Минули часи дворових ігор, коли дітвора проводила вільний час на свіжому повітрі, граючись разом з однолітками. Сучасні діти і підлітки, поза уроками і домашніми справами, майже постійно знаходяться в інтернеті. Це цілком нормально, якщо вони спілкуються з друзями, грають у відеоігри, дивляться мультики або просто читають книжку на телефоні. Проте батьки повинні розуміти, яку небезпеку приховує в собі цей безкінечний інформаційний простір. Кібербулінг, сексторшен, небезпечні квести — і це лише частина з тих ризиків, які можуть погрожувати дітям у мережі. Давайте розглянемо, чим буває небезпечне перебування в інтернеті і як навчити дітей захищати себе.
На жаль, це правда, адже, переважно, діти вразливі, довірливі. Тому їм легше завдати шкоди. При чому трігером може стати будь що, адже у вільному доступі до інтернету зустрічається усе, навіть найжахливіші у світі речі, такі як жорстокість, насильство etc. З цієї причини батькам вкрай важливо знати, чим саме їхня дитина займається у сітці. Тому що неконтрольований доступ до відкритої мережі може мати невиправні наслідки.
Існує низка ризиків, що представляють собою найбільшу небезпеку для дітей у “всесвітній павутині”.
Однолітки нерідко поводяться жорстоко один з одним як у реальному житті, так і в інтернеті. При чому у другому випадку це явище зустрічається набагато частіше, адже так легше уникнути покарання. Саме це називається кібербулінгом, коли відбувається відверте цькування, приниження, знущання і залякування. Подібне психологічне насильство є серйозною загрозою для нормального психічного стану дитини. Воно призводить до сильної тривоги, почуття безвиході і, як наслідок, до глибокої депресії і навіть до самогубства. При наявності беззаперечних доказів, подібні інформаційні атаки караються на законодавчому рівні. Треба розуміти всю серйозність проблеми і вчасно звернутись до правозхисників.
Існує багато сайтів із сумнівним контентом, які пропагандують жорстокість, екстремізм, наркотики, алкоголь та інше. Подібна інформація може спричинити появу комплексів і психічних розладів в тих, хто ще замалий для його усвідомленого сприйняття. Звичайно, що заборонена інформація викликає інтерес підлітків, але вона повинна подаватися у правильній формі під контролем дорослих. Для цього існує функція “батьківський контроль” на комп’ютері та мобільних пристроях. Як скористатися нею на Windows 10:
Щоб застосувати “батьківський контроль”, необхідно створити новий профіль користувача, діяльність якого буде контролюватися. Дана функція не розповсюджується на локальні облікові записи.
Трішки простіше із мобільними девайсами: завантажте відповідний застосунок, встановіть його, за потребою, авторизуйтеся, створіть пін-код і користуйтеся. Можете налаштувати необхідні фільтри, які контролюватимуть контент з віковими обмеженнями тощо.
Дітям ще бракує досвіду, щоб визначити злодіїв у мережі. Обманним шляхом, в них можна дізнатись будь-яку приватну інформацію: номери телефонів, реквізити платіжних карток, коди підтвердження з SMS та інше. Тому пильнуйте за дитячою діяльністю в інтернеті!
Цікаво на тему: Як розповісти дитині про гроші та навчити раціонально їх витрачати?
Окрім того, що відеоігри затягують у віртуальний всесвіт, заважаючи навчанню або дозвіллю, вони нерідко включають жорстокі або сексуальні сцени, які протипоказані неповнолітнім. Також, граючи в режимі онлайн, можна наразитися на кібербулінг. Ще більш небезпечними вважаються азартні ігри, які активно рекламуються на багатьох сайтах. Те ж саме стосується небезпечних челенджів, що запускаються соціальних мережах і несуть безпосередню загрозу здоров’ю і життю. Спробуйте сформувати корисні звички використання девайсів: розкажіть про відповідальне ставлення до них і чому важливо обмеження часу на перебування у цифровому середовищі.
Ми розглянули найрозповсюджені ризики, проте далеко не всі, адже вони існують у великій кількості і їх майже неможливо перелічити. Кожен з них здатен вкрай негативно впливати на психічний, емоційний і фізичний стан дитини, незалежно від її віку. Як діяти дорослим, щоб вберегти своїх малюків від такої небезпеки? Існує універсальна низка правил.
Докладно поясніть дитині наступні правила, які стосуються використання мережі:
Наостанок хотілося б порадити батькам разом з дитиною підвищувати обізнаність користування мережею. Так ви зможете налагодити довірливі стосунки один з одним і вашій дитині не буде сенсу щось від вас приховувати. Користуйтеся “батьківським контролем”, оновлюйте антивірусні програми і складіть список перевірених сайтів і каналів, які може вільно відвідувати дитина. Одним словом, сформуйте власний інтернет-простір, що нікому не зашкодить.
Буде цікаво почитати:
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше