Хрещення Господнє — останнє, завершальне зимове свято, яке відзначають 19 січня. Саме на Йордана заведено купатися в ополонці, вважається, що це допомагає стати здоровішим. Часто навіть маленьких дітей долучають до цього дійства. Щоб зрозуміти доцільність та важливість обряду, треба розібратись в історії і результатах, які він дає.
Воно бере свій початок з хрещення Ісуса Христа у річці Йордан. Саме там після таїнства на Сина Божого зійшов Святий Дух. Тож з Хрещенням Господнім збігається ще одне свято — Богоявлення.
Вважається, що цього дня вода у водоймах стає святою та цілющою. Після занурення в неї людина оновлюється, очищається, наповнюється здоров’ям, а в давнину воду набирали і ставили за образами для лікування важких хвороб. Зараз теж кожен християнин обов’язково зберігає святу воду з Водохреща у своєму домі.
Варто зазначити, що біблійне хрещення відбувалося у річці Йордан, яка знаходиться в Західній Азії. Клімат там субтропічний, температура з позначкою плюс незалежно від пори року, тому купання у річці є виправданим.
У нашій же країні свято припадає на люті морози, тому тільки підготовлені люди та сміливці можуть зануритися в крижану воду.
Педіатри твердять, що купати дитину взимку в крижаній воді недоцільно, особливо немовлят, хворих та непідготовлених діток. Деякі батьки вважають, що захворіти після купелі у святій воді неможливо, але дуже часто саме після такої процедури у непідготовлених дітей виникає пневмонія, менінгіт та інші хвороби. Хворобливі й ослаблені діти після купання в ополонці ризикують суттєво погіршити своє здоров’я і знизити імунітет.
Дитячий організм достатньо ніжний, система терморегуляції працює недосконало, а це може призвести до переохолодження з наслідками в вигляді хвороб. Навіть більше, якщо дитина сама не хоче занурюватись у воду, то змушувати її не варто. Це може стати причиною не тільки фізичних, але і психологічних проблем.
Якщо ж батьки самі є затятими моржами, то мають розуміти абсолютно всі ризики, які пов’язані з цим захопленням. І поступово готувати дитину до купання у холодну пору року, починаючи з півторарічного віку:
Лише через два-три роки такої підготовки можна облити дитину холодною водою біля ополонки, а ще через кілька років — спробувати занурити. Та навіть тоді варто слідувати чітким правилам задля збереження здоров’я.
Якщо ви наважилися на купання, то у жодному випадку не зважаючи на вмовляння і поради не давайте дитині алкоголь та не розтирайте її горілкою чи іншими спиртними напоями. Це може обернутися сильним отруєнням.
Якщо ж ви загартовуєте дитину змалечку і вважаєте її готовою до купелі, то маєте навчити, як поводитися біля водойми під час процедури. Діяти треба разом та злагоджено:
Пам’ятайте, що купатись можна тільки у спеціально відведених для цього місцях, коли поруч є інші люди, а головне — медичні працівники. Стежте за товщиною криги, та в жодному разі не відходьте у менш людне місце, це ризиковано. Не треба занурювати дитину з головою, щоб не спровокувати шок від холоду.
Двічі подумайте, перш ніж зважитися до такого екстремального загартовування. Зважте всі ризики і переваги. Підходьте до справи комплексно та не нехтуйте жодним пунктом. Будьте здорові!
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Переглянути коментарі
Я восхищаюсь теми, для кого купание в проруби является частью закаливания и здорового образа жизни. Даже когда они приобщают к этому своих детей.
Но не одобряю тех, кто окунается в прорубь или ребенка окунает один раз в год на крещение, чтоб показать свою веру и чтоб следовать моде.