Здавалось би, щоб помити голову не треба отримувати диплом університету. Намилила — промила — готово. І все ж у прагненні до ідеального результату жінки шукають способи очистити волосся максимально дбайливо та покращити його структуру. Тож у цій статті розкажу про популярні методи миття, розберу їх особливості та покрокову реалізацію!
До речі, до вибору цієї теми команду EVA Blog підштовхнули читачки. Одразу декілька підписниць в Instagram запропонували розповісти про кучерявий метод. А ми подумали, що класно розширити тему та розповісти й про інші цікаві способи миття волосся в домашніх умовах. Якщо теж захочеш запропонувати тему для EVA Blog, залишай її у формі за посиланням.
Щоб підібрати для себе оптимальний спосіб миття волосся, пропоную для початку згадати загальні особливості його будови, які впливають на вибір догляду.
У волосини є три основні частини:
Щоб очистити волосся, шампунь привідкриває лусочки. Лужна середа при регулярному митті поступово робить їх більшими та заважає повернутися у закрите положення. З часом руйнується природний захисний жировий (ліпідний) шар, через що не виконується захисна функція.
Відповідно, перукарі та просто жінки почали шукати способи, як зменшити цей негативний ефект від шампунів, але при цьому мати свіжу зачіску. Особливо актуальною проблема є для володарок хвилястих пасом, які більш схильні до пересушування та ламкості. Результатом стали три способи: пре-пу, ковошинг та кучерявий метод, про які розкажу трохи нижче. Для всіх методів можна придивитися до засобів “no poo”. Адже піна не гарантує очищення.
Цікаво на тему: Жирна шкіра голови та сухе волосся: що робити?
А поки ще кілька порад для чоловіків та жінок, як менше травмувати волосся:
Цікаво на тему: 5 переваг професійного догляду за волоссям
Це базовий метод очищення в домашніх умовах для всіх типів волосся. Його суть у тому, щоб двічі промити шампунем:
Але є важливий момент. Пропрацьовувати активно треба прикореневу зону та шкіру голови, а не мурижити довжину. Останню варто обробляти шампунем глибокого очищення раз в певний період, залежно від того, наскільки активно корені стають масними. В решті випадків достатньо піни.
Рекомендовані EVA Blog шампуні:
Цікаво на тему: ТОП-8 шампунів-скрабів для шкіри голови
Для яких типів волосся: Слабке, пересушене, пошкоджене фарбуванням, вікове. Також рекомендовано після впливу ультрафіолету та солоної води.
Коли краще уникати: Якщо використовуєш багато стайлінгу і пасма відчутно забруднені. Якщо волосся дуже тонке (втратить залишки об’єму) або жирне (злипнеться). Якщо страждаєш від лупи або проблем зі шкірою перед постійним використанням кондиціонера варто їх вилікувати.
Частота використання методу: Регулярне миття.
Ціль: Відновити ліпідний шар волосинок та повернути еластичність.
Основна перевага: Підходить для щоденного використання, щоб пасма не псувалися
Ковошинг, він же Conditioner Only Washing, є повною відмовою від шампуню. Прихильниці цього способу очищують волосся за допомогою кондиціонера або, в деяких варіантах, бальзаму. Перший розгладжує та робить хвилясті пасма слухняними, другий може додатково містити живильні та пом’якшувальні компоненти. Обидва засоби мають бути без силіконів. Бальзам тримай на волоссі довше.
Ковошинг — метод, який орієнтований на відновлення в домашніх умовах природного ліпідного шару, що з’єднує кутикули, та підтримку результату, адже ретельно вимити стайлінг чи забруднення кондиціонер не зможе. Волосся треба обробляти таким способом частіше, та й об’єм зачіски менш виражений. До речі, щоб він не так сильно страждав, не нанось кондиціонер на корені.
Якщо ж є явна втрата зволоженості, ковошинг допоможе покращити стан пасом, повернути блиск та гладкість, подбати про сухі кінчики. До того ж на цей метод миття волосся варто звернути увагу панянкам з фарбованими локонами, адже кондиціонер не так швидко вимиває колір, як шампунь. Для дуже пересушених хвилястих пасом ковошинг може бути способом миття на постійній основі, для решти — як підтримувальна процедура між використанням шампуню. Очищення базове, але внаслідок масажу та легкого миття, відновлюються власні захисні здатності хвилястих пасом. Ковошинг може погано спрацювати на густому прямому волоссі, якщо воно не має проблем з сухістю, бо тоді залишиться відчуття, що пасма брудні.
Цікаво на тему: Прикореневий об’єм: лайфхаки та хитрощі
Кучеряве, неслухняне з хвилястими пасмами волосся цей метод робить більш еластичним та шовковистим, з красивими завитками. Пухнасте, пористе волосся завдяки миттю кондиціонером стає більш заповненим та гладеньким.
Мінуси ковошингу:
Лайфхак: якщо біля коренів волосся значно жирніше, на них нанеси шампунь, а на довжину кондиціонер.
Метод ковошинг (ко-вошинг, co-washing) покроково:
Більш ефективна схема для жінок: раз в період користуйся шампунем для ретельного очищення, а решту днів в проміжках — правильно мий волосся кондиціонером, щоб відновити структуру. Після ковошингу посилити ефект можна маскою.
Рекомендовані EVA Blog очищувальні кондиціонери для методу ковошингу:
Цікаво на тему: Без чого не уявляють догляд за волоссям автори EVA Blog
Для яких типів волосся: Кучерявого, сухого, ушкодженого, а також сухого на кінчиках та жирного біля кореня. Якщо маєш фарбоване волосся або часто використовуєш гарячі укладання. Для довгого волосся, в якого частіше пересушені кінчики.
Коли краще уникати: Якщо волосся тонке та коротке, воно може після пре-пу виглядати жирним.
Частота використання методу: Раз на тиждень.
Ціль: Зменшити пошкодження при митті через втрату вологи та виникнення надмірної ламкості.
Основна перевага: Оберігає від пересушення, зменшує ламкість.
Метод пре-пу, відомий також як pre-poo, превошинг або зворотне миття, допомагає в домашніх умовах зменшити негативний вплив на ліпідний шар волосин, та, відповідно, втрату вологи. Що своєю чергою знижує ламкість.
Пре-пу спочатку турбується про відновлення зволоженості, а вже потім дає шампуню вимити бруд. Нанесення кондиціонера перед очищенням допоможе розплутати навіть сильно розкуйовджене вітром волосся. До того ж завдяки методу пре-пу надлишок продукту не залишиться на пасмах та не обтяжить. Засоби для цього способу миття волосся бажано вибирати зволожувальні та з поміткою “для пористого волосся”.
Цікаво на тему: Чому не можна спати з мокрим волоссям
Метод пре-пу покроково:
Цей метод в першу чергу зацікавить кучерявих дівчат. Адже щоб завитки формувались чіткі та красиві, волосинки мають бути гарно, ретельно зволоженими. А отже, засоби по догляду за волоссям мають гарно насичувати вологою та оберігати від зовнішніх факторів, які її позбавляють: ультрафіолет, солона вода.
Рекомендовані засоби для методу пре-пу:
Цікаво на тему: 15 найкращих засобів від лупи
Для яких типів волосся: Кучерявого, хвилястого, схильного витися, пухнастого.
Коли краще уникати: На прямому волоссі з гарною густиною та якщо пасма потребують глибокого очищення.
Частота використання методу: Кожного миття, мінімум 3 тижні, але не щодня.
Ціль: Зберегти природну структуру хвилястого завитка, зменшити пересушення та ламкість.
Основна перевага: Легко використовувати метод в домашніх умовах.
Кучерявий метод, він же Curly Girl Method (CGM), як кажуть, розроблений Лорейн Мессі, стилісткою, володаркою мережі салонів. Вона написала цілу книжку про догляд за кучерявим волоссям та його укладання. Цей спосіб миття орієнтований на захист структури хвилястих пасом. Кучеряве волосся часто пористе, легко ламається та втрачає вологу.
В основі Curly способу — зволоженість та зменшення негативного впливу. Часто ним користуються, коли пасма вже відчутно пошкоджені та сухі, ніби зараз загоряться. Кучерявий метод — це повноцінна процедура, яка охоплює не лише безпосередньо процес миття, а й подальшу турботу про локони.
Щоб дотримуватись кучерявого методу, тобі треба:
Частина рекомендацій буде актуальна і для прямого волосся, яке схильне до ламкості та страждає від нестачі вологи.
Цікаво на тему: Користь кератину, колагену і гіалуронової кислоти для волосся
Кучерявий метод миття волосся покроково:
Кучеряве волосся схильне до пересушення, тож зволожувальні компоненти у догляді — must have. Для формування легких локонів такий спосіб миття підійде, навіть якщо в тебе пряме волосся. Але тоді точно шампунь, а не кондиціонер.
Рекомендовані EVA Blog доглядові засоби для кучерявого методу:
Цікаво на тему: Види гребінців для волосся і який коли краще використовувати
Якісний догляд та правильно підібраний метод миття може стати справжньою магією для жінок, які нервують через сухе, пошкоджене волосся. У статті я поділилась способами, які популярні серед дівчат з хвилястими пасмами. Але й на прямому волоссі їх можна практикувати, щоб покращити структуру. І звісно, кожен з методів можна вдало адаптувати під свої особливості та потреби. Тож якщо маєш власні лайфхаки — ділись у коментарях!
Читайте також:
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше
Переглянути коментарі
Дуже зацікавив метод пре-пу. Якось багато про нього чула, але не вникала, як працює. А тепер замислилась, що варто спробувати, би припинити після миття виглядати як кульбабка.