Минули часи дворових ігор, коли дітвора проводила вільний час на свіжому повітрі, граючись разом з однолітками. Сучасні діти і підлітки, поза уроками і домашніми справами, майже постійно знаходяться в інтернеті. Це цілком нормально, якщо вони спілкуються з друзями, грають у відеоігри, дивляться мультики або просто читають книжку на телефоні. Проте батьки повинні розуміти, яку небезпеку приховує в собі цей безкінечний інформаційний простір. Кібербулінг, сексторшен, небезпечні квести — і це лише частина з тих ризиків, які можуть погрожувати дітям у мережі. Давайте розглянемо, чим буває небезпечне перебування в інтернеті і як навчити дітей захищати себе.
На жаль, це правда, адже, переважно, діти вразливі, довірливі. Тому їм легше завдати шкоди. При чому трігером може стати будь що, адже у вільному доступі до інтернету зустрічається усе, навіть найжахливіші у світі речі, такі як жорстокість, насильство etc. З цієї причини батькам вкрай важливо знати, чим саме їхня дитина займається у сітці. Тому що неконтрольований доступ до відкритої мережі може мати невиправні наслідки.
Існує низка ризиків, що представляють собою найбільшу небезпеку для дітей у “всесвітній павутині”.
Однолітки нерідко поводяться жорстоко один з одним як у реальному житті, так і в інтернеті. При чому у другому випадку це явище зустрічається набагато частіше, адже так легше уникнути покарання. Саме це називається кібербулінгом, коли відбувається відверте цькування, приниження, знущання і залякування. Подібне психологічне насильство є серйозною загрозою для нормального психічного стану дитини. Воно призводить до сильної тривоги, почуття безвиході і, як наслідок, до глибокої депресії і навіть до самогубства. При наявності беззаперечних доказів, подібні інформаційні атаки караються на законодавчому рівні. Треба розуміти всю серйозність проблеми і вчасно звернутись до правозхисників.
Існує багато сайтів із сумнівним контентом, які пропагандують жорстокість, екстремізм, наркотики, алкоголь та інше. Подібна інформація може спричинити появу комплексів і психічних розладів в тих, хто ще замалий для його усвідомленого сприйняття. Звичайно, що заборонена інформація викликає інтерес підлітків, але вона повинна подаватися у правильній формі під контролем дорослих. Для цього існує функція “батьківський контроль” на комп’ютері та мобільних пристроях. Як скористатися нею на Windows 10:
Щоб застосувати “батьківський контроль”, необхідно створити новий профіль користувача, діяльність якого буде контролюватися. Дана функція не розповсюджується на локальні облікові записи.
Трішки простіше із мобільними девайсами: завантажте відповідний застосунок, встановіть його, за потребою, авторизуйтеся, створіть пін-код і користуйтеся. Можете налаштувати необхідні фільтри, які контролюватимуть контент з віковими обмеженнями тощо.
Дітям ще бракує досвіду, щоб визначити злодіїв у мережі. Обманним шляхом, в них можна дізнатись будь-яку приватну інформацію: номери телефонів, реквізити платіжних карток, коди підтвердження з SMS та інше. Тому пильнуйте за дитячою діяльністю в інтернеті!
Цікаво на тему: Як розповісти дитині про гроші та навчити раціонально їх витрачати?
Окрім того, що відеоігри затягують у віртуальний всесвіт, заважаючи навчанню або дозвіллю, вони нерідко включають жорстокі або сексуальні сцени, які протипоказані неповнолітнім. Також, граючи в режимі онлайн, можна наразитися на кібербулінг. Ще більш небезпечними вважаються азартні ігри, які активно рекламуються на багатьох сайтах. Те ж саме стосується небезпечних челенджів, що запускаються соціальних мережах і несуть безпосередню загрозу здоров’ю і життю. Спробуйте сформувати корисні звички використання девайсів: розкажіть про відповідальне ставлення до них і чому важливо обмеження часу на перебування у цифровому середовищі.
Ми розглянули найрозповсюджені ризики, проте далеко не всі, адже вони існують у великій кількості і їх майже неможливо перелічити. Кожен з них здатен вкрай негативно впливати на психічний, емоційний і фізичний стан дитини, незалежно від її віку. Як діяти дорослим, щоб вберегти своїх малюків від такої небезпеки? Існує універсальна низка правил.
Докладно поясніть дитині наступні правила, які стосуються використання мережі:
Наостанок хотілося б порадити батькам разом з дитиною підвищувати обізнаність користування мережею. Так ви зможете налагодити довірливі стосунки один з одним і вашій дитині не буде сенсу щось від вас приховувати. Користуйтеся “батьківським контролем”, оновлюйте антивірусні програми і складіть список перевірених сайтів і каналів, які може вільно відвідувати дитина. Одним словом, сформуйте власний інтернет-простір, що нікому не зашкодить.
Буде цікаво почитати:
Сорочки та блузки – це базова річ гардероба, яка ідеально підходить для створення як офіційних… Докладніше
Іноді батьки навіть не помічають, як руйнують упевненість дитини простими фразами та нешкідливими, на перший… Докладніше
Соціальні мережі не перестають дивувати нас цікавими ідеями, які полегшують вирішення ряду побутових задач. У… Докладніше
Будь-яка дієта — це обмеження і чіткий контроль КБЖУ. Неможливо їсти все підряд, і при… Докладніше
Продовжуємо знайомство з топовими парфумерами сучасності. І тут, звісно ж, не можна обділити увагою одного… Докладніше
Іноді, під впливом певних вражень від пережитих ситуацій, ми можемо відчувати себе недостатньо впевненими, цікавими… Докладніше