Якщо ви не розумієте, куди ваша родина витрачає кошти, саме час подумати про планування сімейного бюджету. Контролюючи власні витрати, можна суттєво заощадити на сімейний відпочинок або давню мрію. А допоможуть вам у цьому додатки для смартфона і кілька простих порад.
Головна мета — знати свої надходження та витрати й не потрапляти у стан безгрошівʼя. Це дуже важливо, якщо ви схильні до раптових імпульсивних покупок або маєте нерегулярний прибуток. Також планування витрат допомагає відкладати гроші на дорогі покупки (техніка, автомобіль) чи відпочинок. Якщо ви знаєте, скільки насправді «вільних» коштів у вас залишається, то можете зрозуміти, чи реально цього року відпочити за кордоном або придбати іномарку через 5 років.
Фінансове планування позитивно впливає на пари, де один із подружжя не слідкує за витратами. Несвідомо такі партнери змушують пристойно «худнути» родинний гаманець, коли бездумно купують речі чи продукти.
Аналіз витрат допомагає економити. Можливо, ви занадто часто користуєтеся послугами таксі, купуєте дорогі, але непотрібні речі, а в супермаркеті тягнетеся до смаколиків, які збільшують суму чеку в кілька разів.
Тож аналіз фінансів — справді необхідний крок, якщо ви маєте гідну зарплату, але гроші зникають занадто швидко. Парадоксально, але інколи люди з меншим доходом живуть краще, бо слідкують за витратами та вміють економити.
Перелік складається з програм, які можна встановити на смартфон (IOS та Android).
Єдиний недолік застосунків — відсутність контролю за вашою готівкою. Якщо ви самостійно не будете вносити витрачені кошти, то програма їх просто не врахує. Так, повз увагу додатка можуть проходити повернені борги та імпульсивні покупки в магазинах, де є тільки готівковий розрахунок.
Тому насамперед у плануванні бюджету потрібна чесність із собою. Якщо ви справді бажаєте навести лад у фінансових справах, то намагайтеся вносити кожну гривню.
Якщо вам незручно користуватися додатками, спробуйте кілька цікавих перевірених методів. Перший — ведення зошита, в якому фіксуються всі витрати родини. Щоб отримати ефективний аналіз, враховуйте:
Якщо сумлінно вести цей зошит принаймні місяць, ви зрозумієте, на який пункт витрат слід звернути увагу.
Інший спосіб — це скарбничка. Домовтеся, що кожного місяця ви і ваш партнер будете відкладати певну суму (чи відсоток від місячного прибутку) на: обовʼязкові витрати, одяг, розваги, відпочинок і на мрію. Ці гроші мають стати недоторканим запасом до моменту цільових витрат, а залишок можна витрачати.
Механізм дії такий: гроші на справді важливі речі залишаються в скарбничках. Будьте готові, що доведеться відкладати значну частину коштів, але це привчатиме до економії.
А ще існує безліч лайфхаків, які реально допомагають економити:
І запам’ятайте, щоб економити, не обов’язково вводити жорсткі обмеження. Планування сімейного бюджету та уважне ставлення до власних витрат допоможуть вам покращити фінансове становище родини та відкласти кошти на дійсно необхідні чи бажані речі.
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше