Сучасний погляд на режим дня дитини кардинально відрізняється від «радянського регламенту». Його головний принцип: режим дня малюка повинен вписуватися у звичний ритм життя сім’ї, який існував до його народження, а не навпаки. Ось деякі рекомендації, дотримуючись яких ви зможете скласти індивідуальний дитячий режим.
Єдиний період у житті людини, коли вона їсть і спить без дотримання будь-якого графіка, — до 6-8 тижнів після народження. У цей час життя всіх членів сім’ї дійсно підпорядковане бажанням немовляти. Але далі дитина має звикнути, що вона не його центр. В іншому разі малюк може вирости егоїстом, що принесе вам чимало проблем.
Складаючи добовий графік «сон — неспання», враховуйте біологічні потреби дитини у відпочинку та кількість його часових відрізків:
Остаточно цикл нічного сну формується у дітей до 3-4 років, а переходити на його оптимальну дорослу тривалість — 8 год — рекомендується в 12 років.
А тепер про нюанси режиму сімейного нічного сну:
І, звичайно, дотримуйтесь інших рекомендацій для здорового та міцного дитячого сну: свіже повітря в спальні, ортопедичний матрац, зручна піжама, ковдра за сезоном, чистий підгузок, доступність нічного горщика. А от процедуру оздоровчого купання, яке часто поєднують із вечірніми гігієнічними процедурами, можна перенести на інший час.
Читайте також: «Як спілкуватися з дитиною і заодно розвивати її».
Не робіть з їжі культу! Цей крилатий вислів цілком підходить і для харчування маленької дитини. Недоотриману впродовж дня їжу немовля «забере» перед відходом до нічного сну, що піде йому тільки на користь.
У малюків і дошкільнят їжа та її кількість теж не повинні бути примусовими. Дитина не з’їла сніданок за відведені 15 хвилин? Нічого страшного! Якщо мама проявить силу волі й позбавить її ранкового перекусу, сказавши «ой, продукти скінчилися», то обід буде з’їдений без вередувань. А якщо й це не допоможе, то, отримавши на полуденок не більше ніж стакан компоту й одне вівсяне печиво, малюк точно з’їсть вечерю повністю. Не вийшло в перший день? Через 3-4 дні дитина звикне до такого режиму харчування.
Якщо малюк не може з’їсти запропоновану порцію, не змушуйте його доїдати все та не пропонуйте за це нагороду. Можливо, він просто не голодний. А якщо запідозрите, що дитина намагається вами маніпулювати, щоб отримати улюблену їжу або солодощі, не піддавайтеся. Правила в родині, у тому числі й харчові звички, встановлюють дорослі.
Система 5 або 6-разового харчування сьогодні поставлена під сумніви. Як альтернатива популяризується два чи навіть одне приймання їжі у «світловому вікні». Для дитячого харчування такий режим однозначно не підходить. Але якщо в сім’ї заведено їсти 3 рази на день, нічого страшного не відбудеться, якщо дитина харчуватиметься так само. Якщо батьки ще й дотримуються правил здорового харчування, то з 2,5-3 років малюка вже можна садити за спільний стіл. Мамі цілком під силу готувати страви так, щоб вони були смачними й підходили всім членам родини.
І наостанок ще одна рекомендація: дитячий режим дня повинен бути регулярним, але в міру гнучким. «Святкові» відхилення допустимі як для дорослих, так і для дітей, але вони повинні бути винятком, а не правилом.
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше