Може здатися, що тема дуже дивна, оскільки відповідь у 99% випадків буде “звісно ж, не підходять!”. Але я тобі пропоную все ж трохи зануритися в цю історію. Нудно не буде, обіцяю.
Я тобі зараз розповім про відкриті стосунки, спираючись не на тисячі написаних статей на цю тему, думки психологів, сексологів тощо. Звичайно ж, перед написанням цієї статті я переглянула масу матеріалу й дійшла висновку, що більша частина тих, хто розповідає, – просто адепти моногамії. Вони, начебто, й розкривають суть відкритих стосунків, але водночас активно просувають ту саму звичну ідею для суспільства. “Міцна сім’я – це стосунки в сексуальному та емоційному плані виключно з одним, а не кількома партнерами”. У мене є близькі знайомі, у яких відкриті стосунки й вони безмірно щасливі вже як 14 років. Цей матеріал був створений, спираючись на їхню історію, думку й, звісно ж, зважаючи на загальний соціальний статус такого явища як відкриті стосунки.
Ми з тобою живемо у світі, де серйозні стосунки – це винятково моногамія, і левова частка сімей будуються саме за таким принципом. “Багатоженству, відкритим стосункам, не обмеженим статевим зв’язкам на стороні немає місця в серйозних стосунках!”. Та невже? Давай-но я тобі покажу основні форми шлюбу, які практикуються по всьому світу:
Можна скільки завгодно міркувати на тему, наскільки дві останні форми шлюбу нормальні чи ні, наводити приклади того, що багато таких сімей нещасливі тощо. Але факт у тому, що, по-перше, такий підхід до створення сім’ї існує, а по-друге, чимало людей справді щасливі в цьому або, як мінімум, закривають певні соціальні проблеми саме в такий спосіб.
Простий приклад. В окремих регіонах нашої планети економічна ситуація вкрай складна й та сама поліандрія в цих випадках допомагає покращити якість життя. І йдеться тут про виживання, щоб елементарно вистачало на їжу, медикаменти тощо. Через кілька поколінь це стає такою ж нормою, як наші звичні моногамні шлюби. Загалом приміряти на себе ті чи інші форми шлюбу, а також відносини інших родин на своє життя, засуджуючи чи підтримуючи, – не зовсім коректно. Важливо просто зрозуміти одну просту річ – кожен проживає своє життя так, як йому хочеться або як змушують обставини.
Цікаво на тему: Криза у стосунках за роками: ознаки, як пережити
Вони можуть являти собою по суті будь-яку форму спільного життя, крім моногамного. Але в більшості випадків відкриті стосунки передбачають свободу в сексуальному житті, а також емоційну розкутість (вільне спілкування з протилежною статтю, флірт). При цьому стосовно шлюбу та сім’ї як такої, відкриті стосунки дуже часто схожі з моногамними. Єдина кохана людина, а шлюб включає в себе всього двох партнерів.
І тут знову ми можемо зіткнутися з думками великої кількості експертів, які люблять застосовувати, як їм здається, дуже вагомий аргумент на користь чистої моногамної сім’ї. “Чому ж тоді багато пар, які обирають відкриті стосунки, зрештою розпадаються? Їм же має бути максимально комфортно в сім’ї, де є їхня бажана свобода”. Хм, а в мене зустрічне запитання. Чому багато людей, які обирають моногамні стосунки, у підсумку розходяться? Я особисто вважаю побудову діалогу на такому рівні звичайною демагогією.
Погляньмо на поширений розвиток відкритих стосунків. Начебто, все добре й впродовж довгих років усіх все влаштовувало. Але в якийсь момент один із партнерів впадає в ревнощі або зовсім ставить перед фактом, що йде. Чимало психологів сходяться на думці що:
Безсумнівно, такі твердження мають місце бути й, як показує практика, не є рідкістю. Але ж є й інший розвиток подій і яскравий тому приклад – мої щасливі близькі знайомі.
Я б могла тобі зараз розписати тут цілі дисертації психологів, сексологів, психіатрів про тему відкритих стосунків, тільки от навіщо? Ті відкриті стосунки, які стають приводом для втручання вищевказаних фахівців, від початку будуються на наявності моральних травм в одного з партнерів, які часто тягнуться з дитинства або невдалих минулих любовних драм. Звісно ж, сюди додаємо різні меркантильні інтереси різного плану. У своєму ж нормальному прояві відкриті стосунки несуть у собі максимально прозору та зрозумілу ідеологію. Про неї далі й поговоримо.
Цікаво на тему: Стосунки на відстані: як зрозуміти, що ви до них готові
“Вони ж не люблять одне одного, а просто існують як співмешканці. Це що за кохання таке: сьогодні з цим, завтра з тим…”. І багато-багато інших різних тверджень можна почути від сусідів, родичів, друзів. А що ж відбувається насправді у пари зі звичайними відкритими стосунками?
Почуття у відкритих стосунках такі ж щирі та справжні, як у моногамних
Побут, спільне проведення часу та життя загалом на 100% влаштовують обох людей. Вони насолоджуються одне одним, їм добре разом і такі речі, як турбота, переживання, відповідальність, довіра, та й зрештою, кохання, абсолютно нічим не відрізняються від моногамних стосунків.
Цікаво на тему: 5 порад як забути та розлюбити людину
Зраджує – значить не любить! Або…
Для тебе, мене та величезної кількості людей, зрада – це насамперед сексуальний контакт з іншою людиною. У відкритих стосунках такої червоної лінії немає. У кожного з партнерів почуття власності та ревнощів до коханої людини перебувають на мінімумі, а бажання, щоб вона була щасливою – на максимумі. І це, звісно, стосується і сексуальних стосунків. Їм не мало один одного в інтимному житті, просто такі люди не бачать нічого поганого у флірті та сексі з іншою людиною.
Філософія проста – ми маємо бути щасливими як разом, так і порізно. Ти можеш заперечити: “А що, щастя порізно полягає в сексуальному контакті з іншою людиною?”. Розберімо кілька примітивних, простих прикладів. У твого партнера в якийсь момент життя з’явився великий сексуальний потяг до повненьких, смуглявих жінок. Тобі він, звісно, про це не скаже й натякати, щоб ти погладшала та сходила в солярій теж не буде. Адже, найімовірніше, це швидкоплинне явище. І тут є кілька варіантів розвитку подій:
Він її не любить, не бажає з нею будувати жодних романтичних стосунків, не хоче з нею прожити все життя, вона не краща за тебе, йому потрібна тільки ти тощо. Просто платонічні пристрасті, так би мовити.
Або як щодо нас, красивих і прекрасних? Уявімо, що подруга тобі розповіла про якийсь свій сексуальний досвід із партнером, у якого “особливий розмір”. І в тебе, десь усередині оселилося нестримне бажання теж випробувати такий досвід. Ситуація дзеркальна, як і у випадку з повненькою, смуглявою красунею.
Для людей, які перебувають у відкритих стосунках, вірність – це не залізна спідня білизна із замком, ключ від якого висить у них на шиї, а щось більше. І це “більше” часто багатьом не зрозуміло, а деякі люди прекрасно розуміють, про що йдеться, але особисто для себе такі стосунки не розглядають з добре відомих причин.
Цікаво на тему: Як пережити зраду і чи варто давати йому другий шанс
Відкриті стосунки – це не просто сон в одному ліжку
Я теж раніше думала, що така романтика надто дивна. Якщо люди просто живуть кожен собі на втіху, керуються винятково власними бажаннями, їхнє інтимне життя має абсолютно вільний характер, а флірт – це те ж саме, що зуби зранку почистити, то про яку сім’ю йдеться? Але я, як і багато хто, припустилася поширеної помилки, сплутавши відкриті стосунки з вільними. Різниця колосальна.
Головна проблема полягає в тому, що навіть самі пари, які перебувають у вільних або відкритих стосунках, не до кінця розуміють що це та чого вони самі хочуть. “Мені потрібна свобода” – це найпоширеніша фраза, за якою за фактом нічого немає, порожньо. І ось, щоб наповнити цю фразу змістом, потрібно визначитися, чого ти хочеш: вільних стосунків? Чи відкритих з можливим подальшим створенням міцної сім’ї?
Вільні стосунки:
Вільні стосунки по суті означають наявність у твоєму житті короткочасного партнера для емоційного та сексуального розвантаження. Ви, безумовно, будете відчувати один до одного симпатію. Однак це просто, так би мовити, спонтанний курортний роман, який може тривати день, а може рік. Але закінчиться він так само швидко, як почався. І обидва це прекрасно розуміють. Ні про який розмін таких стосунків на сім’ю, кар’єру, особистий простір і мови бути не може. Просто спільне дозвілля, коли це зручно.
Цікаво на тему: Що таке ревнощі та як із ними впоратися
Відкриті стосунки:
Відкриті стосунки не є просто егоїстичною, загульною, моментами істеричною поведінкою одного з партнерів (або обох одразу). Ніхто не намагається домінувати та нав’язувати своє “Я так хочу, мені так потрібно”. У цю гру грають двоє й це дуже-дуже важливий момент. І в таких стосунках, звісно ж, може з’явитися почуття ревнощів. Однак воно повністю кероване. Його можна порівняти з тигром, над яким стоять два досвідчених приборкувачі, що виховали його з маленького тигреня. Форс-мажор можливий, але дуже малоймовірний. У стислому вигляді різниця між вільними та відкритими стосунками виглядає так.
Риси стосунків | Відкриті стосунки | Вільні стосунки |
Комунікація, довіра та прозорість | Вкрай важлива | Ні |
Зобов’язання один перед одним | Є | Ні |
Романтичні стосунки з іншими | Ні | Так |
Сексуальні стосунки з іншими | Так | Так |
Ревнощі | Можуть бути присутніми, але легко контрольовані й керовані | Ні (якщо є, то без показу партнеру) |
Цікаво на тему: 7 переваг життя без стосунків
На це запитання ніхто тобі не відповість, крім твоїх внутрішніх відчуттів і власного сприйняття стосунків як таких. Але я спробую дати тобі поживу для роздумів:
А як ти вважаєш, головне, щоб люди були щасливі чи важливо дотримуватися якихось соціальних загальновизнаних норм? Обов’язково поділися з нами в коментарях, як ставишся до відкритих стосунків і не забудь поставити вподобайку, якщо стаття була для тебе цікавою і корисною.
Читай також:
"Що за запитання? Звичайно ж, відповідальні обидва!”. Якщо дивитися на ситуацію глобально, то – так.… Докладніше
Хто б що не говорив, а для мене осінь — це найатмосферніша пора року, коли… Докладніше
Скільки існуватиме зима, стільки ми носитимемо пуховики (пуффери) 🙃 Вони просто поза часом і поза… Докладніше
Сьогодні важко заперечувати той факт, що соцмережі впливають на прийняття нами деяких рішень. Нехай і… Докладніше
Ще трохи й в повітрі буде витати атмосфера прийдешнього свята. Ми знову будемо наряджати ялинку,… Докладніше
Попереду холодна і колюча зима, а значить, потрібно завчасно підготувати свій догляд до важких випробувань.… Докладніше
Переглянути коментарі
Мені ця модель стосунків не зрозуміла. Або будьте у парі, або не морочте голову один одному
Мені здається ті, хто дуже наполягає на моногамії, часто роблять це за звичкою. Бо чесно и об'єктивно: побудувати стосунки з однією людиною на все життя - то титанічна праця. А ми часто самі з собою не маємо ресурсів побудувати стосунки.
Особисто мені ні вільні, ні відкриті стосунки не здаються чимось нечесним стосовно партнера. Головне - зняти біле пальто і навчитися бути чесною. А не робити щось по-тихому, бо так більш соціально схвально.