Багато сімей довго не наважуються на далекі подорожі саме через дітей. Батькам здається, що для дитини довгий переїзд, акліматизація, зміна обстановки — великий стрес. Ми впевнені, що ви переймаєтеся більше, ніж діти, яким напевно сподобається відпустка. Спробуємо передбачити можливі побоювання й на кожне запропонувати лайфхак.
Особливості подорожей з дітьми
Зібрати валізи за 2 години й зірватися в теплі країни — для великої родини не варіант. Не важливо, скільки дитині (або дітям) років, ви повинні ретельно підготувати малечу до подорожі. Мова не тільки про одяг, документи, а й психологічний настрій.
Відпочинок з дітьми — складне випробування і для вас, батьків. Вам доведеться уважно стежити за дітворою в зонах небезпеки, контролювати харчування та здоров’я. Але це не означає, що відпочити не вдасться.
При правильній організації й взаємодопомозі батьків організувати вдалий відпочинок більш ніж реально.
Обов’язково віддавайте перевагу комфорту: заселяйтеся в готель або апартаменти, де є спальні місця, санвузол, душ і кухня (харчування). Адже діти важко переносять умови, які істотно відрізняються від звичних. Тому хоча б у перші рази не вибирайте відпочинок, наприклад, у наметовому містечку.
6 труднощів, до яких варто підготуватися
Розглянемо кілька важких моментів у подорожах з дітьми й варіанти їх подолання.
1. Примхи у літаку та інші труднощі перельоту
Літак вважається найбезпечнішим видом транспорту, але він рідко подобається дітям. На борту замкнений простір, з вікон майже нічого не видно, не можна бігати й грати. Усі ці обмеження призводять до того, що малюк дратується, капризує, і його важко вгамувати.
Невеликий лайфхак: у літаку потрібно дотримуватися правил безпеки, але сидіти пристебнутими треба тільки при зльоті, посадці й під час турбулентності. Якщо політ проходить спокійно, йдіть з дитиною на екскурсію. Покажіть школярам, які нервують, де знаходиться туалет, до кого звернутися за допомогою.
Радимо також взяти із собою компактні розваги: маленький альбом, олівці, карткову гру для дітей, улюблені іграшки тощо. Прихопіть дитячу енциклопедію та разом почитайте цікаві факти про літаки, чому закладає вуха і т.ін. У польоті стануть у пригоді й мультики, завантажте їх заздалегідь на планшет або смартфон.
2. Як подорожувати з дітьми автобусом
Якщо переліт у найближчі країни займе близько 3-4 годин, то автобусна поїздка — кілька днів. Не радимо брати маленьких дітей в такі тури. Так, ніч можна буде спокійно провести у готелі, але розважати дитину десятки годин в дорозі вдень — завдання складне.
Вибирайте відносно короткі переїзди, за можливості комбінований маршрут, де поїздка автобусом становить не більше 6 годин. З іншого боку, якщо дитина любить дорогу, вона проведе час, дивлячись у вікно. Але з примхливими малюками буде важко.
3. Чим годувати дитину
Продуктовий набір буде відрізнятися в залежності від тривалості шляху. Їжа в дорогу повинна бути безпечною, ситною, повільно псуватися. Краще складати її у спеціальні харчові контейнери.
Що рекомендовано брати:
Якщо вас чекає довгий переїзд, знайдіть можливість перекусити у кафе або ресторані. Все ж снеки не замінять теплу і рідку їжу. Для дитини замовляйте страви, які вона їсть удома.
4. Акліматизація
Це процес адаптації до нових кліматичних умов: температури, вологості, висоти над рівнем моря тощо. У нього є й психологічний аспект, як-не-як дитина потрапляє в нове незнайоме середовище. Щоб акліматизуватися, немовляті знадобиться близько 2 тижнів, малюку від 1 року — від 7 днів, школяреві — від 2 днів до тижня.
Акліматизація відбувається й у дорослих, але часто в легшій формі й триває менше.
Симптоми акліматизації у дітей:
Також може порушуватися режим та якість сну.
Вихід: лікарі радять не налягати на екзотичні страви, пити чисту воду. У перші дні не проводити багато часу на пляжі або гірськолижному схилі. Постарайтеся не змінювати різко режим дня. Стежте, щоб дитина пила достатньо води, не перегрівалася й не замерзала.
5. Зміна часових поясів
Якщо часовий пояс змінюється, виникає джетлаг. Організм не може звикнути до нового режиму, тому у важких випадках мандрівники «плутають» день з ніччю. Як із цим боротися:
6. Дитина захворіла за кордоном
Перше правило — не панікувати. Друге — скористатися туристичною страховкою. А хвороба — це, мабуть, найвагоміша причина оформити її перед виїздом, бо, раптом що, за нею завжди нададуть першу допомогу.
Якщо мова йде про застуду, ви можете купити ліки в аптеці. Ймовірно, вони обійдуться дорожче, ніж на батьківщині, але полегшать стан дитини. Також оптимально запастися аптечкою з дому, якщо немає заборони перевозити лікарські засоби.
Плановий візит до педіатра
Педіатр — ваш кращий друг у плануванні поїздки. Він порекомендує щеплення, які варто зробити перед відвідуванням екзотичних країн, вкаже, чи підійде клімат вашій дитині, з огляду на її здоров’я.
Здорові діти легше переносять переїзд. Разом з тим нежить не є протипоказанням до відпустки.
Якщо малюк захворів напередодні, обов’язково сходіть до лікаря і здайте аналізи! За легкими симптомами можуть ховатися непрості хвороби. Якщо це звичайна застуда, лікар порадить препарати, які прискорять одужання.
Не бійтеся відправлятися у відпустку з дітьми будь-якого віку. Всі труднощі швидко компенсуються позитивними враженнями та щасливими посмішками малюків.
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Жіноча сумочка – один з найбільш популярних аксесуарів, який підбирають дуже ретельно і з особливою… Докладніше
Що холодніше стає за вікном, то більше в нас прокидається бажання надати своєму будинку затишку… Докладніше
Упевнена, твоя стрічка в соцмережах теж забита вірусними відео, головним героєм яких є дубайський шоколад… Докладніше
Ласкаво просимо на сьомий тиждень! Час летить швидко, а твій організм щодня змінюється і працює,… Докладніше