Дім

Куточок для читання: твій затишний острівець посеред метушні та поспіху

Звичайно, читати можна в будь-якому місці, але набагато приємніше притулитися в куточку з книжкою, і пірнути в історії на її сторінках з головою. Я хочу тобі розповісти про куточки для читання, які ти зможеш легко і просто створити власноруч у квартирі або будинку.

Цікаво на тему: Вічне сяйво спокійного розуму: 5 найкращих книг про усвідомленість

А чи потрібен куточок для читання?

Знаєш цих людей, які їдуть у маршрутці стоячи, і тримають у руках книжку? Або сидячи в трамваї гортають сторінки, коли навколо штовхаються, шумлять, стукають, кричать. Я бачу людей, які читають, буквально всюди: у торгівельних центрах, на лавочках у скверах, транспорті. Здається, що куточок для читання – це більше примха, ніж необхідність.

Але, далеко не всі вміють так вправно абстрагуватися від довкілля і перемикнути увагу на сюжет. Але навіть універсальним читачам буде приємно вмоститися зручно в м’яке крісло, і нарешті відчути насолоду від книги. Найцікавіше, що тобі не знадобиться багато місця, часу та сил, щоб облаштувати куточок. Трохи фантазії, смаку, характеру і ти отримаєш чудовий результат. Я впевнена, що тобі однозначно сподобається куточок, і ти будеш із задоволенням використовувати відокремлене містечко за призначенням.

Головні нюанси, на які варто звернути увагу

Будемо крокувати сходинками, починаючи з найголовнішого – місця. Стіл на кухні не підходить, погодься. Потрібно щось м’яке, тепле, щось, що здатне обіймати. Тож, обираємо те, що вкладе тебе практично в горизонтальне положення. Ні, не лежачи, хоча й така можливість має бути, але й не по струнці рівно. Тож крісло м’яке чи гойдалка, шезлонг, диванчик – це твій вибір. Головний критерій – комфорт.

Далі по пунктах:

  1. Освітлення – краще, щоб світло було природним. Але не надто яскравим. Рівномірне, спокійне, тихе. Обов’язково має бути джерело штучного світла. Бра або торшер дасть змогу читати з комфортом і не втомлювати зір.
  2. Звук – ідеальна тиша потрібна? Тоді варто доглянути містечко, максимально віддалене від вікон і кімнат, де завжди хтось штовхається. Якщо цей момент не принциповий, то можна оцінити з погляду книжкового потенціалу місця біля вікон. Вуличний шум не різкий, він десь там на задньому плані, сприймається, як фоновий супровід.
  3. Комфортні доповнення – ти вже вмостилася зручно, відкрила книжку і занурилася в сюжет. І тут, захотілося пити… ой, це ж треба встати, піти, взяти воду чи напій, повернутися, а куди ставити? Чи залишати на кухні? А знову ж таки захочеться попити вже незабаром… дуже багато проблем і метушні, які не терпить книжка. Тож, думаємо на кілька кроків уперед і передбачаємо поруч із м’яким місцем столик, куди можна безпечно поставити напій, смаколик і все, що потрібно для того, аби не відволікатися від сеансу.

Декоративні дрібниці, які зроблять куточок для читання маленьким світом. Це не обов’язково, це за бажанням, але повір, коли ти підійдеш до цього етапу, тобі захочеться додати стильних акцентів, щоб довершити атмосферу. Ковдри, подушки, зелень, вази з квітами. Все що завгодно, щоб було красиво й атмосферно.

Цікаво на тему: Що рекомендують почитати автори EVA Blog

Куточок для читання у квартирі

Більшість із нас проживає у квартирах. Зовсім не проблема знайти містечко для читання навіть у досить обмежених умовах. Зараз покажу:

  1. Балкон – якщо він утеплений. Це повноцінне приміщення, яке можна використовувати з користю. Пішли в минуле часи, коли на балконі зберігався нескінченний мотлох. Мету такої поведінки я зрозуміти не можу досі, якщо чесно… але не про це зараз. На балконі достатньо місця для того, щоб встановити мінідиванчик або м’яке крісло, укласти на нього пару подушечок, поставити столик і монтувати лампу. На вікна повісити римські штори або ролетну систему, і все! Місце для читання готове.
  2. Спальня – місце біля вікна або куточок, який виявився вільним. Тут можна придумати крісло-мішок або гойдалку. Поруч ставимо торшер і на стіну вішаємо книжкову поличку.
  3. Кухня-студія – зонуємо приміщення і створюємо простір читача. Атмосферу можна доповнити декоративними рослинами, книжковими полицями, килимком під крісло, за кольором відмінного від основного оформлення кімнати. Це допоможе візуально відокремити куточок.
  4. Дитяча кімната – але тільки, якщо господар кімнати не заперечує. Вільне місце можна зайняти своїми книжковими справами. Це і для тебе буде зручно, і дитина бачитиме маму, яка читає.
  5. Ніша – якщо вона досить глибока для того, щоб там можна було встановити м’яке сидіння, ізольоване шторкою або дверцятами. Сховатися в такому будиночку буде зручно не тільки тобі, а й усім домочадцам☺️

Якщо місця у квартирі не вистачає, і таке теж може бути, то ти завжди можеш читати там, де ти почуваєшся найкомфортніше. На дивані перед сном, у кріслі ввечері, затулившись у ліжку з м’яким світлом бра. Кожен сеанс читання стає ритуалом, підготуватися до якого не складно. Головне – це бажання.

Цікаво на тему: Організовуємо дитячий навчальний куточок

Атмосферне містечко в будинку

У приватному будинку ідея створення куточка для читання найчастіше не зустріне перешкод для реалізації. Місця цілком достатньо, тому тобі потрібно буде тільки визначитися з тим, де ж тобі буде найкомфортніше. Кілька ідей:

  1. Простір між двома книжковими шафами – м’який матрацик, подушки, місця для зберігання книжок у спеціальних шухлядках під диваном або полички над головою, картина, акцентний колір стіни. Усе легко і просто.
  2. Будь-який куточок біля вікна – навіть, якщо це справді куточок і м’яка зона матиме L-подібну форму. Кожен квадратний сантиметр цього простору буде використаний з користю. Трохи винахідливості, і ти отримуєш зручне місце для читання і релаксу.
  3. Ніша, арковий простір – арка в інтер’єрі створює ідеальне місце для книжкового клубу. Дуже атмосферно і комфортно тут буде, адже місця вистачить і для крісла, шезлонга, столика, зелених акцентів, картин і килимка на підлозі для додаткового комфорту.
  4. Бібліотека – окрема кімната, а не куточок! Це щось на шикарному) Якщо місце дає змогу, то можна обладнати досить просторий простір із книжковими стелажами, шафами, полицями, торшерами й столами для записів. Фантазія для декору нічим не обмежена.
  5. Окремий куточок у кімнаті – крісло, пуф під ноги, торшер і м’яка подушка під поперек. Що-небудь ще потрібно для комфортного читання? Поруч може стояти тумба або столик, на який ставимо напій.
  6. Якщо є мансарда обов’язково обладнай там куточок для читання. Чари скошеного даху, затишок, тиша, приглушене світло, яке можна компенсувати розсіяним світлом торшера або бра. Мені здається, що якщо в будинку буде така зона, читати почнуть навіть ті, хто не читав і не любив це заняття раніше.

У будинку можна вигадати безліч варіантів: простір під сходами, у коридорчику між кімнатами або в кінці коридору, якщо там є навіть зовсім невеличка ніша, біля вікон, у літню пору на веранді або гамак у саду. Усе залежить від твоєї фантазії та винахідливості.

У моїй родині читали й читають усі. Нам не потрібен спеціальний куточок, бо таким уже є будь-яка м’яка поверхня в домі. Читаємо навіть, засмагаючи на даху. 🙃 Головний принцип – зручність і спокій. Але чому б дійсно не створити окрему зону для читання? Сучасні інтер’єри наповнені світлом, характером, стилем. Це творчі простори, які ми створюємо з любов’ю, вкладаючи душу. Куточок для читання ідеально доповнить абсолютно будь-який інтер’єрний стиль, незалежно від того, лофт це чи прованс.

Останні

Преміальний догляд для тіла: бренди, з якими варто познайомитися

Чим, по суті, відрізняється топовий догляд за тілом від мас-маркету? Технічно, з основними функціями (очищенням,… Докладніше

Січень 10, 2025

10 цікавих книжок англійською для початківців і не тільки

Можливість читання іноземною мовою значно розширює твій потенційний книжковий вішліст. Тобі, як мінімум, не доведеться… Докладніше

Січень 10, 2025

Що таке себорейний дерматит і як його лікувати

Себорейний дерматит – досить поширена дерматологічна проблема, яка може торкнутися кожного. Але панікувати не варто,… Докладніше

Січень 9, 2025

Майндфулнес — як почати жити усвідомлено

Сьогодні про життя «тут і зараз» ми чуємо просто звідусіль. Звучить як черговий тренд із… Докладніше

Січень 8, 2025

Аж дух перехопило! Позбавляємося від неприємного запаху ніг

Пітливість ніг – делікатна і вкрай неприємна тема, яка, однак, вимагає до себе уваги. Проблема… Докладніше

Січень 8, 2025

Догляд за шкірою на рівні ДНК: що буде доступно нам через 10 років

Я не знаю чому так склалося, але усунення недосконалостей шкірного покриву нагадує ворожіння на кавовій… Докладніше

Січень 8, 2025