Категорії: КрасаМакіяж

Наводимо порядок у косметичці правильно

Косметичка — хранителька нашої таємної зброї точкового ураження. Утім, якщо зазирнути до косметичок більшості жінок, виявляється, що там панує повний хаос. Зізнавайтеся, дівчата, у вас теж бувають такі ситуації, коли ви забуваєте про існування якогось продукту, а потім знаходите його і виявляється, що він вже зіпсувався? Або ще гірше: щоранку ви копирсаєтесь у косметичці в пошуку потрібного засобу, і це займає більше часу, аніж сам макіяж. Якщо це про вас, тоді вам терміново потрібно навести порядок у beauty-арсеналі — для цього слідуйте нашому покроковому плану.

Крок 1: зберіть усю наявну косметику

Виділіть пару годин часу на те, щоб навести лад у косметичці. Викладіть в одне місце всю наявну косметику та влаштуйте ревізію своїх запасів. Передивіться кожен засіб та відправте на смітник всі зламані помади, сухі туші, розбиті тіні й пудри. Не сподівайтеся, що коли-небудь вони знадобляться — скоріш за все, якщо до сьогодні ви ними не користувалися, їхній час вже ніколи не настане.

Крок 2: перевірте терміни придатності

Просто подивитися термін придатності на пакуванні недостатньо, адже у кожного засобу їх кілька. Проявіть трохи терпіння й раз і назавжди розберіться з цими показниками.

  • Кінцевий строк придатності: Expiration date, або скорочено — Exp. Позначається у вигляді дати на спайці, самому флаконі, етикетці тощо. Після виходу цього терміну використовувати продукт не можна, навіть якщо до сьогодні його не було відкрито.
  • Строк придатності після відкриття: значок відкритого флакону, Period after opening або PAO. Цей термін означає, як довго можна користуватися продуктом після відкриття. Зазвичай позначається так: 24 m, 12 m — кількість місяців. Рідше 1 у., 2 у. — кількість років.

Як не розгубитися?

Строк придатності після відкриття зазвичай вказується на рідких засобах і майже ніколи — на сухих. Для того, щоб не забувати про цю дату, відкриваючи новий косметичний засіб, ручкою або фломастером вказуйте на ньому кінцевий строк придатності після відкриття.

Наприклад, якщо він складає 12 місяців, а сьогодні 30 червня 2018 року, то після червня 2019 року цим продуктом користуватися вже не можна. Навіть якщо кінцевий термін придатності ще не витік. Інша ситуація — кінцевий строк придатності вже скінчився, а термін після відкриття — ще ні. В такому разі орієнтуйтеся на той показник, який витікає раніше.

Також на етикетці ви можете знайти такі показники: строк зберігання — Shelf life period (зазначається у кількості місяців) й дата виробництва — Manufacture date або production date. Якщо слідкувати за першими двома, то на ці можете не звертати уваги.

Крок 3: розпрощайтесь з усіма зіпсованими засобами

Сподіваємось, ви знаєте про те, що користуватись простроченою косметикою шкідливо для здоров’я. А якщо ні, то ось вам кілька фактів:

  • простроченою помадою можна отруїтися;
  • від простроченої косметики для очей (туші, рідких тіней, підводки) можна підхопити кон’юнктивіт;
  • прострочені засоби для шкіри, особливо рідкі (креми, тональні засоби), можуть стати причиною подразнень, висипів, алергії.

Тож не жалійте жодного зіпсованого засобу й нещадно викидайте все на смітник!

Крок 4: наведіть чистоту

Коли та як мити пензлі для макіяжу, читайте у нашій попередній статті. Усе інше переберіть і протріть від забруднень: для цього можна скористатися засобом для зняття макіяжу або простою вологою серветкою. Наточіть пензлики для губ і очей. Протріть точилку.

Крок 5: розділіть за призначенням

У залежності від того, скільки у вас косметики, поділіть її на кілька груп — це дозволить швидко знаходити потрібну річ і зручно все зберігати в окремих косметичках. Наприклад, групи можуть бути такими.

  • Засоби по догляду за обличчям: креми, лосьйони, маски, пілінги. Сюди ж можна покласти ватяні палички й диски.
  • Повсякденний макіяж: вся декоративна косметика й аксесуари, якими ви користуєтесь щоранку. Якщо ви обходитесь невеликою кількістю засобів, цю косметичку можна носити з собою в сумочці, щоб вчасно підправити макіяж протягом дня.
  • Святковий макіяж: декоративна косметика, якою ви користуєтесь в особливих випадках.
  • Парфуми: якщо маєте велику колекцію ароматів, зберігайте їх в окремій косметичці. Один або два парфуми можна зберігати в повсякденній або святковій косметичці в залежності від їхнього призначення.
  • Косметика для тіла: лосьйони, креми, олійки та все інше, що ви наносите на тіло.
  • Засоби для рук: лаки, креми, скраби, олійки, засоби для видалення лаку тощо.
  • Косметичка в офіс: про те, як її зібрати, читайте тут.

Якщо косметики у вас небагато, поєднайте окремі групи між собою так, щоб вам було зручно все зберігати та знаходити, наприклад, засоби для тіла та рук, повсякденний та святковий макіяж тощо.

Порядок і чистота в косметичці: поради від EVA Blog

  • Відкриваючи новий засіб, прямо на флаконі позначайте дату, коли витікає строк зберігання або придатності — той, що закінчується раніше. Так вам буде простіше слідкувати за термінами й вчасно оновлювати косметику.
  • Парфуми — чи не єдиний косметичний засіб, яким можна користуватися після закінчення терміну придатності. Звісно, якщо аромат не зіпсувався!
  • Відмінна альтернатива косметичкам — органайзер: настільний або для висувного ящика. З ним ви можете зручно зберігати всю косметику в одному місці й вчасно знаходити все необхідне.
  • Усю косметику (в тому числі й парфуми) зберігайте подалі від джерел тепла та сонячного світла, інакше вона зіпсується раніше зазначеного терміну.

Звісно, більшість жінок отримує задоволення не лише від користування beauty-засобами, але й від процесу вибору та покупки. Утім, ситуація з косметикою така ж, як і з гардеробом: якщо підтримувати все в порядку й чітко бачити, що у вас є, а чого не вистачає, можна уберегти себе від необдуманих покупок й купувати лише потрібні речі. Отже, як бачите, порядок в косметичці — це суцільні плюси, тож мерщій до ревізії!

Переглянути коментарі

Останні

Хто відповідальний за контрацепцію в сексі: чоловік чи жінка

"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше

22 Листопада, 2024

Три базових рецепти смачного гарбузового лате

Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше

22 Листопада, 2024

Наймодніші моделі пуховиків 2024-2025

Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше

22 Листопада, 2024

Beauty-покупки, на які авторів EVA Blog підштовхнули соцмережі

Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше

22 Листопада, 2024

Що подарувати своїй bestie на Новий рік

Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше

21 Листопада, 2024

Холоди та морози не страшні! Які активи мають бути присутніми у твоєму догляді

Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше

21 Листопада, 2024