Дім

8 ідей, як облаштувати балкон для відпочинку або роботи

Достатньо одним оком поглянути на балкони в спальному мікрорайоні, щоб помітити, що досі в багатьох це місце асоціюється зі зберіганням ду-у-у-уже необхідних речей. Правда, з високою ймовірністю власники не зможуть точно сказати, які саме скарби сховані в коробках, що захаращують їх простір та відбирають дорогоцінні сантименти площі. Тож пропоную під новим кутом поглянути на балкон та обговорити ідеї, як перетворити його на зручне місце для відпочинку або роботи. Розкажу, на які нюанси варто звернути увагу, щоб було зручно та функціонально. Тож долучайся та поділись у коментарях, яким має бути твій ідеальний балкон!

Що треба врахувати в оформленні балкона своїми руками?

Маленький відкритий балкон, засклена простора лоджія та всі проміжні варіанти між ними мають кілька спільних нюансів, які важливо продумати при оформленні їх інтер’єру. По-перше, на функціональність впливатиме, чи є вікна. Бо захист від зовнішньої погоди значно розширює можливості використання цього простору. По-друге, чи є утеплення. Якщо ні, при виборі дизайну також доведеться врахувати перепади температур взимку. Наступні ж моменти обговоримо більш детально, адже вони є досить розповсюдженими.

Місця для зберігання

Першим, з чого варто почати обмірковування інтер’єру балкона, стане розхаращення. Так, остаточне розставання з купою речей, якими “не користувалась роками, але раптом знадобляться”, буде складнішим, ніж з колишнім. Але без цього звільнити простір та енергію не вдасться. Віддавай на доброчинність, перепродавай, залишай в коробці біля смітника — роби будь-що, аби зберігати лише те, що дійсно треба. І вже потім розглядай варіанти, як цю задачу вирішити естетично.

На відкритому маленькому балконі зберігання організувати складно. По-перше, там не залишиш речі, що псуються при намоканні. По-друге, візуально не красиво. Вихід — поставити місце для сидіння з внутрішнім відділенням або використати спеціальні пластикові непрозорі коробки.

Закритий балкон дає більше простору для підлаштування інтер’єру під себе:

  1. Металевий або дерев’яний стелаж. Досить бюджетний варіант. Щоб візуально коробки на ньому не створювали відчуття безладу, стелаж можна приховати шторою.
  2. Закрита шафа. При виборі матеріалу варто врахувати, чи не зіпсується він при перепаді температур, якщо балкон не утеплений. Зазвичай під шафу віддають одну зі стін, від підлоги до стелі, щоб мати максимально багато ефективного простору.
  3. Місце для сидіння з внутрішнім коробом. Можна або поєднати з шафою, або використовувати самостійно.
  4. Відкрита шафа або полиці. Цей варіант підійде, якщо речі зберігаються у гарних естетичних боксах, або самі по собі виглядають стильно. Краще впишеться в інтер’єр зони для відпочину або роботи.

Цікаво на тему: 8 речей, через які здається, що вдома не прибрано

Столик для речей

Зручність використання балкона покращує наявність поверхні, на яку можна поставити чашку, книгу або ноут. Тож столик або його альтернативи не будуть зайвими в інтер’єрі.

Вибір способів розміщення, матеріалів та конструкції залежить від наявності простору. Ось кілька ідей та порад, якщо облаштовуєш балкон самостійно:

  1. Складний напівстолик, що кріпиться о підвіконня або стіни, зекономить простір. Знадобився — відкрила, немає потреби — знову опустила.
  2. Для відкритого балкону зверни увагу на столики з металу, скла, пластику. Дерево також можна розглядати, але бажано, щоб модель була або вологостійкою, або легко складалася.
  3. Розширене підвіконня можна використовувати як барну стійку.
  4. Висота стола має відповідати особливостям використання. Якщо плануєш використовувати балкон не для відпочинку з книгою та кавою, а для роботи, тобі має бути зручно сидіти.

Цікаво на тему: Психологія кольору в інтер’єрі: створюємо комфортний простір

Місця для сидіння

Постояти на балконі, звісно добре, але якщо хочеш зручно проводити там тривалий час, треба все ж продумати, де сидіти. Або навіть лежати, якщо площа балкона дозволяє.

В найпростішому варіанті для сидіння можна використовувати подушки. Такий собі східний вайб. А щоб не було холодно, під них можна підстелити каримат.

Для маленького балкона варто обрати компактні або складні стільці. Якщо він відкритий, то вибирай матеріали, стійкі до води: метал, спеціально оброблене дерево, пластик. Щоб було зручніше сидіти, можна класти на них подушки або м’які чохли.

Згаданий вище варіант поєднання місця для зберігання та сидіння надзвичайно актуальний для оформлення балкона максимально функціонально.

Високі барні стільці будуть актуальною ідеєю в інтер’єрі видовженого балкона, в якому підвіконня або стійка вздовж вікна використовуються як стіл.

Якщо ж простір дозволяє, зручне м’яке крісло для закритого балкона або стильне садове для відкритого стануть місцем для відпочинку з книжкою чи келихом вина.

А якщо маєш просторий балкон, можеш розглянути варіант поставити шезлонг або декоративну лавку.

Цікаво на тему: Як зробити мінібар своїми руками

Захист від сонця

Приємні години світанку чи заходу сонця на балконі дуже кайфово проводити. Але вдень, особливо влітку, використання цього простору як робочого місця, майстерні або зони для відпочинку може ускладнитись надмірною кількістю світла.

Тому при оформленні балкона подумай способи зробити комфортний сутінок. Ролети, римські або звичайні штори допоможуть у цьому. До речі, останні можна використовувати не лише на заскленому балконі, а й на відкритому. Головне підібрати стійку до намокання тканину.

Ну а якщо пощастило мати просторий відкритий балкон, можна навіть парасолю від сонця поставити. Якщо в декорі ще й зелені багато використаєш, зможеш уявляти себе на відпочинку.

Цікаво на тему: Як оптимізувати простір у маленькій квартирі

Освітлення

Ще один пункт, який розширить можливості використання балкона. Якщо ти на етапі збору ідей для ремонту, виведи на балкон додаткові розетки та виходи для встановлення освітлення. Особливо актуально, якщо плануєш використовувати балкон як робоче місце.

Якщо ж шукаєш бюджетні варіанти оформлення того простору, який вже є, то в пригоді можуть стати:

  1. Подовжувач, щоб протягнути світло з кімнати.
  2. Гірлянди на батарейках. Окрім світла, ще й додають бали до настрою та затишку.
  3. Свічки. Книгу вночі не почитаєш, але помедитувати чи в романтичній атмосфері посидіти на балконі допоможуть.
  4. Торшери та переносні ліхтарі. Можуть бути мешканцями одразу двох приміщень: і балкона, і кімнати.

Цікаво на тему: До затишку +100: 12 ідей для прикрашання інтер’єру гірляндами

Квіти та декор для затишку

Завершеності та затишку інтер’єру балкона додає декор. Використання рослин в оформленні робить дизайн дуже інстаграмним. Зможеш не просто гарні селфі знімати, а відчути себе героїнею власного фільму.

Звісно, за умови, що творчо підійдеш до організації простору своїми руками:

  1. Горщики з квітами на дерев’яній стіні. Чим пишніші рослини та щільніше вазони, там біль суцільною здаватиметься зелена зона.
  2. Високі рослини у прямокутному вазоні на підлозі. В цьому випадку краще підбирати сорти, що в’ються в гору або мінікущики.
  3. Етажерка з квітами. Допоможе створити багаторівневість, що додає інтер’єру цікавих акцентів.
  4. Вазони по периметру балкона. Бажано, щоб і самі горщики, і рослини в них були різного розміру. Однотипність зробить оформлення дуже монотонним.

Якщо балкон без ремонту, і на ґрунтовні роботи немає ні часу, ні бюджету, декорувати стіни можна бамбуковою рогожкою. У поєднанні з ліхтариками гірлянди та квітами виглядатиме досить розслаблено, підійде для зони відпочинку.

Взагалі, як декор можна використовувати дзеркала, картини, дрібнички, що підкреслюють твої захоплення. Навіть фото, зібрані у гірлянду своїми руками, стануть милою родзинкою. Тільки подбай, щоб вони не знаходились під прямими сонячними променями, бо швидко вигорять.

Цікаво на тему: Три корисні поради, як пересаджувати кімнатні квіти

Робоча зона на балконі

Ідея перетворити балкон в кабінет приваблива тим, що дає додатковий персональний простір та можливість працювати з більшою кількістю світла та повітря. Це може бути як мінімалістичне місце з достатньою кількістю полиць, так і розслаблена робоча зона з квітами.

Щоб працювати на балконі взимку, варто подбати про його утеплення. Якщо не маєш такої можливості або бажання, доведеться обмежитись лише теплим сезоном. А щоб розширити його на більш ранню весну чи осінь, можна поставити обігрівач.

Стаціонарна робоча зона на балконі можлива, якщо балкон засклений. Також необхідно продумати вивід розеток для підключення техніки.

Варіанти оформлення робочого місця в дизайні балкона дивись на фото нижче.

Цікаво на тему: Як позбутися візуального шуму в інтер’єрі

Балкон як лаунж зона

Навіть на маленькому балконі з зоною для відпочинку приємно неспішно випити каву, почитати книжку, потеревенити з друзями. Що вже казати, якщо пощастило мати простору площу! Як згадувала вище, якщо балкон відкритий, зверни увагу на пластикові або  дерев’яно-металеві складні меблі. Тоді їх легко прибрати в куток й накрити, якщо піде дощ. Ще один досить розповсюджений та відносно доступний варіант — меблі з палет своїми руками.

А для настрою в інтер’єрі балкона можна активно використати текстиль, зелень та гірлянди.

Цікаво на тему: Килимки, які створять затишок у домі

Як бачиш з прикладів дизайну балкона у цій статті, є безліч варіантів, як перетворити його з домашнього складу на ресурсне місце для відпочинку або роботи. Звісно, завжди є імовірність, що речі, яких позбудешся, в якийсь момент знадобляться. Але чи справдиться вона? Наскільки легко ти повторно знайдеш цю річ, замість того, щоб роками віддавати їй дорогоцінний простір свого житла? Адже відомо, що мотлох притягує мотлох. І от уже замість красивого ранку на зручному, стильному балконі ти стоїш на одній нозі серед коробок та сподіваєшся, що жодна з них не впаде тобі на голову. Про який там релакс з розпиванням кави може йти мова?

Деталі побуту змінюють настрій та дуже впливають на відчуття себе. Складно залишатись королевою на горі з непотрібних речей. Натомість покращити свої умови можливо навіть без суттєвих витрат, простими ідеями. Тож бажаю тобі перетворити свій балкон на комфортне та затишне місце! Тисни лайк та до справи!

Читайте також:

Останні

6 помилок у макіяжі, які додають вік

Іноді буває, що провела биту годину біля туалетного столика, зробила дуже крутий макіяж, але все… Докладніше

Травень 3, 2024

Як зменшити кількість пилу у приміщенні?

Пухнастий сірий шар, який підсвічують сонячні промінчики з вікна, — зовсім не те, що хочеться… Докладніше

Травень 3, 2024

Акцентні зони на обличчі: як змінюються тренди у макіяжі

Макіяж — одна зі сфер, в якій beauty-тенденції дуже часто змінюються. Але в більшості своїй… Докладніше

Травень 2, 2024

Як зробити освіжувач повітря своїми руками: ТОП ідей

Погодься, що приємний аромат у домі — запорука затишку, комфорту та гарного настрою. І попри… Докладніше

Травень 1, 2024

Як вибрати мило і шампунь для новонароджених

Тобі знадобиться зовсім небагато засобів для купання свого малюка, тому не поспішай занадто звільняти місце… Докладніше

Квітень 30, 2024

Не санскрином єдиним: як вибрати крем для обличчя на літо

Літо – це привід прикупити не тільки новий трендовий купальник і класні окуляри, а й… Докладніше

Квітень 29, 2024