Категорії: ВолоссяКраса

Маски для волосся з кокосовою олією

Кокосова олія – це суперзірка косметології і один з найцінніших дарунків природи, яким ми, жінки, радо користуємося навіть не віками а цілими тисячоліттями. Ба більше, це один з найдавніших, відомих людству, косметичних засобів!

У Південно-Східній Азії кокосова олія мала назву Амріта, що в перекладі з санскриту означає «невмирущий». Випадковість? Навряд чи. Адже Амріта вважалася напоєм безсмертних богів (на кшталт давньогрецького нектару). Але, як бачимо, прості смертні теж мали доступ до цього еліксиру довголіття і активно ним користувалися.

Час читання: 3 хвилини та чашка кави ☕

статья доступна на русском языке

Ми вже неодноразово співали хвалебних пісень кокосовій олії на наших електронних шпальтах і продовжуємо це робити, але цього разу у дещо іншій площині. Наразі наша мета – розповісти про застосування життєдайної Амріти у догляді за нашим з вами волоссям.

Кокосова олія для волосся: корисно чи шкідливо?

Почнемо з корисного. І ось які приємності можна отримати внаслідок використання кокосової олії:

  • значно менша втрата волосся і пришвидшення його росту;
  • перешкоджання втраті білків внаслідок частого миття голови;
  • захист від запалень та грибкових інфекцій;
  • пом’якшення і живлення волосся;
  • відновлення посічених кінчиків;
  • відновлення структури пошкодженого волосся.

Твердження про те, що олії зволожують волосся, є не зовсім коректним, оскільки олія не містить рідини. Насправді ж вона утворює водовідштовхувальну плівку, яка перешкоджає втраті вологи і утримує її всередині волосся, тому воно довше залишається зволоженим.

Кокосова олія для волосся є проникаючою. Це означає, що вона має менший розмір молекул, порівняно з закріплюючими оліями, і здатна проникати у структуру волосся, створюючи довгостроковий ефект.

Зворотнім боком медалі є те, що кокосова олія, проникаючи під пошкоджені, настовбурчені кутикули, може там накопичуватися, внаслідок чого волосся виглядатиме жирним і обтяженим. Тому використовувати її треба у невеликій кількості, а після використання ретельно змивати. З цієї ж причини ми не радимо застосовувати маски для волосся з кокосовою олією частіше 1-2 разів на тиждень.

Цікаво по темі: Як доглядати за волоссям після ботоксу та кератину?

Самолікування із застосуванням кокосової олії теж може мати непередбачувані наслідки. Тож якщо ви маєте будь-які захворювання волосся або шкіри голови, радимо не вдаватися до експериментів, а звернутися до трихолога.

Не забувайте також, що кокосова олія є екзотичним продуктом, а це означає, що вона здатна викликати алергічні реакції, контактуючи зі шкірою голови.

 

Яку олію обрати: рафіновану або нерафіновану?

В мережі магазинів EVA ви знайдете як рафіновану , так і нерафіновану  кокосову олію марки Hillary. Але у чому різниця між цими продуктами?

Рафінована олія зазнає ретельної очистки у кілька етапів. Зрозуміло, що після такої обробки частину корисних речовин буде безнадійно втрачено. Нерафінована ж олія проходить тільки механічне очищення, після якого уся користь продукту зберігається. Однак, через концентрованість і неоднорідну консистенцію, нерафінована кокосова олія для волосся значно гірше змивається. Тому її краще використовувати у розбавленому вигляді або наносити тільки на кінчики волосся. А для базових масок на усю довжину і для нанесення на шкіру голови слід все ж застосовувати рафіновану кокосову олію. Тому обидві ці олії мають право на життя серед ваших косметичних засобів.

Кокосова олія майже не окислюється, а тому може зберігатися досить довго – принаймні 2 роки використання вам точно забезпечені. Ідеальна температура для зберігання олії – до 25 градусів, оскільки вже при 27-ми олія почне плавитися.

 

Кокосова олія: рецепти домашніх масок

Маски для волосся з кокосовою олією можна придбати у готовому вигляді або приготувати власноруч. У наведених нижче рецептах радимо використовувати продукти від ТМ ParachuteMAY body Natures Line та UTerra Native.

 

Маска для волосся з кокосовою олією та медом (для сухого і пошкодженого волосся)

  • 2 ст. л. кокосової олії
  • 1 ч. л. меду

Змішайте інгредієнти і підігрійте суміш на водяній бані. Нанесіть маску на волосся, обгорніть плівкою і підігрітим рушником. Тримайте 30 хвилин. Змийте волосся з шампунем.

 

Маска для волосся з кокосовою олією, бананом та сметаною (для посиленого росту і захисту влітку)

  • 2 ст. л. кокосової олії
  • 1 ст. л. жирної сметани
  • 1/2 стиглого банана

Банан розімніть виделкою, додайте кокосову олію і сметану. Перемішайте суміш і підігрійте на водяній бані. Нанесіть маску на волосся, обгорніть плівкою і підігрітим рушником. Тримайте 30-40 хвилин. Змийте волосся з шампунем.

Цікаво по темі: Секрети Рапунцель: SPA для волосся вдома

Маска для волосся з кокосовою олією та морською сіллю (для жирного волосся)

  • 2 ст. л. кокосової олії
  • 2 ст. л. морської солі

Додайте сіль до олії, поставте суміш на водяну баню і розмішуйте до повного розчинення солі. Нанесіть маску на волосся, обгорніть плівкою і підігрітим рушником. Тримайте 1 годину. Змийте волосся з шампунем.

 

Маска для волосся з кокосовою олією, жовтком та медом (для сухого і пошкодженого волосся)

  • 2 ст. л. кокосової олії
  • 1 ст. л. меду
  • 1 жовток

Змішайте інгредієнти. Нанесіть маску на волосся. Тримайте 1-2 години. Змийте волосся з шампунем.

 

Маска для волосся з кокосовою олією та лимоном (проти лупи)

  • 1 ст. л. кокосової олії
  • сік з 1/2 лимона

Змішайте інгредієнти. Нанесіть маску на волосся. Тримайте 15 хвилин. Змийте волосся з шампунем.

 

Ми відібрали найпростіші рекомендації, але й з цього переліку видно, скільки типових проблем може вирішити кокосова олія. Рецепти масок на її основі дуже різноманітні та можуть складатися з багатьох різних компонентів.

Варто вкотре віддати належне природі, яка попіклувалася про нашу жіночу вроду, забезпечивши нас усім необхідним і подарувавши безліч чудових продуктів. Кокосова олія, рецепти масок на її основі й готові косметичні засоби, до складу яких вона входить, можуть стати справжнім порятунком для вашого волосся, повернувши йому здоров’я і красу.

 

Читайте також:

Переглянути коментарі

Останні

Хто відповідальний за контрацепцію в сексі: чоловік чи жінка

"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше

Листопад 22, 2024

Три базових рецепти смачного гарбузового лате

Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше

Листопад 22, 2024

Наймодніші моделі пуховиків 2024-2025

Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше

Листопад 22, 2024

Beauty-покупки, на які авторів EVA Blog підштовхнули соцмережі

Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше

Листопад 22, 2024

Що подарувати своїй bestie на Новий рік

Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше

Листопад 21, 2024

Холоди та морози не страшні! Які активи мають бути присутніми у твоєму догляді

Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше

Листопад 21, 2024