможна генетика, тому навряд чи вам вдасться змінити тип своєї шкіри. Але можна навчитися правильно доглядати за ним та підбирати відповідні шампуні:
Використовувати скраб або пілінг можна з періодичністю раз на 2-3 тижні, не забуваючи у процесі масажувати шкіру голови. Масаж допоможе покращити місцевий кровообіг і цибулини отримають необхідне живлення.
Для відлущування можна вибрати скраб або пілінг, продукти, що наносяться безпосередньо перед миттям або залишаються на ніч. На шкіру голови вони діють за тим же принципом, що й на обличчя, — прибирають омертвілі клітини, покращують регенерацію. Придивіться до пілінгів на основі кислот: фруктових, саліцилової, гліколевої, або м’яких скрабів, що не травмують.
Існує ряд захворювань шкіри голови, які викликають бактерії та грибки, що мешкають у цій зоні. Вони можуть спричинити, наприклад, себорею або екзему. І якщо такі проблеми вже виникли, лікувати їх потрібно разом із дерматологом або трихологом.
З метою профілактики необхідно піклуватися про мікрофлору шкіри голови, яка в нормальному стані захищає її від багатьох неприємностей і разом з тим допомагає зберегти здоровим саме волосся. У цьому допоможе збалансоване харчування, достатнє вживання рідини та використання доглядових засобів із пребіотиками.
Вважається, що шкіра голови цілком самодостатня і в здоровому стані не потребує додаткового зволоження чи живлення. Та якщо ви часто фарбуєте корені волосся, робите гарячі укладання або відчуваєте сухість, можна застосовувати зволожувальні засоби: спреї, флюїди, бальзами.
Зверніть увагу, що звичайні бальзами та кондиціонери для волосся не підходять шкірі голови, і якщо є потреба у її зволоженні, для цього потрібно використовувати спеціальні засоби.
Якщо ви виявили підвищену жирність епідермісу, шукайте себорегулювальні засоби. При сухості, стягнутості вибирайте живильні або зволожувальні продукти, а якщо шкіра голови лущиться, спробуйте скраб чи пілінг-сироватку:
Цікаво по темі: Шовк у косметиці для волосся
Причинами проблем можуть стати неправильно підібраний догляд, зловживання хімічними процедурами, стайлінговими засобами. Тому важливо берегти епідерміс від негативних зовнішніх факторів: уникати частих агресивних фарбувань, впливу сонця й холоду, одягати шапочку в сауні.
Якщо ви фарбуєте волосся та часто оновлюєте колір біля коренів, обирайте якісні фарби, котрі не шкодять шкірі голови. Стайлінгові засоби необхідно добре вимивати за допомогою глибокоочищувальних шампунів. А якщо любите робити укладання феном, сушіть корені на мінімальній температурі.
Шкіра голови не менш делікатна, ніж на обличчі, і так само потребує догляду. Якщо є дискомфорт, неприємні відчуття зникнуть через кілька застосувань заспокійливих засобів. А ще через пару місяців можна буде оцінити результат своїх старань за якістю відрослого волосся — красивого, пружного та блискучого.
Читайте також:
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше
Переглянути коментарі
Дякую вам дуже гарна и чудова косметика шапунь