«- Чим займемося на вихідних? – Подивімося фільм!». Діалог, який звучить у 56% між закоханими парочками або в компанії друзів. Беремо попкорн, напої, всілякі смаколики й нехай увесь світ зачекає. А як облаштувати кінотеатр вдома? П’ять кроків і ти біля мети!
Цікаво на тему: 10 фільмів про кохання, які ти могла пропустити
З розумом організований домашній кінотеатр за якістю має бути крутішим за комерційний. Ось до цього рівня ми повинні прагнути. Якщо хочеться максимального комфорту, об’ємного звуку, крутої картинки, приготуйся до того, що потрібно буде витратити трохи часу.
Головні принципи:
Ну й останній, дуже важливий момент: створенню кінотеатру має передувати ретельне, уважне проєктування. Краще довірити це завдання фахівцеві. Висота стель, розмір приміщення, розміщення екрана, звукової системи, м’яких гарнітурів, визначення власних очікувань – усе це безпосередньо впливає на підсумковий результат. Ну а тепер перейдемо до покрокового руху до мети.
Найкращим варіантом стане окрема кімната, без вікон або будь-якого іншого джерела світла. Окрему увагу варто приділити звукоізоляції, як ми вже проговорили трохи вище. Крім того, що звукоізоляційні матеріали не дадуть змоги проникати в кімнату стороннім звукам, вони сприяють утриманню спецефектів усередині кінотеатру. Таким чином, перегляд фільму нікому не заважатиме.
До числа звукоізоляційних матеріалів увійшли:
Важливо знати: всі звукоізоляційні матеріали мають ще й іншу якість – вони відмінно утримують тепло. Тому в кімнаті необхідно обов’язково обладнати вентиляційну систему, яка створить максимально комфортний мікроклімат.
Цікаво на тему: Така різна Демі Мур: ТОП-6 фільмів за її участю
Мабуть, це найголовніший момент у процесі облаштування кінотеатру. Якщо сидіти незручно, перегляд фільму перетвориться на тортури. З цим складно не погодитися. Тому ми обираємо м’які, комфортні крісла або дивани, з регульованою спинкою, яка відкидатиметься назад на незначний градус. Все-таки кінотеатр має бути театром, а не спальнею.
Вибирай на свій смак, характер і бюджет. Це твій кінотеатр і він матиме саме такий вигляд, як ти задумала. До слова кажучи, не можу не згадати Джої та Чендлера зі своїми реклайнерами, в яких вони провели безвилазно кілька днів, адже крісла з висувною підніжкою і відкидною спинкою створили максимальний комфорт:) Саме до такого рівня необхідно прагнути)
Якщо простір дозволяє, то крім крісел можна ще придумати невелику барну стійку. Високі стільці та смачні напої – додаткова зона для тих, хто бажає дивитися фільм у своєму ритмі.
Величезний вибір освітлювальних приладів дасть змогу створити не просто грамотне підсвічування, а багаторівневий сценарій. Річ у тім, що занадто мало світла створить тиск на зір, а занадто багато – це відблиски на екрані, що істотно знижує якість зображення.
Оптимальним варіантом стане LED-стрічка, протягнута по периметру стелі. Бра і невеликі світильники теж можна розглядати як освітлювальний прилад, але тільки якщо вони ідеально вписуються в стилістику кімнати й при цьому не дають занадто багато світла. Зверни увагу на відтінок і краще, якщо це будуть теплі тони.
Існує два варіанти: телевізор і проєктор. Який із них обрати? Усе залежить від того, у квартирі чи приватному будинку відбувається організація кінотеатру, що за приміщення ти підібрала і яка його площа.
Найчастіше це рішення для невеликої кімнати. Але ти ж розумієш, що в магазині побутової техніки є такі гіганти, які з легкістю можна вписати в простір на 30 кв.м і більше. Перевагами телевізора стане великий вибір різних «плюшок» у вигляді Smart-TV, HDMI-роз’ємів і USB-портів. Крім цього, зображення залишається ідеально якісним у будь-який час доби, і якщо кімната не ідеально темна, ти все одно зможеш насолоджуватися переглядом улюбленого фільму без втрати яскравості, контрасту і насиченості кольорів.
Рішення, яке дасть змогу організувати перегляд фільму на абсолютно будь-якій поверхні. Біла стіна, однотонні шпалери, спеціальний моторизований екран – не принципово. Проєктор можна повісити на стіну, стелю, встановити на будь-яку поверхню. Зображення регулюється за розміром, тому обмежень не існує. Якщо ти хочеш зануритися в події з головою, просто виводь повномасштабну картинку на стіну.
А ще, проєктор – це мобільний пристрій. Тож, якщо захочеться вивезти свій кінотеатр за межі кімнати, ти просто кладеш його в рюкзак і розгортаєш уже на природі чи в гостях. Круте рішення для спортивного заходу. Вмістити всіх друзів у кінотеатрі може і не вийде, та й хіба дасть змогу закритий простір розгорнути душу на повну котушку. Тут потрібен простір. І проєктор – це те, що потрібно!
Цікаво на тему: Чому хочеться переглядати одні й ті самі фільми і чи нормально це?
Звук. Найважливіша частина. Без якісного звуку ми не можемо говорити про повноцінний кінотеатр. Абсолютно неважливо, що ти обрала для перегляду. І фільм повний діалогів, і божевільний екшн вимагають крутого акустичного оформлення. Отже, що нам потрібно:
Сабвуфер помилково ставлять посеред кімнати. Це неправильне рішення, яке і стане джерелом утворення спотворень. Нам це не підходить. Тому, беремо пристрій і вирушаємо в кут кімнати. Важливо, щоб сабвуфер перебував на відстані 70 см від стіни, а на шляху звукового потоку не виникали перешкоди. Ми це вже проговорили вище.
У жодному разі не можна забувати про AV-ресивер – складний аудіо підсилювач, який складається з декодерів усіх цифрових форматів звуку, а також передає зображення в сучасному форматі (4к). Пристрій дасть змогу виводити на екран винятково якісну картинку, а також калібрувати звукові доріжки, покращуючи їхню якість.
Цікаво на тему: 9 атмосферних фільмів з елементами саспенсу
Основну частину створили. Але чогось не вистачає. Необхідна неповторна атмосфера, адже в кінотеатрі навіть запах свій. Ти ніколи не переплутаєш його ні з чим іншим. Підв’язуй образи ароматами. Що це будуть за аромати, вирішуй сама. Попкорн, кава, кола, десерти, веселі напої – вибір не обмежений жодними рамками.
Стіни трохи порожні. Це не проблема. Заповнюй їх постерами улюблених кіношедеврів. А якщо це занадто банально, очевидно, побито, то не питання! Обирай абстракції, додавай декоративні елементи у вигляді полиць із дисками або, можливо, касетами, вініловими пластинками? Круте рішення, якщо чесно.
Якщо розміри приміщення дозволяють, то можна розгулятися і створити не просто кінотеатр, а повноцінну зону відпочинку на будь-який смак. Крім крісел можна кинути м’які пуфи, диван заповнити великою кількістю подушок, покласти пледи, якщо в цьому є необхідність.
Подбай про те, щоб усі кабелі, дроти були акуратно заховані в спеціальні короби. Це не тільки естетика, а й безпека. Варто організувати місце для зберігання речей, подумати про те, що гостям може знадобитися зарядний пристрій, розширити зону Wi-Fi. Підписка на різні стримінгові платформи дасть змогу дивитися новинки кіно та головні спортивні події разом з усім світом. На велику компанію це не дуже великі витрати.
Створити затишний домашній кінотеатр просто. І це зовсім не залежить від того, який саме простір ти маєш у своєму розпорядженні. У заміському будинку чи квартирі – без різниці. Головне створити душевну атмосферу і дотримуватися кількох вимог до освітлення і звуку.
Зубна паста – те, з чого ми починаємо день і чим його закінчуємо. Цей засіб… Докладніше
Якщо говорити про фужерні, пряні та деревно-зелені аромати, одним із найяскравіших і найпопулярніших компонентів, які… Докладніше
Ти, безумовно, можеш сподіватися, що зайвий жир в один момент піде сам – наприклад, злякається… Докладніше
Ось і початок фінішної прямої другого триместру. Вітаю, ти вже пройшла понад половину цього шляху,… Докладніше
Робиш макіяж чимось окрім туші, що змивається водою? Тоді двофазка — просто must-have у твоєму… Докладніше
Тонка вертикальна смужка, яка довгий час асоціювалася винятково з офісним стилем, у 2025 році здійснює… Докладніше